Останнє оновлення: 11:51 понеділок, 13 січня
Місячник посадки дерев
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Визначені кращі учасники місячнику посадки дерев на Чернігівщині
Визначені кращі учасники місячнику посадки дерев на Чернігівщині

Визначені кращі учасники місячнику посадки дерев на Чернігівщині

Чернігівщину часто називають лісовим краєм. А тому збереження та відновлення лісів не тільки дуже важлива справа, але й обов’язок кожного жителя нашого краю.

Щороку на Чернігівщині проводяться весняний та осінній місячники посадки дерев, за результатами якого визначаються кращі колективи, що взяли участь у заходах.

Так і цього року в черговий раз визначено переможців місячників посадки дерев.

Про це Високому Валу" повідомила О.С.Онищенко, головний спеціаліст сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області.

Перше місце посіла Старо-Басанська загальноосвітня школа (ЗОШ) Бобровицького району. Учні школи взяли активну участь у лісокультурній кампанії 2008 року та допомогли працівникам Новоселицького лісництва ДП «Ніжинське лісове господарство» у створенні лісових культур.

Друге місце поділили Височанська ЗОШ Борзнянського району та Дорогинська ЗОШ Ічнянського району.

На третьому місці – Добрянська ЗОШ Ріпкинського району, Тур’янська ЗОШ Щорського району та Пархимівська ЗОШ Козелецького району.

Заохочувальними преміями нагороджено Савинську ЗОШ Корюківського району, Кудрівську ЗОШ Сосницького району, Тарасо-Шевченківську ЗОШ Ріпкинського району, Галайбинську ЗОШ Борзнянського району та Городнянську гімназію.

Мабуть жодній людині на землі не потрібно доводити користь лісу. Ліси Чернігівщини – то її багатство.

Це деревина й гриби, ягоди і лікарська сировина. Крім того, вони впливають на весь природний комплекс в цілому: клімат, ґрунти, умови формування поверхневого стоку, регулюють рівень води у річках, фільтрують воду й очищують повітря.

Рослинність Чернігівщини у природному стані збереглася приблизно на третині її території, переважно у поліській частині області, у вигляді лісів, покриву луків і болотної рослинності. У лісах на півночі області переважає сосна звичайна, а на півдні – листяні породи.

Найбільш розповсюджені на Чернігівщині ліси, в яких в якості домінанта виступає сосна звичайна, це так звані бори та субори. Сосна звичайна є основною лісоутворюючою породою на Чернігівщині. Вона надає неповторної краси борам та суборам, завдяки їй повітря в них цілюще, духмяне та багате на фітонциди.

За ландшафтними особливостями Чернігівщина поділяється на 4 фізико-географічні провінції: Чернігівське і Новгород-Сіверське Полісся та лесові рівнини Лівобережно-Дніпровської лісостепової провінції.

Ліси збереглися переважно на Чернігівському та Новгород-Сіверському Поліссі, острівцями в лісостеповій частині області.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM