Створення ОСББ: Порятунок чи «кідалово»?
Житлово-комунальна галузь в Україні перебуває у критичному стані. Жителі будинків довгий час не можуть дочекатися ремонтів, і в той же час отримати від ЖЕКів відомостей про вартість обслуговування їхньої частки власності у загальних витратах будинку.
Об’єднання власників житла в ОСББ є одним із способів реформувати житлово-комунальну сферу.У готелі „Придеснянський" відбувся круглий стіл „ОСББ – перший крок в реформуванні житлово-комунальної сфери".
Його учасники обговорювали актуальність створення ОСББ у Чернігові і проблеми, які можуть виникнути при цьому.
Олександр Круківський, депутат Житомирської міської ради, поділився досвідом діяльності таких об’єднань на Житомирщині.
«Проблема – переконати людей, що це справді їм потрібно. Голова суть об’єднань співвласників полягає у тому, що ми маємо можливість контролювати свої гроші, які здаємо на квартиру. Крім того, від зміни відношення до будинку міняється і людина, яка живе у ньому, вона займає вже не споживацьку, а активну позицію, і вже сама слідкує за порядком у тому ж під’їзді», -сказав він.
Проблемою на сьогоднішній день є відсутність цілісної системи підготовки активістів і голів правлінь по всій Україні, відсутність належної законодавчої бази і неготовність громадян усвідомити свою відповідальність за власне майно, - констатували організатори круглого столу. Але загалом поширювати досвід створення ОСББ необхідно.
Натомість начальники обласного та міського управлінь ЖКГ вважають по-іншому:
«Та реформа, яка зараз пропонується - це не реформа, це «кідалово». Жильців один на один кинути зі своїми проблемами – і за все вони повинні платити самі.
Потрібно створити економічний клімат. Реформувати систему тарифоутворення, систему податкообкладання, а потім вже створювати відповідні форми. І людям казати прямо: вам доведеться за все платити з власного гаманця, ви будете один на один зі своїми проблемами – це смисл цього псевдо реформування», - сказав начальник житлово-комунального господарства міськради Вадим Антошин.
Сьогодні в Чернігові вже створено 19 ОСББ (зразковим серед них є ОСББ «Промінь»), в Ніжині – 38, більше 20 у Прилуках і 10 у Мені.
В заході також взяли участь директор Інституту Політичної Освіти Андрій Ставніков, представник ВГО ОПОРА Тетяна Бойко, депутати міської ради, представники громадських організацій, ЗМІ та експерти.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 13735 |
Посилання до теми:
14.05.2008 Квартплата в кондомініумі вдвічі нижча за ЖЕКівську
13.02.2008 Квартплата: АМКУ не дозволив підвищення у Житомирі
13.02.2008 Чернігівщина: «Комунальний віз» не зрушив
9.09.2008 Аварії: Кількасот чернігівців лишилися невмивані
5.09.2008 ЖЕКівщина: Хтось збрехав?
6.08.2008 ЖЕКівщина: Тарифи зростають, а якість?!
29.05.2008 Чернігів: ЖРЕД палить підвали та вентиляції?
29.04.2008 ЖЕКівщина
7.04.2008 Горить сміття в підвалах: ЖРЕД винайшов новий спосіб прибирання?
26.03.2008 Договір зі ЖРЕД-ом? Наша плата – наші умови
25.03.2008 Стережіться: ЖРЕД на порозі! З договором
7.02.2008 Чернігівводоканал взявся за боржників. Відключать навіть туалети
Додати коментар: