
Лазар і ко погрожують реприватизувати «Чернігівобленерго»
«Щоб запустити підприємство треба за 2 тисячі кіловат електроенергії заплатити 6 мільйонів гривень. А яким же бізнесом треба займатись? Марихуану вирощувать?»
Таке цікаве припущення висловив голова асоціації роботодавців «Сіверщина», депутат обласної ради Віктор Лазар під час сьогоднішнього мітингу під стінами «Чернігівобленерго».
На нього зібралися представники асоціації роботодавців «Сіверщина» та об’єднань підприємців Чернігівщини. З ними прийшло більше сотні працівників їх підприємств. Головні вимоги: викорінити корупцію при підключенні до електромереж, знизити тиск на підприємців та припинити так званий «енергофашизм».
За словами протестувальників, вони вже не перший рік обурені діями «Обленерго». До цього неодноразово просили послабити дозвільний тиск на бізнес, спілкувалися на цю тему і з керівництвом облдержадміністрації та Антимонопольного комітету. А віз і нині там.
«Обленерго» називають монополістом, який знущається над бізнесменами. Приміром, аби підключитися до електромережі, необхідно заплатити хабар.
«Їм не вигідно торгувати електроенергією, а вигідно торгувати дозволами» - каже голова об’єднання роботодавців Чернігівщини Дмитро Адаменко. Він незлим тихим словом згадав співвласника підприємства, олігарха Ігоря Коломойського.
За словами ж Віктора Лазаря, йому відомо про декілька енергетичних компаній в Україні, які так само корумповано надають послуги. Всі вони у співвласності Коломойського та російського мільярдера Григоришина.
«Я не думаю, що власник не знає про ці проблеми, які існують» - сказав Віктор Лазар, зазначивши, що керівники на місцях зізнаються, що їм соромно так погано надавати послуги.
Натомість, він відкинув припущення журналістів у можливому наступі партії «УДАР»(членом якої він, а також чимало представників асоціації роботодавців «Сіверщина» і являється) на Коломойського.
Переглянути промови лідерів протестувальників з імпровізованої червоної сцени можна у записі прямої трансляції за посиланням.
Що ж до резолюції мітингу, то головні вимоги, як ми вже повідомляли, наступні:
1. Звільнити діюче керівництво «Чернігівобленерго»
2. Звільнити керівників які є посібниками корупції
3. Ліквідувати консультативний сервісний центр при «Чернігівобленерго»
4. Визнати недостатніми зміни у законодавстві про електроенергетику, започатковані у 2012 році і продовжити розробку законодавства, унеможлививши впливу на цей процес з боку електропередавальних компаній
5. Узаконити реальне спрощення процедури приєднання до електромереж
6. Відмінити ліміти на використання електроенергії
7. Ліквідувати авансову оплату електроенергії
8. Відновити якість напруги в районах Подусівка, Красного мосту, Бобровиці
9. Ліквідувати на законодавчому рівні монополізм електропередавальних компаній.
Якщо ж цього не виконають – обіцяють дійти до Кабінету Міністрів і репреватизувати «Чернігівобленерго». На чию користь – Віктор Лазар не відповів, як і не відповів, що краще: націоналізувати(з такими плакатами стояли мітингарі), чи репреватизувати.
Керівництво «Чернігівобленерго» поспілкуватися із журналістами не вийшло. За словами представника компанії, мітингарі не передали їм для ознайомлення навіть резолюцію.
У «Чернігівобленерго» погодилися дати журналістам письмовий коментар. Чекаємо.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11888 |
Посилання до теми:
22.07.2014 Пікет «Чернігівобленерго» - трансляція
17.07.2014 Пікет біля «Чернігівобленерго»
3.03.2005 “Чернігівобленерго” обіцяє безперебійну роботу
19.12.2007 АМКУ: Проти «Чернігівобленерго» порушено дві справи
1.06.2010 Оштрафовано «Чернігівводоканал» і «Чернігівобленерго»
27.01.2010 «Чернігівобленерго» відключає енергопостачання військкоматів
Додати коментар: