Останнє оновлення: 12:03 четвер, 13 березня
Бюджет-2009 - 11/12
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Бюджет розбрату
Бюджет розбрату

Бюджет розбрату

У п’ятницю 30 січня на 34 сесії Чернігівської міської ради було розглянуто лише одну третину питань порядку денного. Всі прийняти рішення стосувалися питань бюджетних.

Грошей, як завжди, всім не вистачає і кожен намагався розкроїти скромний цьогорічний бюджет і вибити фінансування під «свої» статті.

Куриця чи яйце?

Початку депутати довго не могли вирішити, що розглядати першим цільові програми розвиту чи бюджет, в якому і закладається фінансування, зокрема, і цих програм. Врешті, вирішили розглянути спочатку програми, а потім міський бюджет.

Прийнявши формальну програму соціально-економічного розвитку та низку міських Програм.

Більшість з них була традиційними, як-то відновлення покрівель чи організації дорожнього руху. Проте, були і деякі нові програми, що викликали найбільші дискусії в сесійному залі.

Діти наше майбутнє!

У змаганні в любові до дітей конкурували дві програми.

Це «Програма відновлення та реконструкції дитячих та спортивних майданчиків на 2009-2014 років», яку запропонував міський голова, та широко рекламована громадською організацією «Сила громади» «Програма одноразової допомоги при народженні дитини у м. Чернігові на 2009 рік».

На першу програму передбачено фінансування в розмірі 200 тисяч гривень на 2009 рік, а на другу програму організатори просили 2 мільйони 600 тисяч гривень.

Депутати скептично сприйняли обидві пропозиції, зауважуючи, що міський бюджет в сьогоднішніх умовах кризи не витримає цих навантажень.

Після наполегливих зауважень Олександра Соколова програму по відновленню дитячих майданчиків зі скрипом таки увалили.

Довго і бурхливо обговорювали проект програми фінансової допомоги при народженні дитини. Одні депутати наполягали на її необхідності, інші називали це популізмом та профанацією, оскільки грошей все одно під програму в бюджеті немає.

Була пропозиція виключити з проекту суму фінансування, але ініціатори програми такий варіант не підтримали, натомість запропонували провести поіменне голосування. Але це не допомогло - «за» висловились тільки 22 депутати, зокрема мер та секретар – «утримались».

Можна по різному оцінювати проект програми «Сили громади», але так чи інакше, це була перша ініціатива громадськості доведена до рівня проекту програми та запропонована на розгляд сесії міської ради. Можна сказати, що це був класичний приклад лобізму з використанням громадськості.

Гроші запланували, але чи будуть вони?

Депутати наприкінці дня ухвалили бюджет міста на 2009 рік. При цьому міський голова вкотре продемонстрував чудеса красномовства та переконливості. Мистецтвом публічних виступів Олександр Соколов оволодів в повній мірі і користується ним на сесіях, коли голосуються важливі питання.

«Я хотел, чтобы мы были ответственными за свои слова и за свои поступки» - підсумував свій довгий виступ міський голова, звертаючись до депутатів.

У результаті голосування «за» 38 голосів депутатів.

Згідно затвердженого кошторису загальний обсяг доходів міського бюджету становить 580`883,8 тис.грн., з них дотація з держбюджету складає 70`395,1 тис. грн., при цьому обсяг видатків в цьому році прогнозується на рівні 580`585, 5 тис.грн.

Настрої на сесії панували загалом песимістичні – стоїть вся містоутворююча промисловість та будівництво, а звідси відсутність відрахувань d бюджет. Найважчими будуть для бюджету лютий, березень, квітень – прогнозують в міській раді.

Вся надія на те, що криза відступить і знову запрацюють «Хімволокно», «Завод автозапчастин», відновиться будівництво. А якщо не запрацюють?

Cесія міської рад продовжиться в понеділок 2 лютого, депутатам необхідно розглянути ще два десятка питань. Більшість з них – земельні.

Коментарі (2)

za delo | 2009-02-01 17:40

Якщо ні депутати ні спеціалісти міської зради не знають, що під неіснуючі програми виділяти кошти протизаконно, то для них що курка, що куриця -- всеодно в курнику...

fish | 2009-02-01 14:39

Не куриця, а курка.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новий дім у Німеччині - що українці думають про своїх співвітчизників, які втекли

SVOBODA.FM