
ОСББ «Добробут»: Квартплата нижча, комфорту – більше. ФОТО
Жителі будинку по вулиці Рокосовського 22-а вісім років тому відмовились від послуг ЖКГ і створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. У результаті вони створили у будинку і довкола нього ті побутові у мови та зручності, на які заслуговує кожна цивілізована оселя.
ОСББ сьогодні розглядаються як розумна альтернатива ЖЕКам. Але, не зважаючи на це, в Чернігові не багато таких об’єднань.
ОСББ «Добробут» на Рокосовського 22-а вважається одним з найбільш вдалих прикладів.
Про те, які переваги дає створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, ми поговорили з головою правління «Добробуту» Ларисою Лавренюк.
- Коли ви тільки створювали ОСББ, було важко переконати жителів, що це їм потрібно?
- Так, не всі були спочатку згодні. Ми кілька раз збиралися, обговорювали, прораховували все. Ми були одними з перших у місті в цьому починанні. Відразу потрібно було скласти з усіма службами договір, знайти бухгалтера, який би не підвів.
Потім ми стали на ноги, і зараз вже жоден житель нашого будинку не скаже, що не треба було цього робити.
- Яких результатів ви досягли?
- Ми живемо зараз як окрема маленька республіка, зі своїми законами, із серйозним відношенням до всіх наших обов’язків, і вимагаємо виконувати зобов’язання ті організації, з якими ми уклали договори.
Матеріально нас підтримує аренда даху – ми уклали договір з оператором мобільного зв’язку, і з цього маємо невеличкий прибуток. Тут і місту варто подякувати, бо з його допомогою ми перекрили дах, поміняли де-не-де двері. Але вони бачили і наші старання.
За цей час ми своїми зусиллями багато чого зробили. Тричі зробили ремонт, облаштували приміщення під велосипеди. Тепер велосипеди люди не тягнуть на поверхи, а залишають на першому поверсі у спеціальній кімнаті.
У ліфтах ми встановили дзеркала, у фойє ви бачите живі квіти. Всюди горить світло. Ми встановили свій лічильник тепла, повністю обновили вентилі, поремонтували теплові мережі і водопостачання. І це тільки всередині будинку.
Своїми коштами ми зробили дитячий майданчик, встановили довкола нього металеву огорожу, повністю переробили ганок, відремонтували громовідводи.
- Кажуть, складнощі у створенні ОСББ полягають у тому, що з багато проблем доведеться вирішувати самим мешканцям будинку…
- Займатися будинком справді важко. Але коли працювати злагоджено, всі проблеми вирішуються. Ми зараз маємо змогу відслідковувати стан будинку і відразу ж все виправляти. Якщо виникла, наприклад, ситуація, що труба поржавіла, ми це вчасно помітили, домовились, викликали зварювальника.
Крім того, зросла самосвідомість і відповідальність мешканців. У нас немає такого, щоб хтось кинув папірця чи пляшку, лишив напис на стіні. Крім того, на день Перемоги ми збираємо кошти і вітаємо ветеранів, а на Новий Рік не забуваємо про дітей.
- Вважається, що міські комунальні служби коштують для жителів будинку занадто дорого. Скільки ви економите на утриманні будинку у порівнянні з тією сумою, яку б ви сплачували в ЖКГ?
- Жильці дому сплачують найменшу суму у нашому місті. Жоден будинок не платить 80 копійок за квадратний метр. Якщо до нового року чернігівці з одного квадратного метру платили 96 копійок, а зараз уже гривню, а ми платимо 80 з квадратного метру, то вже можна підрахувати, скільки це економії.
Крім того, коли будинок обслуговувало ЖКГ, у нас нічого не було такого, що є зараз. Ні в середині будинку, ні навколо. Наприклад, незручно було вивозити ящики зі сміттям, ми зробили доріжку. Це в цьому році. Стали ламатись ящики для сміття – ми відразу викликали зварника, він нам зварив і закріпив.
Хоча криза і на нас впливає. Нам на 120 гривень підвищили оплату за ліфт. Ми думали підняти плату за житло. Але ж людей позвільняли з підприємств, то в такий скрутний час ми їх не можемо залишити без копійки.
- Чи є у вас заборгованість і як ви боретеся з боржниками?
– У нас немає заборгованості. Найбільше – це один місяць. Це було не зразу. Ми зверталися і до суду, але до судових розбирань не дійшло. Достатньо було попередити людей і пояснити, що ми самі собі господарі, і наші гроші – це наші діла.
Ми вивішуємо списки тих, хто на місяць заборгував. То у нас боржників лише 7 чоловік, і з них по одному місяцю. Тобто вони не боржники, але ми їм нагадуємо, що треба заплатити, і вони платять.
- Скільки у вас членів правління і працівників?
