Шоу від ПСПУ: Ностальгія, «трагедія» і резолюція. ФОТОрепортаж
Сьогодні «прогресивна» частина пострадянського суспільства відзначила чергову, 19-у річницю референдуму, на якому вирішувалась доля СРСР. Нагадаю, в 1991 році стояло питання – бути чи не бути тій країні у її тодішньому вигляді?
За офіційними даними підсумків референдуму, 76,43% громадян СРСР проголосували за збереження оновленого Союзу, в Українській РСР таких було 70,2%.
Нагадаю, запитання у бюлетенях тоді було поставлене так: «Считаете ли Вы необходимым сохранение Союза Советских Социалистических Республик как обновлённой федерации равноправных суверенных республик, в которой будут в полной мере гарантироваться права и свободы человека любой национальности?».
Але процеси розпаду були надто очевидні, щоб їх зупинити (на той час вже практично «відчахнулись» від СРСР Грузія і прибалтійські республіки). Потім були ГКЧП і Біловезька угода, після яких Союз канув у Лету.
Та ностальгія за «єдіним і нєрушимим» у декого залишилась. Ці люди й зібралися сьогодні на Красній площі під прапорами КПУ і ПСПУ.
Однак спокійно почати мітинг їм не дали – поруч розташувалися десятка з два молодих людей під стягами Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Між двома таборами, як і належить у таких випадках, вишикувалась міліція і «бійці невидимого фронту» з СБУ.
З одного боку – транспаранти «За Союз с Россией и Беларусью, за русский язык, за достойную жизнь», «Ни пяди русской земли евроинтеграторам», з іншого – скандування «Слава Україні!», «Смерть ворогам!», або ще цікавіше – «Якщо мучить ностальгія – чемодан, вокзал, Росія»… А з динаміків у цей час лунала патріотична музика радянських часів.
Перед початком мітингу стало «жарко», але без особливих наслідків: хтось штовхався і бризкав слиною, доводячи власну правоту оппонентам, хтось грізно погрожував ворогам-«бандерівцям» кулаком.
А один із затятих чи то комуністів, чи то «вітренківців», схопивши офіцера СБУ за лікоть, кричав – «Что ты с этими бандеровскими бандитами связался? Гони их! Ющенко уже хана. И Тимошенко скоро сдохнет!». На що офіцер слушно відповідав – «Я не можу нікого звідси прибрати. Ні їх, ні вас».
Депутат міськради Іван Донець розпочав мітинг словами про те, що вони (комуністи і прогресивні соціалісти) задоволені, що президентом України став Віктор Янукович. Та все ж «… ми нагадаємо Януковичу про необхідність економічного союзу з Росією і Білоруссю».
А нещодавнє спалення підручників з історії України в Сімферополі Іван Донець назвав «першим позитивним кроком на шляху до відновлення історичної справедливості».
Комуніст Микола Скоробагатько, взявши мікрофона з рук ведучого, повідомив присутнім, що розпад Радянського Союзу став трагедією всього людства. Його підтримав Юрій Приходько з громадської організації «Сіверська Русь»:
- Великою трагедією для всіх нас був грудень 1991 року. Україні треба негайно єднатися з Росією, хоча особисто я не тішу себе ілюзіями: на роки незалежності ми так обплювали росіян, що вони вже ставляться до нас дуже погано. А в Євросоюзі Україну ніхто не чекає. Навіщо їм країна голодранців?..
У цей час опоненти ностальгуючих, вигукнувши на прощання – «Хай вони будуть у своєму «есесері» до смерті!» - таким же спільним строєм залишили Червону площу. Іван Донець висловив припущення, що «…скільки їм заплатили, стільки вони і постояли. І погавкали…» Перш ніж зачитати резолюцію мітингу, Іван Михайлович здивував усіх власними глибокими пізнаннями в історії, розповівши про те, що спочатку була Чернігівська губернія, а вже після неї з’явилася … Київська Русь.
