Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
Економіка / Шляхобудування
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Україна може залишитися без доріг?
Україна може залишитися без доріг?

Україна може залишитися без доріг?

Для інвестування в дороги України необхідно змінити закон про концесії. Таку думку висловив журналістам керівник сектора Промисловість, транспорт і будівництво Економічної місії посольства Франції в Україні Ігор Маркашов.

"Французькі компанії могли б інвестувати в дороги в Україні за умови адаптації українського законодавства про концесії до європейських норм", - вважає він.

Мова йде про можливості концесіонера одержати з бюджету компенсацію недоотриманих зборів за проїзд, якщо інтенсивність руху по концесійній трасі буде нижче запланованої.

И.Маркашов відзначив, що зацікавленість у співробітництві в дорожнім будівництві є у фірм двох країн. Попередні переговори із французькими партнерами вже веде українська національна компанія "Альтком".

Посольство Франції, зі своєї сторони, також сприяє розвитку проектів у цьому напрямку. У лютому 2009 р. у Києві відбудеться семінар по нових технологіях й устаткуванню для будівництва доріг за участю до 15 провідних французьких фірм.

Заступник генерального директора будівельної фінансово-промислової групи "Альтком" Михайло Ковальов також вважає, що радикально змінити ситуацію з фінансуванням доріг може тільки прийняття закону про концесії з гарантією трафіка з боку держави.

“Інвестор повинен бути впевнений, що його вкладення в будівництво дороги окупляться в розумний термін”, - пояснив він. Експерт, нагадав, що існуючий закон "Про концесії" не працює саме через відсутність положення про гарантований трафік.

Він також висловив думку про необхідність спрощення порядку відводу земель для дорожнього будівництва. У цей час цей процес може займати до трьох років.

У той же час в умовах економічної кризи, що почалося, держава вже не може фінансувати дорожнє будівництво в колишніх обсягах, а умови для приходу інвесторів не створені.

Фінансовий директор ФПГ "Альтком" Валерій Кутьков на антикризовій нараді в президента Віктора Ющенко відзначив у бесіді з журналістами, що бюджетне фінансування будівництва доріг знизилося до критичного рівня.

"На 2008 рік у нас підписані контракти на 1,8 млрд. грн. бюджетних коштів, з них підтверджене фінансування 950 млн. грн., а реально проплачено 550 млн.грн.", - сказав В.Кутьков.

При цьому він уточнив, що приблизно 350 млн. грн. або 64% отриманих коштів, виділено на будівництво злітно-посадочної смуги в аеропорті Донецька.

“У Криму, наскільки мені відомо, триває будівництво тільки однієї дороги Херсон – Джанкой – Феодосія - Керч за участю нашої компанії, і то фінансується воно на 30%", - сказав топ-менеджер “Альткома”.

Він нагадав, що більша частина дорожніх проектів ставиться до об'єктів по підготовці до проведення Євро-2012.

"Необхідно розуміти, що будівництво - це сезонна робота. Не можна в 2011 році виділити відразу 100 млрд. грн. і все побудувати до Євро-2012, починати треба вже сьогодні", - підкреслив Валерій Кутьков.

Коментарі (5)

Варягін | 2008-11-17 09:50

Краще джипа купити, дороги на фіг не треба.

Я | 2008-11-15 13:42

гроші можна ховати у банку і банк а ще можна заривати їх у земпю,але яка від цього користь, нема нічого кращого чим в ОБЛавтодор, що на перехресті МСТИСЛ ТА кИЇВСЬК ......! оСЬ ДЕ НАШІ ГРОШІ ,. ВОДІЇ ...... .. ? А СКІЛЬКИ ЩЕ ПОЗА ШЛЯХОВИКІВ ПОМІНЯЛОСЬ ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ...........ОЙ ЙОЙ ,мабуть асфальтУ хватило би всю ЧЕРНІГІВЩИНУ ЯК ГРИБАМИ ПОКРИТИ , а може це Білий дІм ,а не доведи господь може ЦРУ обвішана вся відеокамерами на ліво на право.....,ось де наші податкки і збори . уважаємая Врх рада Облавтодо ,,,, міняйте свою орієнтацію.....!

Я | 2008-11-15 12:53

гроші можна ховати у банку і банк а ще можна заривати їх у земпю,але яка від цього користь не ма нічого кращого чим в ОБЛавтодор що на перехресі МСТИСЛ ТА кИЇВСЬК оСЬ ДЕ НАШІ ГРШІОШІ ВОДІЇ ......ВИ мої .. ?

Oper | 2008-11-15 00:46

Не зрозумів, що значить "гарантований трафік"?
Вони заломлять ціну за проїзд дорогою, а деержава має гарантувати що нею будуть за цю ціну їздити? А як не поїдуть, то заплатити...
Чому тоді в цьому контексті звучить слово "інвестор"?

Платник податків | 2008-11-14 17:17

@Мова йде про можливості концесіонера одержати з бюджету компенсацію...@
А з цього місця давайте детальніше.
Як я зрозумів, забугорні компанії на пару з місцевими хочуть отримувати з бюджету наші гроші за свої прорахунки? Якщо хочуть трафіку, то перед будівництвом проводяться відповідні маркетингові дослідження.
Чи це просто чергова схема дерибану бюджету?
Мені не цікаво, хто що, кому і як сказав. Мені цікаво, чому я (бюджет) маю щось компенсувати якимось олігархам?
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM