Як в українському Чернігові російське кіно знімали
Як повідомляв «Високий Вал», у Чернігові проходять зйомки нового телевізійного фільму «Червоний лотос».
Із знімального майданчика журналісти «Валу» повернулися з купою вражень.
Нарешті збулася дитяча мрія...
...хоч раз у житті побачити, як знімається кіно. І хоча в Чернігові нині знімають не повнометражну кінокартину, а лише черговий телесеріал, все ж, це шанс!
Сповнена надії, набираю номер мобільного директора знімальної групи. У слухавці втомлений голос немолодої жінки дає згоду на зустріч, радячи шукати «кіношників» на вулиці князя Чорного.
І ось ми на знімальному майданчику. Проте замість захоплення - відверте здивування і ...навіть сором. Перше, що спадає на думку, - рядок Ахматової «когда б вы знали, из какого сора растут стихи, не ведая стыда...».
Причому в нашому кіновипадку ця фраза набуває цілком реального змісту: місце, обране для зйомок чергового епізоду фільму, - непривабливий пустир вкупі із стихійним сміттєзвалищем, і лише вдалині за високою монастирською брамою в сірому небі золотавіють хрести Єлецького монастиря. Більш провінційної картинки, здається, годі й шукати. А між іншим, це майже центральна частина багатовікового міста!.. Сумно, панове.
Польова кінокухня
Доки оператори з помічниками обирають потрібну панораму і встановлюють техніку, режисер стрічки Заза Буадзе, як і належить, видно, режисерові, нервово вимірює кроками пустир, не відриваючи вуха від мобільного. Раз по раз на майданчику з'являється директор знімальної групи, що рятується від пронизливого вітру в автомобілі. У великому фургоні акторам накладають грим, а найбільше пожвавлення біля імпровізованої дорожньої кухні.
Тут гріються чаєм замерзлі асистенти та декоратори і ласо облизуються на смачні аромати з десяток бродячих котів.
Розпитати про зйомки майже ні в кого. Журналістам радять почекати, коли відзнімуть епізод. А більше, ніж будь хто, про кіно, мабуть, знають місцеві хлопчаки. Вони охоче діляться інформацією, проте ми з колегами не втрачаємо надії почути когось із знімальної групи.
Чернігівські краєвиди - російському глядачу!
Нарешті на нас звертає увагу молодий чоловік у довгому строкатому шарфі. Виявляється, це другий режисер фільму Костянтин Бочкарьов. Він на подив уважний і старанно говорить українською, хоча і з помітними акцентом. Каже, що приїхав на зйомки до Чернігова з Праги.
- Знімаємо в Чернігові «Красный лотос». Це детективний фільм: із роддому крадуть новонароджених дітей і продають за кордон. Були такі випадки і в Росії, і на Україні. Чому я погодився на цей фільм? Бо він актуальний, ця проблема існує тут, в Україні, і треба її показати.
- Коли планується закінчити зйомки фільму, і коли він має вийти на екрани?
- У Чернігові закінчуємо 9 квітня, потім буде монтажний період, а по телебаченню ми його зможемо побачити в серпні, літом.
Проте рано радіти, якщо ви подумали, що фільм цей український. Дзуськи! Як і більшість телесеріалів, що знімаються нині в Україні, «Червоний лотос» орієнтований насамперед на російського глядача. Він російською мовою і номерні знаки на автомобілях, що їздять в кадрі, теж російські.
Бочкарьов: - Весь кіноринок на Україні, телевізійні фільми, що знімаються, знімаються для московського замовника. В першу чергу буде на російських каналах, а тільки потім на Україні наш фільм буде, на «Плюсах».
Отаке воно, кіно...З російським духом, українськими краєвидами і гірким присмаком сумної правди життя.
P.S. До слова, прочекавши ще півтори години, завершення зйомок маленького рядового епізоду, ми так і не дочекалися. Тепер я розумію, чому «кіношники» працюють по 20 годин на добу.
Далі буде...
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 16714 |
Коментарі (8)
Sirko | 2008-04-02 13:30
Люди самі розберуться що знято на місцевому смітнику і з якою метою, а що має дійсну ціну.
Люди уже разобрались Предпочитают "голливудщину". А Голливуд никогда не собирался "сеять разумное, доброе, вечное". Ширпотреб даёт деньги. А уж если есть на киностудии деньги, так можно и не только малобюджетные детективы снимать. Можно и на "Анну Каренину" замахнуться. Но сперва нужно заработать деньги на обычной киноколбасе. Где вы возьмете денег заплатить украинскому компьютерщику за спецэффекты для кино? Деньги нужно добыть на примитиве. Он хорошо раскупается.
Я правда не знаю, куда девает деньги жлобьё с нашего ТВ. Рекламу крутят сверх временных норм приличия. Но на вырученные деньги не заказывают отечественный кино-колбасный продукт. Или о "вечном" думают, или гроши за бугор переводят.
Олександр 5 кутыв | 2008-04-02 11:55
Sirko | 2008-04-01 15:23
але вже переживає за наше кіно.
А шо такое наше кино? Это работа для тысяч человек, и творческих и технических. Видел я украинский документальный фильм про УПА по российскому каналу. Свой продукт можно продавать и получать за это деньги. А российский продукт нужно покупать и тратить деньги на дубляж.
Но есть разное отношение к "нашему кино". Для забамбуленных - это идеологический продукт. Для меня это - отечественное производство. Мои слова в защиту украинского кино - это слова в защиту отечественного товаропроизводителя (потому что кино и книга - это товар), а не слова в защиту будущих тупых фильмов о голодоморах, зверствах НКВД и прочей не рыночной, не дающей прибыли в личные карманы и госбюджет чуши.
Олександр - 5 кутів | 2008-04-01 14:57
Якийсь дивний сьогодні Sirko, нехай і в такій формі, але вже переживає за наше кіно. Може він скоро стане Сірком з ім ям по батькові. Цікаво, що він напише про пожежу....;-))
Sirko | 2008-04-01 14:07
Ганьба !
А такие слова как "работать", "пахать" и т.п. вы знаете? Или вас, учат только словам "свидомый патриот" и "ганьба"?
Максим | 2008-04-01 11:47
Олександр - 5 кутів | 2008-04-01 10:42
Sirko | 2008-04-01 01:05
А наши чучелы по 20 годын на добу обсуждают вопрос о необходимости дублировать российские фильмы. Российский продукт не перестанет быть российским, как его не дублируй.
Лучше бы наши чучелы по 20 часов в день снимали свое кино...