Як кажуть представники корінних народів Півночі, - «Однако…»
Що ж до резолюції, то ось її основні моменти.
1. Інтегрування в Євросоюз, співробітництво з НАТО, «витравлювання» російської мови є глибоко незаконними.
2. Віктора Ющенка і Юлію Тимошенко треба гнати з політики з тавром зрадників народу. А ще краще буде, якщо вони спакують валізи і виїдуть з України в США чи країни Євросоюзу.
А поки зачитувався текст резолюції, поблизу імпровізованої трибуни чотири бабусі «комуністичного віку», розмахуючи руками і вигукуючи прокльони, виштовхували з натовпу одного з колишніх «помаранчевих», який особисто щось хотів заперечити вождям мітингу…
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 13027 |
Посилання до теми:
17.01.2010 За Наталію Вітренко голосують хоч би там що!
12.01.2010 Вітренко душевно гоцала в рожевій кофтинці. Разом з Донцем? Фото
27.11.2009 Іван Донець, помножений на десять
24.11.2009 З Днем народження, містере Антошин!
1.11.2009 Невже Антошин згоден, що він «м...»? ВІДЕО
29.10.2009 «Ми повинні накласти на тарифи...»
26.08.2009 Заповідник пропонує ДАІ «нагородити» депутата Івана Донця. ФОТО
30.04.2009 Комсомол і червоний прапор – головні питання для чернігівських депутатів. ФОТО
3.03.2009 Буйних «лівих» не впустили на виставку про УПА в Чернігові. ФОТО, ВІДЕОрепортаж
20.02.2009 Шоу "Ющенко, чемодан, Америка". Відео, ФОТОрепортаж
Коментарі (21)
Славянский патриот | 2010-03-23 12:21
Это триединство не дано разделить НИКОМУ!
П.Антоненко | 2010-03-20 13:33
Зверніть увагу, я зараз не встряю в дебати стосовно того, правильно чи неправильно, що розвалився Союз, треба чи не треба колишнім республікам-колоніям ставати незалежними державами. Я просто констатую факт, суть того референдуму. Суть, яку спотворено було покладено в основу тих шоу 17 березня. За рецептом “Якщо факти нам не підходять, тим гірше для фактів”.
Киевлянин | 2010-03-19 15:43
Редактор новин | 2010-03-19 15:36
Киевлянин | 2010-03-19 14:14
____________________________
За большинство Украины просьба единолично не расписываться. Как и писать каменты в духе статьи 110-111 Криминального кодекса.
Редактор новин | 2010-03-19 11:06
Був тут уже у нас в коментарях такий собі "chernigivman". Та чомусь не знав, скільки ялинок, які можна порахувати на пальцях однієї руки, росте у найвідомішому місці в центрі Чернігова :)))
Киевлянин | 2010-03-19 10:32
ГАК | 2010-03-19 09:15
А КОГО ВИ ЩЕ ЗГАДАЄТЕ ЩОБ ТАК ПУБЛІЧНО ВИСТУПАВ З МІКРОФОНОМ ???
МОЖЕ ВІД БЮТ, РУХУ, КПУ, СПУ чи НУНС та ЄЦ....
Українець | 2010-03-18 21:15
* Если русский говорит "хохол" – он по доброму иронизирует над представителем братского народа. Если украинец говорит "москаль" – он выявляет этим свою националистическую, антироссийскую сущность.
* Если русский митингует – он отстаивает свои интересы. Если украинец митингует – он отрабатывает американские деньги, выплаченные ему в антироссийских целях.
* Если русский президент общается с американским президентом – он налаживает отношения между двумя странами. Если украинский президент общается с американским президентом – они оба плетут антироссийский заговор.
* Если русский говорит на русском языке – он просто русский. Если украинец говорит на украинском языке – он Петлюра недобитый.
* Если президент России декларирует пророссийские лозунги – это нормальный президент. Если президент Украины декларирует проукраинские лозунги – он проамериканский и антироссийский президент.
