Що хоче сказати привид Антонієвих печер, або загадкова енергетика чернігівського підземелля
Сайт «Високий Вал» національний оператор «КИЇВСТАР» та Радіо ЕРА ФМ розпочинають соціально-освітній проект «#ВКраїна: Чернігівщина – край легенд».
Привид, який блукає у чернігівських Антонієвих печерах – це дух основоположника чернецтва на Русі, природна аномалія, чи просто вигадана історія для туристів?
Чому один із засновників Києво-Печерської лаври монах Антоній посварився з київським князем Ізяславом і змушений був тікати до Чернігова?
Протягом серпня та вересня на нашому сайті ми разом із вітчизняними істориками готуватимемо статті, з яких любителі історії Чернігівського краю зможуть глибше дізнатися про те, якими були наші рідні землі кілька сторіч тому і як їх відображають старовинні географічні карти, складені іноземцями тих часів.
А провідником і помічником у цій справі нам стане http://vkraina.com – унікальне інтернет-зібрання давніх європейських мап нашої країни.
Чому один із засновників Києво-Печерської лаври монах Антоній посварився з київським князем Ізяславом і змушений був тікати до Чернігова?
Відповіді на ці питання є, але залишається і багато загадок.
Паранормальне підземелля у Чернігові
Якби режисери відомого американського серіалу про паранормальні явища «Цілком таємно» знали про чернігівські Антонієві печери, мабуть, приїхали б в Україну відзняти чергову серію.
Адже феномен привида-чернця, який блукає підземеллями печерного комплексу досі залишається загадкою: наука не в змозі пояснити раптову появу і зникнення силуету, що нагадує монаха.
Чернігівці впевнені, що печерами розгулює дух засновника чернецтва на Русі Антоній, який, власне, і заснував ці печери близько тисячі років тому. Існує і інша версія: деякі люди вважають, що загадковий силует – то дух монаха Тарасія.
- Антоній Печерський народився у 983 році у Любечі. На початку 11 століття він відвідав Афонський монастир у Греції. Там він став ченцем і близько 1027 року повернувся на Русь, де вже у Києві заснував відому Києво-Печерську лавру (на той час – Києво-Печерський монастир). – розповідає історик Олег Васюта. – У 1069 році, коли Київська Русь була в руках трьох синів Ярослава Мудрого: Ізяслава, Святослава і Всеволода, у Антонія вийшов конфлікт з київським князем Ізяславом. І після цього конфлікту він змушений був змінити місце проживання.
Чому чернець посварився з правителем Київського князівства? Існує декілька версій. Деякі історики вважають, що Антоній окрім чернецтва займався політикою, що і призвело до непорозуміння. Втім, більшість дослідників тієї доби переконані, що причина в чомусь іншому. На жаль, жодних літописних даних про цей інцидент не збереглося.
Можна лише уявити в якому чудовому фізичному стані перебував монах, оскільки самотужки викопати печеру завдання не з легких навіть для молодої людини.
Привид монаха розгулює у печерах
Печерний комплекс складається з чотирьох ярусів, має багато підземних ходів, приміщень, храмів. Але не архітектурна складова печер приваблює туристів. Туристи з усього світу їдуть до древнього Чернігова, аби зустріти у Антонієвих печерах… привида. Саме так. За словами очевидців, привид, що нагадує силует людини в чернечому одязі з’являється в одному і тому ж місці – підземному коридорі, який закінчується тупиком.
Причому, багато хто вірить, що дух монаха хоче щось нам сказати, можливо, застерегти від чогось.
- Є досить дивне місце в печерах. – розповідає Олег Васюта, який, до речі, на власні очі бачив привида. – Це церква Миколи Святоші. За оцінками дослідників її побудували десь у 17 столітті. Незвичайні речі відбуваються в тунелі. В самому кінці тунелю під стіною в долівці фіксується порожнина. Можливо, там якесь поховання. Біля цього місця був знайдений надпис «Боже, допоможи рабу Божому Тарасію». Датується надпис 18 століттям. Поряд з цим храмом знаходиться найдавніший храм, він поряд, тільки на ярус нижче. Там були поховання монахів. Можливо, це якимось чином пов’язано з привидом.
До речі, легендарний Чернігів можна знайти на стародавніх картах на сайті http://vkraina.com.
Французький екстрасенс відчув надзвичайну енергетику Антонієвих печер
- Він приїхав з перекладачем. – пригадує Олег Васюта, який тоді проводив для іноземного гостя екскурсію. – Він йшов і не задавав питань. Пожвавлення в його поведінці я вже спостерігав біля тунелю. Я сприйняв це за клаустрофобію. Та коли ми зайшли, він був вражений. Він сказав, що ми зайшли в досить незвичайне і дивне місце. Тоді екстрасенс почав мені сам розповідати про надзвичайно велике накопичення енергетики. Але ця енергетика, за його словами, дуже позитивна для людини.
Бесіду з Олегом Васютою вів Павло Солодовник
З наступного нашого матеріалу ви дізнаєтесь про романтичну легенду спорудження мальовничого замку у Чернігові та його власника – поміщика-дивака Григорія Глєбова.
Слідкуйте за соціально-освітнім спец-проектом «#ВКраїна: Чернігівщина – край легенд» за підтримки національного оператора КИЇВСТАР у партнерстві з сайтом «Високий Вал» і Радіо ЕРА ФМ.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 19993 |