Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Стріляли та кидали гранату під ноги цивільним: на Чернігівщині засудили військових РФ
Стріляли та кидали гранату під ноги цивільним: на Чернігівщині засудили військових РФ

Стріляли та кидали гранату під ноги цивільним: на Чернігівщині засудили військових РФ

Двох військовослужбовців РФ визнали винними у порушенні законів та звичаїв війни за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України й засудили рядового ЗС РФ до 10 років позбавлення волі та молодшого сержанта до 11 років позбавлення волі. Про це повідомляє Чернігівська обласна прокуратура на своїй Facebook-сторінці.

Прокурор у суді довів, що на початку березня 2022 року озброєний автоматом рядовий Збройних сил РФ спільно з іншими військовими вдерлися на територію приватного домогосподарства в окупованому селі Ягідне, де проживало подружжя з малолітньою дитиною. Погрожуючи застосуванням зброї, потерпілих вивели на подвір’я для подальшого перевезення до підвалу місцевої школи.

Для залякування на очах сина та чоловіка росіянин вистрілив з автомата Калашникова жінці під ноги, імітуючи її розстріл. Після цього інший військовий відвів та помістив сім’ю до підвалу школи, у якому в якості "живого щита" утримувалося населення села.

Також під час окупації Ягідного інший військовослужбовець РФ, який проходив службу у військовій частині 55115, яка дислокується в місті Кизил Республіка Тива РФ, вимагав від місцевого жителя інформацію про розташування Збройних сил України.

Він відвів потерпілого за територію шкільного подвір’я та наказав стати спиною до бетонного забору. Не отримавши бажаних відповідей на численні запитання, з метою викликати страх та реальну загрозу для життя чоловіка, росіянин здійснив чергу пострілів з автомата Калашникова над його головою. Після цього зірвав бойову гранату зі свого поясу та кинув прямо під ноги потерпілому. Наприкінці військовий РФ наказав потерпілому пройти до підвалу школи.

Наразі вироки не набрали законної сили.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM