Останнє оновлення: 20:48 п'ятниця, 21 червня
Духовність
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / На Чернігівщині від часу отримання Томосу 21 громада завершила перехід до ПЦУ
На Чернігівщині від часу отримання Томосу 21 громада завершила перехід до ПЦУ

На Чернігівщині від часу отримання Томосу 21 громада завершила перехід до ПЦУ

На Чернігівщині від часу отримання Томосу про автокефалію 6 січня 2019 року до Православної церкви України перейшла 21 релігійна громада, які до цього були в складі Московського патріархату.

Про це в програмі "Праймвечір. Акценти" на Українському Радіо Чернігівська хвиля розповів начальник відділу у справах національностей та релігій департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА Олексій Степаненко.

"Повністю завершила всі юридичні етапи зміни конфесійного переходу 21 релігійна громада. На сьогодні також є реєстраційні документи двох релігійних громад – це село Крути, Ніжинський район та село Ладинка, Чернігівський район. Вони є на розгляді в Чернігівській обласній військовій адміністрації", — сказав Олексій Степаненко.

Громади, які змінили конфесійне підпорядкування:

- Корюківський район — сім релігійних громад.

- Прилуцький район – шість релігійних громад.

- Ніжинський район — чотири релігійні громади.

- Чернігівський район – чотири релігійні громади.

"Я вважаю, що ситуація з конфесійними переходами хоч і не така стрімка, як, можливо, багатьом хотілося б, але вона прогресує і кількість релігійних громад, які бажають змінити конфесійне підпорядкування, вона буде збільшуватися", — говорить Олексій Степаненко.

Зі слів Олексія Степаненка на Чернігівщині також є релігійні громади, які вже провели збори, проголосували за зміну конфесійного підпорядкування і перебувають на стадії підготовки пакета документів для подачі до Чернігівської ОВА.

Чому відбувається перехід з однієї конфесії в іншу

Перехід з МП до ПЦУ відбувається з двох причин, каже Степаненко. Перша — в Україні створена єдина українська помісна православна церква. Друга — повномасштабна війна, яку розпочала Росія.

"Одним з рушієм, як на мою думку, є відкрита війна, яку почала Росія проти України, і люди змінюють своє відношення, і вони відкривають очі на те, хто є хто, і яка релігійна громада є якою релігійною громадою, якими діями вони займаються".

Скільки релігійних громад Московського патріархату та ПЦУ є на Чернігівщині

На Чернігівщині зареєстровані 953 релігійні громади 30 конфесій. Дві найбільші конфесії — МП та ПЦУ.

Православна церква України налічує 182 громади. Московському патріархату підпорядковується 551.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Українки в Квебеку і… компостування зі школи

SVOBODA.FM