Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Право
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Громадськості пропонують обговорювати законопроекти онлайн. Відео
Громадськості пропонують обговорювати законопроекти онлайн. Відео

Громадськості пропонують обговорювати законопроекти онлайн. Відео

Громада тепер може допомогти законотворцям! 24 листопада на офіційному сайті Верховної Ради України у тестовому режимі почав працювати «Портал громадського обговорення законопроектів».

Про це під час прес-брифінгу у чернігівському прес-центрі «Чиста політика» повідомив заступник голови ради громадської організації «Лабораторія законодавчих ініціатив» Олександр Заславський.

 За його словами, «Портал громадського обговорення законопроектів» створений за підтримки Програми USAID РАДА та за ініціативи Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради для надання громадянам можливості ознайомитися та долучитися до обговорення законопроектів, які розглядаються профільними комітетами та плануються до подання на розгляд Верховної Ради.

«Потрібно тепер напрацювати арсенал, запропонувати різні типи і види співпраці, аби можна було надсилати запит до комітетів, окремо на надання експертизи, на участь у заходах, круглих столах, громадських слуханнях, розширених засіданнях, на висновок до законопроектів», - зауважив Олександр Заславський.

«Лабораторія законодавчих ініціатив» в рамках Програми USAID РАДА, як зазначив він, розробила ще один інструмент, який має зробити парламент доступнішим для громади.

«Електронний реєстр громадських організацій (Е-реєстр НУО) створений для консультацій з громадськістю під час роботи над проектами рішень у комітетах Верховної Ради. Завдяки цьому ресурсу комітети володітимуть актуальною інформацією про дієві громадські об’єднання, їхні експертні доробки, керівний та експертний склад тощо. Комітети матимуть змогу через е-ресурс, який наразі налічує більше 80 організацій, ефективно залучати неурядові організації до співпраці», - пояснив Олександр Заславський.

Принцип роботи нових ресурсів простий, наголосив він.

«На обговорення ставляться проекти актів, за які можна голосувати в цілому, ставити оцінки, залишати коментарі, можна шукати по галузях політики, переглядати статистику, тобто система достатньо проста, - підкреслив Олександр Заславський. – Поки що ні база даних, ні платформа ніяким чином не врегульована. Комітети хвилюються через надмірне перевантаження та якість коментарів. Тому є ідея поєднання, інтеграції обох ресурсів».

Ймовірно, припустив гість прес-центру, на повну силу портал та електронний реєстр запрацюють за 3-6 місяців.

Більше про прес-брифінг – на відео з онлайн-трансляції, яку вів автор:

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM