Останнє оновлення: 20:48 п'ятниця, 21 червня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / На Тернопільщині виявили поховання поляків часів Другої світової: Польща просить про ексгумацію
На Тернопільщині виявили поховання поляків часів Другої світової: Польща просить про ексгумацію

На Тернопільщині виявили поховання поляків часів Другої світової: Польща просить про ексгумацію

Українські та польські археологи і дослідники виявили у неіснуючому нині селі Пужники на Тернопільщині місце масового поховання поляків, які загинули в 1940-х роках, і звернулися до українських органів влади про проведення ексгумаційних робіт в цьому місці.

Про це повідомив у соцмережі X міністр канцелярії глави польського уряду Міхал Дворчик, передає Укрінформ.

“У колишньому населеному пункті Пужники Чортківського району Тернопільської області польські та українські фахівці в результаті чотирьох місяців важких пошуків останків поляків.., знайшли братську могилу, куди в у 1945 році було складено тіла вбитих селян. Згідно з чинним законодавством, відповідним органам влади України було надіслано запит про надання згоди на ексгумацію, дослідження та гідне поховання”, - написав Дворчик.

Він додав, що це перший випадок за понад дев’ять років, коли в Україні знайшли останки поляків, жертв так званої "Волинської трагедії". Зазначимо, що колишнє село Пужники знаходилося на історичних теренах Західного Поділля, а не Волині.

За словами Дворчика, пошукові роботи проводили фахівці (археологи, антропологи) Польської генетичної бази жертв тоталітаризму – Поморського медичного університету, представник Інституту національної пам’яті, українські археологи та польські волонтери фундації “Свобода і демократія”, а також Асоціації скаутського руху Польщі.

Як відомо, в липні цього року місце пошуків польських жертв у Пужниках відвідав прем’єр-міністр РП Матеуш Моравецький.

Зазначимо, що згідно даних істориків, село Пужники було спалене у ніч на 13 лютого 1945 року. Польські джерела, зокрема, видання Rzeczpospolita, покладають відповідальність на вояків УПА під командуванням Петра Хамчука-"Бистрого". Відомо, що в селі базувався "істрєбітєльний батальйон" НКВД, який був частково сформований з місцевих жителів польського походження. Повстанські документи підтверджують ліквідацію в селі більшовиків і кільканадцятьох їхніх прислужників.

Додамо, що тема так званої "Волинської трагедії" є однією з найбільш суперечливих в українсько-польських відносинах. Погляди Києва і Варшави на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін дещо відрізняються.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Українки в Квебеку і… компостування зі школи

SVOBODA.FM