Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Міжнародна підтримка
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Зброя для України: достатньо чи мало допомагають Україні американці
Зброя для України: достатньо чи мало допомагають Україні американці

Зброя для України: достатньо чи мало допомагають Україні американці

Минає рік великої війни – вже третьої війни за незалежність за останні сто років, але першої в якій ми не наодинці зі своїм екзистенційним ворогом. В 1918 нас не хотіли бачити на карті світу Франція та Британія, які зробили ставку на іншу, на "харошую", на Білу Росію. Потім зрадила Польща.

Після 1945 СССР та США прийшли в рівновагу «холодної війни» і мрії партизанів УПА про Третю світову лишилися ілюзіями.

Так, американці допомагали націоналістичному підпіллю, але найперше аби здобувати собі важливу розвідувальну інформацію.

В 1946 році ЦРУ почало операцію «Беладонна»: фінансували Українську головну визвольну раду – політичну надбудову над націоналістичною партизанкою.

Американські розвідники були тоді здивовані рівнем самопожертви бійців українського опору, про це залишилися свідчення в теках ЦРУ:

"Вони налаштовані працювати з нами, чи без нас, а якщо буде потрібно, то і проти нас. Вони не шукають особистої вигоди чи користі. Потрібно завжди пам’ятати, що вони мають майже релігійну віру у свою націю та не довіряють нічому іноземному".

Але реалістичний Вашингтон оцінював цю боротьбу як романтичну, а отже без якихось перспектив. І десь такого ж очікували після вторгнення Росії: це ж не лише Кремль, але й західні розвідки давали нам до двох тижнів на капітуляцію.

Саме тому в січні 2022 в Борисполі почали сідати літаки з джавелінами, а потім стінгерами – зброєю для партизанської боротьби, десь в карпатських лісах.

Але регулярна армія все ж не партизанка, навіть така відчайдушна як УПА – ЗСУ здивували світ, і врятували Україну. Тому до нас поїхали спершу гаубиці та модернізовані совєцкі танки, а потім "Хаймарси", "Петріоти" та нарешті «Леопарди» і «Абрамси».

І хоча амплітуда поставок постійно зростала – українці вимагали більше та швидше. Це зрозуміло: вмирають наші люди. Втім, якщо без емоцій: без США та коаліції яку вони сформували – все б закінчилося як сто років тому. Україна мала зброї на два місяці війни.

Про те, чи відразу Сполучені Штати запускали "Lend-Lease" для союзників у Другій Світовій війні та звідки ростуть ноги у фейку "нам дають менше ніж Афганістану", у матеріалі відомого тележурналіста-міжнародника, редактора програми "Особливий погляд" на телеканалі "D1" Олега Манчури

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM