Останнє оновлення: 19:51 середа, 2 жовтня
Свято
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / В Любечі відбувся традиційний фестиваль «Київська Русь». Відео
В Любечі відбувся традиційний фестиваль «Київська Русь». Відео

В Любечі відбувся традиційний фестиваль «Київська Русь». Відео

Днями у селищі Любеч на Чернігівщині відбувся щорічний фестиваль традиційної слов′янської культури та бойових мистецтв «Київська Русь».

Цього року фестиваль присвячений відзначенню трьох важливих для української історії подій.

Зокрема, 25-й річниці незалежності України і 1000-річчю Любецької битви, в якій Ярослав Мудрий переміг військо князя Святополка і був проголошений Великим князем київським. А також тисячолітньому ювілею перебування Преподобного Антонія Печерського на горі Афон та заснуванню чернецтва на Русі.

Восьмий традиційний фестиваль розпочався церковною службою в Спасо-Преображенській церкві та пішою ходою до Замкової гори. Начебто у 1097 році саме там відбувся знаменитий Любецький з′їзд князів, в результаті якого припинилися війни між удільними князівствами.

Там гості заходу здійснили покладання квітів до монумента, присвяченого 900-річчю Любецького з′їзду князів, обеліску загиблим під час Другої світової війни та пам′ятнику Антонія Печерського.

Пізніше відбулася яскрава театралізована концертно-видовищна програма, в якій взяли участь професійні і аматорські колективи області та гості фестивалю.

Також учасники заходу мали змогу взяти участь у творчих майстер-класах, відвідати ярмарок майстрів та виставку територіальних громад Ріпкинського району. Для дітей працювали спеціальні майданчики.

На фестиваль завітала делегація молодих держслужбовців з Німеччини. Вони приїхали до Любеча в рамках візиту на честь 25-ліття незалежності.

Захід завершився виступом найкращих естрадних виконавців Чернігівщини.

Довідка

Фестиваль «Київська Русь» проводиться щороку у селищі Любеч, яке колись було одним із найважливіших міст Русі. Саме тут відбувались тоді політичні та воєнні події, що вирішували долі багатьох держав.
Метою фестивалю є пропаганда історичних, культурно-мистецьких надбань Сіверського краю, народних художніх промислів, розвиток туризму та популяризація бойових видів єдиноборств.

За інф. «Сівер Центр» та Чернігівської ОДА

Коментарі (1)

ринат | 2016-08-31 08:50

Цеж сепаратизм хиба моно таки фесивали видкрывати,треба казати киевська западенщина,що ми вороги до москолей,що язик тильки у на був украинський.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чорна Десна і мертвий пляж

SVOBODA.FM