Підприємці звертають увагу, що обленерго - інструмент гібридної війни РФ
Близько 160-ти інвестпроектів у Чернігівській області зараз призупинені через те, що підключення виробництва до електромереж коштуватиме 2000 грн/кВт. Тобто, за право користуватися електрикою реальний сектор іноді має сплатити більше, ніж коштує підприємство.
Натомість в Чехії підключення 1МВт коштує 10 євро. Проти 450 тисяч в Україні.
Такі цифри озвучив на столичному форумі бізнесу голова об'єднання організацій роботодавців “Сіверщина” Віктор Лазар.
- Ми сьогодні не просимо грошей. Ми живемо наче в тундрі, з нас люди сміються. Надайте нам приєднання за 150 метрів від нашої площадки і ми вам дамо такі гроші в бюджет, що ви не знатимете, куди їх дівати, - сказав він.
Директор компанії "Вимал" Сергій Самоненко під час акції протесту звернув увагу високопосадовців на той факт, що Росія веде свою гібридну війну за допомогою економічних інструментів. Так, у попередні роки громадяни РФ отримали пріоритетне право приватизації українських підприємств. Здійснивши приватизацію, вони зазвичай скорочують виробництва і робочі місця. В енергетиці доля російських бізнесменів-власників перевищила 90%, разом з купівлею ними обленерго через парламент під нових власників синхронно протягувалися різноманітні законодавчі привілеї.
Таким чином, Україна зараз програє в цій неоголошеній економічній війни, коли російські власники обленерго - монополісти фактично зупинили українську економіку, унеможлививши підключення до електромереж нових виробництв.
- 12 років ми пробуємо провести електроенергію на наше уннікальне підприємство. Завели двома гілками 500 кіловат замість потрібних 2000 кіловат. Щоб забезпечити виробництво електроенергією в повному обсязі, потрібно було сплатити 15 мільйонів гривень. Зараз ця цифра перевищила 20 мільйонів. За ці гроші можна побудувати новий завод, - зазначив Сергій Самоненко.
Під час акції протесту підприємці озвучували і інші кричущі випадки. Наприклад, збудований величезний торгівельний центр у Сумах так і лишився непідключеним до електромереж, а його власник виїхав за кордон через недоцільність ведення "бізнесу" у подібний спосіб.
Наразі, кожен власник бізнесу у реальному секторі економіки реагує на подібне свавілля і на рішення "незалежних" регуляторів НКРЕКП по-різному. Хтось досі "вирішує" питання в індивідуальний спосіб, бо завтра йому можуть "повністю перекриють кисень", хтось говорить про проблему вголос.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6778 |
Коментарі (1)
вася | 2017-04-11 23:32