* Если русское правительство не соглашается с украинским правительством – оно отстаивает национальные интересы. Если украинское правительство не соглашается с русским правительством – абарзели ваще.
mikola | 2010-03-18 18:21
Сергій Соломаха | 2010-03-18 16:26
Отже, мова на «референдумі СРСР» йшла про створення фактично замість міждержавного утворення, якими, наприклад, був за конституцією СРСР і є зараз НАТО, навіть не конфедерації, а «Радянської Федерації», на зразок теперішньої Російської Федерації.
Чи підтримала більшість громадян СРСР таке «сохранение СССР» у вигляді федерації?
Судіть самі.
Не брали участь у «референдумі СРСР» і не створювали республіканські комісії з референдуму шість радянських соціалістичних республік, а саме: Вірменська, Грузинська, Естонська, Латвійська, Литовська, Молдавська. В цих республіках «референдум СРСР» проводило деякі місцеві ради, трудові колективи, громадські об’єднання, командування військових частин. Головна причина: небажання комуністичної влади отримати негативний результат.
Комуністи Української РСР були більш обережними і вигадливими, тому запропонували українцям ще й додаткове питання, яке можна трактувати як альтернативу «Радянській Федерації»: «Чи згодні Ви з тим, що Україна має бути у складі Союзу Радянських суверенних держав на засадах Декларації про державний суверенітет України?»
В Казахській РСР голосування на «референдумі СРСР» проводилося взагалі по дещо іншому питанню, яке було сформульовано так: «Считаете ли Вы необходимым сохранение Союза ССР как Союза равноправных суверенных государств?»
Отже, комуністи Казахської РСР, як і Української РСР, не про яку оновлену «Радянську Федерацію» на своєму референдумі не згадували.
Ось офіційні результати «референдуму СРСР»:
У списки для голосування внесено 185 647 355 осіб; участь у голосуванні взяли 148 574 606 осіб, або 80,0 відсотків. З них «ДА» - 113 512 812 осіб або 76,4%; «НІ» - 32 303 977 або 21,7%; недійсними визнано – 2 757 817 бюлетенів або 1,9 відсотка.
Найгірший результат для прихильників створення оновленої «Радянської Федерації» виявився в Українській РСР – 70,2%, проти 28,0%. Не дуже відстали від українців і росіяни – 71,3%, проти – 26,4%. Третіми були білоруси – 82,7%, проти 16,1%. Усі інші азійські учасники «референдуму СРСР» традиційно показали результат що перевищував 90 відсотків. Звісно, що рекорд підтримки створення «Федерації» отримано у Туркменській РСР – 97, 9%, проти 1,7 відсотків.
Якщо врахувати, що у «референдумі СРСР» не брали участь 6 з 15 республік, українці підтримали ще й Декларацію про державний суверенітет України, а в Казахській РСР голосували за інше питання, то за збереження оновленої «Радянської Федерації» проголосувало менше половини громадян СРСР, які мали право голосу. Отже, навіть з юридичної точки зору «референдум СРСР» провалився, тому у прихильників відновлення Радянського Союзу не має ні моральних, а ні юридичних підстав посилатися на результати цього референдуму.
Vo_one | 2010-03-18 13:14
Житель | 2010-03-18 12:08
иван | 2010-03-18 10:45
Видящий | 2010-03-18 10:15
росич | 2010-03-18 09:58
Fabricant | 2010-03-18 04:43
Автор | 2010-03-18 01:22
Ви помиляєтесь, шановний. Саме так і було сказано. На жаль, не можу надати диктофонного запису, але проблем зі слухом не маю.
Навмисно перебріхувати оратора у мене немає жодного зиску. Можливо, Іван Михайлович просто поплутав слова у фразі, але ж слово не горобець. Тим більше, на велелюдному мітингу.
ПРОТИВНИК | 2010-03-17 22:53
иван | 2010-03-17 18:49
Леонард | 2010-03-17 18:49