- Членів правління у нас було 14. зараз ми зробили 17, оскільки люди активні, а у нас є проблеми, і хотілося б, щоб у їх вирішенні більше людей взяли участь. У штаті у нас електрик, сантехнік, прибиральниця, 4 чергових на вахті, бухгалтер і голова.
Працівники дуже добросовісні, зацікавлені у тому, щоб всюди був лад. А в правлінні з кожного поверху по 1 чи 2 чоловіки приймає участь у наших повсякденних проблемах.
До речі, ми співпрацюємо з житлово-комунальним господарством. Наприклад, заступник начальника управління ЖКГ Г.Чайковський нам допомагає порадою, якщо виникають якісь питання.
- Скільки часу вам знадобилося, щоб результати створення вашого ОСББ стали помітні?
- Не можна сказати, що за такий-то проміжок часу ми зробили будинок зразковим. Ми увесь час робимо, ремонтуємо.
- Для яких будинків у місті більш реально створити ОСББ: п’яти- чи дев’ятиповерхівок?
- Чим більший будинок, тим краще. Бо тоді дохід більший. Крім того, я не раз чула, що настане час, коли такі ОСББ будуть об’єднуватися ще у 2-3 будинки. Це перспектива майбутнього.
Але хто стане на ноги раніше, той і буде обирати собі компаньйона. Я ніколи не захочу, наприклад, об’єднуватися з будинком, у якому все тече і нічого не поремонтовано. А якщо об’єднатися з таким, як наш будинок, ми від цього тільки виграємо.
Якщо люди хочуть відділитися, вони в першу чергу повинні подивитися на стан свого будинку, добитися від ЖКГ, щоб було все поремонтовано, сантехніка була в порядку, щоб і в підвалах і на даху був лад, щоб стіни не падали. І тільки тоді, коли буде нормальний стан будинку, ви можете відділятись і підтримувати цей стан.
А якщо в будинку все занедбано, то немає сенсу відділятися. Бо ці люди не потягнуть на собі все.
- Чому сьогодні об’єднання співвласників жильців – це поодинокі приклади у нашому місті?
- Люди бояться брати на себе таку відповідальність.
Друга причина – будинки бувають сильно занедбаними, ЖКГ не хоче привести їх у порядок. Люди звертаються до ЖЕКів, а ті їх лякають, що «ви не витримаєте, прийдете до нас назад проситися, а ми вас не візьмемо».
До мене приходять і окремі люди, і цілі делегації від будинків, за консультацією – як і що зробити. Іноді мені кажуть, що власті не підписують документи чи не дозволяють. Це теж може бути причиною.
* * *
Складну ситуацію у ЖКГ прокоментував безсмертний проф. Преображенський:
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 19516 |
Посилання до теми:
14.01.2009 Чернігівське ЖКГ: "Из-за таких, как вы!" Відео
14.01.2009 Начальник ЖКГ рекомендує оглянути Київ. ВІДЕО
17.01.2009 Зграї собак окуповують Варву
15.12.2008 Живемо на зло телебаченню
20.11.2008 Комунокапіталізм + домофонізація всіх під’їздів
12.11.2008 Антошин: Нові тарифи ЖКГ у жовтні – дійсні
26.03.2008 Договір зі ЖРЕД-ом? Наша плата – наші умови
25.03.2008 Стережіться: ЖРЕД на порозі! З договором
10.10.2008 Створення ОСББ: Порятунок чи «кідалово»?
14.05.2008 Квартплата в кондомініумі вдвічі нижча за ЖЕКівську
Коментарі (7)
Компания | 2009-04-14 15:36
Для всех, кто имеет прямое или коственное отношение к деятельности ОСББ наше предложение: предлагаем обслуживание индивидуальных тепловых пунктов в жилых домах, а также ремонт и промывка теплообменников. имеем опыт работы с многими ОСББ по г. Киеву (среди них Авангард Добробуд, Успех и проч.). Заявку на промывку или ремонт теплообменника можно сделать по телефону /044/ ***. С ув. комерческий директор Валентин Викторович.
____________________________
Реклама на val.ua - http://reklama.val.ua/ua/
ВАСИЛЬ | 2009-01-22 19:48
Сергій | 2009-01-22 18:28
инна | 2009-01-22 10:16
Александр | 2009-01-22 05:48
По этому в ближайшем будующем в не старых домах будут создаваться ОСББ, а для старых домов будут осуществлятся частные ЖЕКи как альтернатива действующим.
Oper | 2009-01-21 21:21
Інна, це Шарікови. Що з них взяти, окрім аналізів... А по вашому конкретному питанню, можливо, знайдеться якась відповідь у законодавстві. Якщо глянути на zakon.rada.gov.ua
Инна | 2009-01-21 15:50