Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Економіка / Шляхобудування
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / "Альтком": Після ремонту дороги можна експлуатувати 20 років
Альтком: Після ремонту дороги можна експлуатувати 20 років

"Альтком": Після ремонту дороги можна експлуатувати 20 років

З приходом холодів завершився сезон ремонтних дорожніх робіт. У Чернігівській області цього року відновили близько 250 км доріг.

Вперше в цих роботах брала участь Фінансово-промислова група "Альтком". Про результати її діяльності в області я поцікавився у начальника дорожно-будівельного управління компанії Івана Якимовича.

- Іване Михайловичу, компанія "Альтком" вперше працює на Чернігівщині, чому Ви зацікавилися цим регіоном?

- Не зовсім так. В області нас добре знають. У 2006-2007 роках ми працювали на будівництві дороги М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ. Тут ми побудували асфальтобетонний завод, зібрали сучасну дорожню техніку. Тому логічно, що коли оголосили тендер на ремонт доріг, ми взяли в ньому участь і перемогли, в тому числі завдяки нашій репутації в регіоні – адже результати роботи компанії, як кажуть, під ногами. Але ремонтували дороги в області ми дійсно вперше.

- Ви виконуєте підряди в різних регіонах, як Ви оцінюєте якість доріг в області?

- Дороги скрізь приблизно в однаковому стані. На Чернігівщині ми працювали в 7 районах. Є ділянки, які дорогами важко назвати. Інколи нам доводилося корчувати дерева, що виросли за ці роки на узбіччях. Керівництво Сосницького району, наприклад, у листі подяки на адресу компанії відзначило, що у них дороги не ремонтували понад 20 років.

- Який об'єм робіт виконав “Альтком” в області в 2008 році, плани на 2009 рік?

- Поточний ремонт проведено на 71 км доріг. Це приблизно 30% від всього об'єму виконаних ремонтних робіт в Чернігівській області. Робили ямковий ремонт, вирівнювали профіль дороги, покривали його асфальтом шаром у 3 см. У цілому виконано робіт на 48 млн грн. Але з них ми отримали доки лише 29 млн. Тобто решта є своєрідним кредитом області.

Про плани на 2009 рік говорити рано – бюджети ще не зверстали. У нас є перехідні об'єкти в Одеській і Миколаївській областях, у Криму. Допомагаємо відновлювати дороги Івано-Франківській області, що постраждала від повені. По Чернігівському регіону на цей час нічого сказати не можу. Але якщо оголосять тендер на ремонт доріг, ми обов'язково візьмемо участь.

- Які нові технології і техніку застосовує Ваша компанія?

- Без заявої скромності скажу, що техніка у нас найсучасніша. Високопродуктивний асфальтобетонний завод дозволяє випускати 240 т асфальтобетону на годину. Наявні в області такі підприємства, наприклад, виробляють максимум 30-50 т асфальтобетону на годину. Тобто наше устаткування замінює 5-8 старіших установок.

У Чернігівській області задіяно близько 50 одиниць техніки. Працюють 3 асфальтоукладальники, 25 автосамоскидів, 9 катків, 2 автогрейдери. Великовантажні машини закриваються тентами, що дозволяє довше зберігати високу температуру асфальту, а значить підвищується і якість робіт. Темпи ремонту теж прискорюються. Місцеві фахівці дивувалися, як за день ми могли виконати ремонт 2 км дороги.

- Яку гарантію дає компанія на виконані роботи?

- Ми відновлюємо дорожнє покриття з використанням нових технологій і матеріалів, які міцніші і довговічніші. Всі будівельні нормативи, що передбачають повторний ремонт через три роки, ми виконуємо. Але можу сказати, що при правильній експлуатації дорогу, відремонтовану нашими фахівцями, можна не чіпати років 20.

- Чи залучаються для виконання робіт місцеві фахівці?

- У нас національна компанія. "Альтком" прагне зібрати кращих працівників зі всієї країни. Є у нас фахівці і з Чернігівської області, з Київського, Херсонського, Донецького і інших регіонів. Крім того, ми даємо роботу і суміжним підприємствам. Наприклад, бітумну емульсію купуємо на місці.

- Як йдуть у Вас справи з екологією?

- Цій темі приділяється багато уваги. Той самий німецький асфальтобетонний завод відповідає найвищим вимогам по охороні довкілля. Він обладнений спеціальними фільтрами для поглинання пилу й диму. З радянськими підприємствами такого профілю його не зрівняти. Вся дорожня техніка також імпортного виробництва і відповідає найсучаснішим вимогам по викидах.

- Як Ви думаєте, чи варто в період кризи вкладати кошти в дороги?

- Потрібно. Наші дороги в такому стані, що якщо далі не звертати на них уваги, то по ним скоро неможливо буде проїхати. Адже будувалися вони ще при СРСР і не розраховані на сучасний режим експлуатації. З урахуванням дефіциту фінансів певну корекцію в цій сфері все-таки варто зробити. Мені здається, що слід концентруватися на ремонті і реконструкції доріг, на збільшенні їх пропускної здатності.

Коментарі (3)

Майк | 2008-11-24 11:28

не они... как всегда путаются улицы городов, которые являются собственностью нашего горячо любимого горсовета, и дороги общего пользования по области, которые являются государственной собственностью...

иван | 2008-11-24 09:07

В Чернигове вроде бы не Альтком делал ремонт.
Только по области.
В тексте не нашел ссылки.
Только в области
так что может все таки не они асфальт в воду ложили на Рокосовского?

Автолюбитель | 2008-11-22 10:33

20 лет гарантии - ха-ха!!! Интерестно, сколько месяцев простоит тот "ремонт", который проводился на перекрестке ул.Рокосовського и 1 Мая в дождь. Я не говорю что в дождь проводить дорожно-ремонтные работы нельзя - можно, но нельзя ложить асфальт в лужи!!!! Они предварильно должны быль высушены!!! Так что грош цена вашему ремонту. И причина почему вы так делаете очевидна. Чем быстрее будет износ трасы - тем юбольше у вас заказов, тем больше денежек вы срубите. Так что не обольшайтесь уважаемые горожане, у нас продолжают воровать бюджетные деньги и "рвать зубы через то саме место".
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM