Останнє оновлення: 22:00 неділя, 3 листопада
«#ВКраїна: Чернігівщина – край легенд»
Ви знаходитесь: Культура / Література / Vkraina / Що хоче сказати привид Антонієвих печер, або загадкова енергетика чернігівського підземелля
Що хоче сказати привид Антонієвих печер, або загадкова енергетика чернігівського підземелля

Що хоче сказати привид Антонієвих печер, або загадкова енергетика чернігівського підземелля

Сайт «Високий Вал» національний оператор «КИЇВСТАР» та Радіо ЕРА ФМ розпочинають соціально-освітній проект «#ВКраїна: Чернігівщина – край легенд».

Привид, який блукає у чернігівських Антонієвих печерах – це дух основоположника чернецтва на Русі, природна аномалія, чи просто вигадана історія для туристів?

Чому один із засновників Києво-Печерської лаври монах Антоній посварився з київським князем Ізяславом і змушений був тікати до Чернігова?

Протягом серпня та вересня на нашому сайті ми разом із вітчизняними істориками готуватимемо статті, з яких любителі історії Чернігівського краю зможуть глибше дізнатися про те, якими були наші рідні землі кілька сторіч тому і як їх відображають старовинні географічні карти, складені іноземцями тих часів.

А провідником і помічником у цій справі нам стане http://vkraina.com – унікальне інтернет-зібрання давніх європейських мап нашої країни.

Привид, який блукає у чернігівських Антонієвих печерах – це дух основоположника чернецтва на Русі, природна аномалія, чи просто вигадана історія для туристів?

Чому один із засновників Києво-Печерської лаври монах Антоній посварився з київським князем Ізяславом і змушений був тікати до Чернігова?

Відповіді на ці питання є, але залишається і багато загадок.

За допомогою ми звернулися до чернігівського історика і археолога, дослідника Антонієвих печер Олега Васюти.

 

Паранормальне підземелля у Чернігові

Якби режисери відомого американського серіалу про паранормальні явища «Цілком таємно» знали про чернігівські Антонієві печери, мабуть, приїхали б в Україну відзняти чергову серію.

Адже феномен привида-чернця, який блукає підземеллями печерного комплексу досі залишається загадкою: наука не в змозі пояснити раптову появу і зникнення силуету, що нагадує монаха.

Чернігівці впевнені, що печерами розгулює дух засновника чернецтва на Русі Антоній, який, власне, і заснував ці печери близько тисячі років тому. Існує і інша версія: деякі люди вважають, що загадковий силует – то дух монаха Тарасія.

- Антоній Печерський народився у 983 році у Любечі. На початку 11 століття він відвідав Афонський монастир у Греції. Там він став ченцем і близько 1027 року повернувся на Русь, де вже у Києві заснував відому Києво-Печерську лавру (на той час – Києво-Печерський монастир). – розповідає історик Олег Васюта. – У 1069 році, коли Київська Русь була в руках трьох синів Ярослава Мудрого: Ізяслава, Святослава і Всеволода, у Антонія вийшов конфлікт з київським князем Ізяславом. І після цього конфлікту він змушений був змінити місце проживання.

Чому чернець посварився з правителем Київського князівства? Існує декілька версій. Деякі історики вважають, що Антоній окрім чернецтва займався політикою, що і призвело до непорозуміння. Втім, більшість дослідників тієї доби переконані, що причина в чомусь іншому. На жаль, жодних літописних даних про цей інцидент не збереглося.

Коли Антоній переїхав до Чернігова, йому припала до душі одна з Болдиних гір і він викопав там печеру. За літописними даними це було у 1069 році. На той час ченцю було 86 років.

Можна лише уявити в якому чудовому фізичному стані перебував монах, оскільки самотужки викопати печеру завдання не з легких навіть для молодої людини.

 

Привид монаха розгулює у печерах

З того часу минуло близько тисячі років. Нині центр чернечого життя Сіверського краю – Антонієві печери – одна з туристичних перлин міста над Десною.

Печерний комплекс складається з чотирьох ярусів, має багато підземних ходів, приміщень, храмів. Але не архітектурна складова печер приваблює туристів. Туристи з усього світу їдуть до древнього Чернігова, аби зустріти у Антонієвих печерах… привида. Саме так. За словами очевидців, привид, що нагадує силует людини в чернечому одязі з’являється в одному і тому ж місці – підземному коридорі, який закінчується тупиком.

Причому, багато хто вірить, що дух монаха хоче щось нам сказати, можливо, застерегти від чогось.

- Є досить дивне місце в печерах. – розповідає Олег Васюта, який, до речі, на власні очі бачив привида. – Це церква Миколи Святоші. За оцінками дослідників її побудували десь у 17 столітті. Незвичайні речі відбуваються в тунелі. В самому кінці тунелю під стіною в долівці фіксується порожнина. Можливо, там якесь поховання. Біля цього місця був знайдений надпис «Боже, допоможи рабу Божому Тарасію». Датується надпис 18 століттям. Поряд з цим храмом знаходиться найдавніший храм, він поряд, тільки на ярус нижче. Там були поховання монахів. Можливо, це якимось чином пов’язано з привидом.

 

До речі, легендарний Чернігів можна знайти на стародавніх картах на сайті http://vkraina.com.

 

Французький екстрасенс відчув надзвичайну енергетику Антонієвих печер

Два роки тому в Україні, а саме у Києві був проїздом один з відомих французьких екстрасенсів. Почувши про незвичну енергетику Антонієвих печер дослідник паранормальних явищ вирішив приїхати до Чернігова.

- Він приїхав з перекладачем. – пригадує Олег Васюта, який тоді проводив для іноземного гостя екскурсію. – Він йшов і не задавав питань. Пожвавлення в його поведінці я вже спостерігав біля тунелю. Я сприйняв це за клаустрофобію. Та коли ми зайшли, він був вражений. Він сказав, що ми зайшли в досить незвичайне і дивне місце. Тоді екстрасенс почав мені сам розповідати про надзвичайно велике накопичення енергетики. Але ця енергетика, за його словами, дуже позитивна для людини.

Бесіду з Олегом Васютою вів Павло Солодовник

З наступного нашого матеріалу ви дізнаєтесь про романтичну легенду спорудження мальовничого замку у Чернігові та його власника – поміщика-дивака Григорія Глєбова.

Слідкуйте за соціально-освітнім спец-проектом «#ВКраїна: Чернігівщина – край легенд» за підтримки національного оператора КИЇВСТАР у партнерстві з сайтом «Високий Вал» і Радіо ЕРА ФМ.

 


Фотоновини

  Історія Чернігова прийшла у Спас

SVOBODA.FM