Визначені кращі учасники місячнику посадки дерев на Чернігівщині
Чернігівщину часто називають лісовим краєм. А тому збереження та відновлення лісів не тільки дуже важлива справа, але й обов’язок кожного жителя нашого краю.
Щороку на Чернігівщині проводяться весняний та осінній місячники посадки дерев, за результатами якого визначаються кращі колективи, що взяли участь у заходах.
Так і цього року в черговий раз визначено переможців місячників посадки дерев.
Про це Високому Валу" повідомила О.С.Онищенко, головний спеціаліст сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області.
Перше місце посіла Старо-Басанська загальноосвітня школа (ЗОШ) Бобровицького району. Учні школи взяли активну участь у лісокультурній кампанії 2008 року та допомогли працівникам Новоселицького лісництва ДП «Ніжинське лісове господарство» у створенні лісових культур.
Друге місце поділили Височанська ЗОШ Борзнянського району та Дорогинська ЗОШ Ічнянського району.
На третьому місці – Добрянська ЗОШ Ріпкинського району, Тур’янська ЗОШ Щорського району та Пархимівська ЗОШ Козелецького району.
Заохочувальними преміями нагороджено Савинську ЗОШ Корюківського району, Кудрівську ЗОШ Сосницького району, Тарасо-Шевченківську ЗОШ Ріпкинського району, Галайбинську ЗОШ Борзнянського району та Городнянську гімназію.
Мабуть жодній людині на землі не потрібно доводити користь лісу. Ліси Чернігівщини – то її багатство.
Це деревина й гриби, ягоди і лікарська сировина. Крім того, вони впливають на весь природний комплекс в цілому: клімат, ґрунти, умови формування поверхневого стоку, регулюють рівень води у річках, фільтрують воду й очищують повітря.
Рослинність Чернігівщини у природному стані збереглася приблизно на третині її території, переважно у поліській частині області, у вигляді лісів, покриву луків і болотної рослинності. У лісах на півночі області переважає сосна звичайна, а на півдні – листяні породи.
Найбільш розповсюджені на Чернігівщині ліси, в яких в якості домінанта виступає сосна звичайна, це так звані бори та субори. Сосна звичайна є основною лісоутворюючою породою на Чернігівщині. Вона надає неповторної краси борам та суборам, завдяки їй повітря в них цілюще, духмяне та багате на фітонциди.
За ландшафтними особливостями Чернігівщина поділяється на 4 фізико-географічні провінції: Чернігівське і Новгород-Сіверське Полісся та лесові рівнини Лівобережно-Дніпровської лісостепової провінції.
Ліси збереглися переважно на Чернігівському та Новгород-Сіверському Поліссі, острівцями в лісостеповій частині області.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6662 |
Посилання до теми:
3.11.2008 Акція "Збережемо місто зеленим" – не словом, а ділом!
20.10.2008 Російські чернігівці висадили ювілейні 70 кленів
17.10.2008 На Покрову висаджені дерева біля каменя борцям за волю України. ФОТОрепортаж
12.09.2008 Двісті мільйонів на рік дає лісовий край
9.09.2008 Дендрологічний парк Тростянець. ФОТОрепортаж
1.07.2008 Чернігівщина туристична: Літо, вихідні, Тростянець. ФОТОрепортаж
23.05.2008 Не дозволяйте політикам саджати дерева!
16.05.2008 Зелених насаджень все більше! На 1 людину. Бо людей все менше
14.05.2008 Лісничі: Йдучи до лісу, забувайте сірники вдома
23.04.2008 Хай квітнуть яблуні!
29.04.2008 Забудовники знищують центральну алею Чернігова. ФОТОрепортаж
4.12.2008 Грудневі бруньки. ФОТО
5.11.2008 Ранкові діаманти. ФОТОрелаксація
Додати коментар: