Новий крохмальний завод ПБП «Вимал» запрацює в жовтні
Наприкінці жовтня ПБП «Вимал», один із провідних вітчизняних виробників крохмалю, відкриє новий завод на околиці Чернігова, за міською межею.
Про це повідомляє журнал «Пропозиція» з посиланням на директора фірми Сергія Самоненка (на фото поруч).
Завод зможе випускати до 600 т крохмалю на добу, а працюватиме на підприємстві більше 50 чоловік.
Запуск нового підприємства суттєво розширить можливості фірми, яка випускає крохмаль з 1992 року. Однак існуючі потужності дають змогу випускати крохмалю лише 45 тонн за добу.
Будівництво компанія веде силами одного зі своїх підрозділів – «Вимал-Спецбуд». Новий завод буде обладнаний устаткуванням провідного європейського виробника – компанії Larsen.
Як розповів Самоненко, підприємство випускатиме крохмаль, який відповідатиме європейським стандартам, і буде сертифікований за основними передовими світовими системами управління якістю та безпекою продукції.
Власники заводу сподіваються експортувати значну частку обсягів виробництва нового підприємства, зокрема, до ЄС. Вже зараз «Вимал» експортує крохмаль до країн СНД, Китаю, а час від часу відправляє продукцію й до тих наших сусідів, що вже ввійшли до ЄС.
Нині «Вимал» докладає зусиль до формування сировинної бази. Другий рік триває проект із вирощування на замовлення «Вимал» насіннєвої картоплі спеціальних сортів із високим вмістом крохмалю. Вже вирощено певний обсяг посадкового матеріалу, який буде використано для вирощування картоплі, що буде здаватися на завод.
«Вимал» шукає постачальників товарних партій сировини з високим вмістом крохмалю в різних областях.
Для заохочення картоплярів «Вимал» розробив спеціальну тарифну сітку, згідно якої здавачі картоплі найвищого класу (з крохмалистістю від 18 до 25%) отримуватимуть 15 коп./кг за кожний відсоток крохмалю. Таким чином, картоплю з вмістом крохмалю 18% прийматимуть по 2,7 грн/кг, а з вмістом крохмалю 25% – по 3,75 грн/кг. Це більше, аніж прогнозована картоплярами ціна в розпал цьогорічного сезону збирання (2 грн/кг).
Сергій Самоненко повідомив, що сільгоспвиробники отримують гарантію збуту продукції ще на початку сезону, уникнуть затрат на миття, калібрування, фасування і позбувляться проблем із тим, як виростити картоплю смачною і красивою на вигляд.
У переорієнтації на вирощування картоплі на переробку вихід для себе бачать усе більше великих картоплярських господарств. Адже останні песимістично оцінюють свої можливості конкурувати з городниками та одноосібниками, котрі щоосені і, зазвичай, щоберезня, обвалюють ціни на ринку. А переробникам потрібні великі партії, причому, як правило, спеціальних сортів, які одноосібники не вирощують, тим більше в обсягах, цікавих для заводу.
Після запуску крохмального заводу власники планують розширити асортимент виробництва за рахунок протеїну, органічного добрива та інших продуктів переробки картоплі. Запуск виробництва цих продуктів заплановано на 2018-2020 рр.
Власник ПБП «Вимал» Віктор Лазар мріє про мережу з принаймні 3 таких заводів у різних регіонах країни загальною потужністю до 800 тисяч тонн крохмалю на рік. Тоді підприємство змогло б увійти до числа не тільки вітчизняних, а й європейських лідерів ринку.
Фото: Вера ЕДЕМСКАЯ
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6580 |
Посилання до теми:
14.04.2017 Електроенергетична страта України
11.04.2017 Підприємці звертають увагу, що обленерго - інструмент гібридної війни РФ
31.03.2017 Відверта бесіда під час «Вечері на Свободі» з директором «Вималу» Сергієм Самоненком
19.12.2016 Відверта бесіда з Віктором Лазарем під час «Вечері на Свободі». Аудіо
9.11.2016 Ілюзія щастя
20.09.2016 «Вимал» будує найбільший завод в Україні з переробки картоплі на крохмаль. Фото
18.05.2016 Лазар ставить найбільший в Україні крохмальний завод. Відео
11.05.2016 «Пиріг інвестицій з’їли без нас». Міська влада крихти не підбиратиме?
10.05.2016 Підприємці застерігають: плата за землю занадто велика. Відео LIVE
5.12.2015 Cірі кардинали Чернігова. Продовження. Економічний екстремізм
18.02.2015 Підприємці проти Дусяка. Третій раунд
10.02.2015 Лазар: Звєрєв та Журман просять головного податківця України про звільнення Дусяка
4.02.2015 Лазар організував Податковий Майдан не через особисті інтереси
4.02.2015 Такої зухвалості як від Дусяка не було навіть за Януковича, - Лазар
22.07.2014 Лазар і ко погрожують реприватизувати «Чернігівобленерго»
31.01.2005 Віктор ЛАЗАР: “Губернатор не буде весільним генералом”
Коментарі (1)
товарищ | 2017-08-11 07:55