ОПОРА виклала в Інтернеті все про нардепів. До рейтингу потрапили 4 «мажоритарника» з Чернігівщини
Народним депутатам, які не афішують своєї діяльності (а такі є і серед обраних на Чернігівщині), відтепер не сховатися від громадськості. Гарна новина: громадянська мережа ОПОРА на своїх веб-сайтах виклала досьє на парламентаріїв. Про це під час інформаційного форуму «Інструменти парламентського моніторингу: як дізнатися все про свого депутата» у прес-центрі «Чернігівський вибір» повідомила громадський консультант організації в області Наталія Висіканець.
За її словами, ОПОРА розробила інструменти для аналізу роботи парламенту, народних депутатів, парламентських комітетів та партій. «Вони дозволяють отримати набагато більше інформації про результати роботи парламентаріїв, ніж містять їхні офіційні сторінки на сайті Верховної Ради. Наші ресурси стануть у пригоді активістам, журналістам та всім зацікавленим, які хочуть донести правду про діяльність народних обранців виборцям. Ми маємо оновлену інформацію, максимально швидко підтягується та, яка є на сайті Верховної Ради», - запевнила Наталія Висіканець.
Цікавою, зазначила вона, є аналітика щодо рейтингів «слуг народу», якими цьогоріч охоплено всі області. «Про кожного з депутатів ми збираємо дані про їхню законотворчість та про роботу в окрузі, які оцінюються у балах. Ще один критерій – присутність народних депутатів на засіданнях і виконання функціональних обов’язків. Згідно до цих даних формується оцінка і визначається загальне місце в рейтингу. Це не значить, що парламентарій-аутсайдери є поганим, оскільки динаміка змінюється по-різному. Наразі у рейтингу зі 105 мажоритарників Чернігівщину представляють Олег Дмитренко, Валерій Давиденко, Олександр Кодола, Анатолій Євлахов. Про решту ми не забули, вказавши в аналітичних матеріалах», - пояснила Наталія Висіканець.
Вона презентувала Портал для аналізу голосувань народних депутатів та фракцій «Вони голосують для тебе» (rada4you.org), можливості та сервіси сайту ОПОРИ «РАДА» (rada.oporaua.org). «Там усі бажаючі зможуть простежити, як голосує їхній обранець, чи присутній він у залі, побачити його публічне досьє, мапу громадських приймалень та депутатських округів, бази парламентських даних тощо. Є чимало і цікавинок. Наприклад, лише один законопроект (стосовно будівництва) мажоритарників з Чернігівщини отримав негативний висновок антикорупційного комітету», - зауважила Наталія Висіканець.
Інформаційний форум ОПОРА провела у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (виконується Фондом Східна Європа).
Більше про його перебіг - на відео автора
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5557 |
Додати коментар: