Каскадер Євгеній Крутов: За день буваю козаком, шляхтичем, драгуном
Євгеній Крутов – професійний каскадер. Він вже три роки мешкає в Чернігові, але постійно їздить у інші міста чи країни: то знімається у фільмах (виконує трюки, дублює акторів), то бере участь у показових виступах чи корпоративних вечірках.
Нещодавно він повернувся зі зйомок фільму «Тарас Бульба» режисера Миколи Бартко.
У фільмі знімалися Б.Ступка, М.Боярський, а постановників боїв запросили з Америки: тих самих, що ставили «Ричарда-Хоробре Серце», «Трою» і «Гладіатора».
У місті Євгенія не важко впізнати, бо, хоча сам родом з Абхазії, на вигляд він – типовий український козак: чорні вуса, оселедець, атлетична статура. Шашка, кінь, червоний одяг – його атрибути, коли разом з представниками чернігівського козацтва (того самого, якому передано Катерининську церкву) Євгеній бере участь у показових виступах на день міста чи інші свята.
В інтерв’ю Євгеній розказав про особливості своєї професії, про участь у зйомках «Тараса Бульби» і про те, як він став каскадером.
- Як ви прийшли до цієї професії?
- Випадково. Я сам був тренером коней, потім з роками виріс, поважчав. Коли переїхав з Абхазії на Україну, побачив «джигітівку» - як козаки виконують трюки на конях, крутять шаблі і шапки на повному скаку, і мене це настільки вразило, що пішов з ними працювати.
Відразу я жив у Луцьку, там познайомився зі своєю майбутньою жінкою: ми там працювали разом на спортивних конях. Потім переїхали в Чернігів. Весілля святкували теж на конях. Я одружувався на українці, тому вирішив, щоб усе було в українських традиціях. Тож ми святкували весілля на конях, в костюмах, з шашкою, жіночка у віночку зі стрічками. Я був у своєму костюмі козака, а жіночого костюма не було, тому ми офіційно зверталися у філармонію.
- Дружина ваша теж каскадер?
- Ні, вона професійна наїзниця. Хоча іноді бере участь разом зі мною в трюках. Наприклад, якось вона повинна була стрибнути через мене на коні. Я то коня підготував. Але вона цього не знала. Боялась, кричала. Але я сказав - потрібно виконувати, значить потрібно виконувати.
- А як ви потрапили на зйомки фільму Барткова «Тарас Бульба»?
- Завдяки зв’язкам. Російські кінні каскадери потребували допомоги. Перед зйомками закупили двадцять коне, треба було їх приручити, щоб вони падали, не боялись вибухів, спецефектів, стрілянини, плигали у воду з кручі. Я поїхав туди і за два дні «засвітився», почав дублювати акторів і робити трюки. Хоча претендентів було – сто каскадерів з Росії, України і Америки. А відібрати потрібно було двадцять.
- Які саме трюки ви виконували?
- Повинен був грати мертвого під копитами коня, або на стіну лізти, коли у фільмі брали польську фортецю. Дублював актора, який грав Андрія, коли той рятує свого брата Остапа. Остап з драбини зривався, а мені потрібно було підлетіти на канаті, схопити його. Поляки кидають каміння, ллється смола. У фільмі знімались відомі актори: Михайло Боярський, Богдан Ступка та інші.
- Травми часто бувають?
- Постійно. У нас так само, як у мотокросі чи скелелазінні, хоча ми працюємо без страховки. І коні травмовані були, хоча не багато.
- А професія хоч прибуткова?
- В залежності від того, на що ти відважишся: за одне падіння з коня платять від 300 до 500 доларів. Місяць роботи без трюків – близько 12 тисяч гривень. Бувають трюки, за які платять від 4 до 8 тисячі доларів.
- На фотографіях зйомок «Тараса Бульби» костюми дуже нагадують одяг з фільму «Вогнем і мечем»…
- Так, бо всі костюми були закуплені з цього фільму. За день доводилось працювати і козаком, і поляком, і шляхтичем, і драгуном.
- А ця зачіска - оселедець у вас після фільму залишилась?
- Ні, їй уже три роки. Бо постійно виступаю у ролі козака. Хоча навіть в Росії дивувались, говорили: і як ви з нею живете, так і ходите? А в Германії мене називали «Чингізхан».
- Чи подобається вам жити у Чернігові?
- Слава Богу, містечко маленьке, не багато суєти. Я живу у квартирі у центрі, але дуже хочу переїхати на околицю і завести конячку. На балконі ж я її не поставлю… і взагалі місце потрібне. Я шию збрую для коней, цим підробляю у період коли нема запрошень. Бо постійну роботу з кіньми знайти у Чернігові не можу. То у квартирі з цим теж є проблеми: починаєш пиляти, стукати – сусіди жаліються. Та й майстерню я влаштував у кімнаті маленької донечки, бо тісно, місця мало.
Каскадер – професія небезпечна, але щоб займатися нею, потрібно бути не просто відважним і спритним, але й дуже творчим. У цьому я переконалася, коли поспілкувалася зі щирим і надзвичайно цікавим співрозмовником Євгенієм Крутовим.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 23900 |
Посилання до теми:
4.08.2008 Кінорежисер Валерій Барановський: Справжні великі українці пережили голодомор
1.08.2008 Кінорежисер Одеської телекомпанії «Круг» знімає фільм про Голодомор
26.05.2008 Скрябін "розмочив" Євробачення, Білана і українське MTV. Повне АУДІО!
23.05.2008 Голівуд знімає фільм про Голодомор в Україні
21.04.2008 Голодомор покаже угорське національне телебачення
15.04.2008 Роль трупа – 20$
14.04.2008 "Что такое звезда?" Перша українська Фабрика Зірок – у Чернігові
5.04.2008 Актор Олексій Петренко: Поїздки (у часі) на старому автомобілі
3.04.2008 У Щорському Голівуді прийнято декларувати доходи
3.04.2008 Червоний лотос: «Фотокадри» з фільму – вже сьогодні. ФОТОрепортаж
1.04.2008 Заза Буадзе: «Я люблю кіно»
31.03.2008 Як в українському Чернігові російське кіно знімали
26.03.2008 «Червоний лотос»: Чернігів побачимо на екранах у серпні. ФОТО
26.03.2008 Кримінальну драму «Червоний лотос» знімають у Чернігові. ФОТО
14.03.2008 Чи перепоховають у рідну землю Довженка?
Коментарі (6)
бодя | 2009-05-04 21:46
Денис | 2008-12-12 21:36
Вікторія Гаврик | 2008-08-15 20:48
p.s. вся інша інформація, сподіваюсь, без помилок :)
Андрій | 2008-08-15 12:34
патріотка | 2008-08-15 12:06
Я обожнюю коней і верхову їзду. Залюбки б каталась і т.д.
А вам такі дівчата не потрібні. (тільки порібні навчання)
Лора | 2008-08-15 10:24