Останнє оновлення: 22:00 неділя, 3 листопада
Чернігівщина туристична
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Чернігівщина туристична: Літо, вихідні, Тростянець. ФОТОрепортаж
Чернігівщина туристична: Літо, вихідні, Тростянець. ФОТОрепортаж

Чернігівщина туристична: Літо, вихідні, Тростянець. ФОТОрепортаж

Хочете досхочу нагулятись пішки, побачити щось дивовижне і сп’яніти без контакту з алкоголем — будь ласка, дендропарк «Тростянець», що на Ічнянщині, до ваших послуг.

Історія цієї видатної пам’ятки садово-паркового мистецтва сягає початку XIX століття, коли дід останнього українського гетьмана Павла Скоропадського — Іван Михайлович — почав розбивати парк на хуторі Тростянець.

Саджанці унікальних порід дерев привозили з Риги, Петербургу, Парижу, Києва, Криму. На території у понад

150 га

було насаджено майже 800 порід дерев — сосни, ялини, туї, дуби, клени, каштани, липи, в’язи тощо.

З 1858 року у парку розпочинають насипати кургани — гори Сторожову, Дідову, Ротонду, Мохнату та інші. Висота окремих з них сягає 30 метрів. Один такий курган насипався в середньому 3 роки — землю кріпосні, ставши у ланцюжок, носили кошами. Всього на облаштування тростянецького дендропарку пішло більше 30 років.

Сьогодні у дендропарку, територія якого збільшена до 204 га, налічується понад 60 тисяч дерев, серед яких є унікальні «динозаврове», пробкове, оцтове дерева. Є багато галявин — Вестибюльна, Горіхова, Монументальна, Сонячна. Водяться косулі, лисиці, борсуки, ондатри. Особисто ми бачили раків та занесених у Червону книгу рідкісних жуків-оленів.

Будівель на території парку не густо – чотири половецькі баби, містки, лавка біля «дерева бажань» (моє бажання, загадане там, збулось через десять хвилин) та монумент, де похований засновник парку Іван Скоропадський.

На монументі слова: «Любезный прохожий! Сад, в котором ты гуляешь, насажден мною, он служил мне утешением в моей жизни, если ты заметишь беспорядок, ведущий к уничтожению его, то скажи об этом хозяину сада. Ты сделаешь доброе дело».

Ігор КУЗЬМЕНКО, Чернігів-Тростянець,
спеціально для Високого Валу

Фото автора

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Історія Чернігова прийшла у Спас

SVOBODA.FM