Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Церква
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Президент України зустрічається з Вселенським Патріархом
Президент України зустрічається з Вселенським Патріархом

Президент України зустрічається з Вселенським Патріархом

"Зараз у резиденції Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія відбувається ця важлива подія.

Нехай Господь надихне її учасників премудрістю Своєю!

Зустріч 9 квітня намітила шлях до єдиної Церкви й Томосу. Вона змінила історію. Нинішня зустріч нехай буде такою ж епохальною!

Помоліться Богу, брати і сестри, побажайте доброго успіху Патріарху і Президенту. Бо хоча кожен безпосередньо і не може бути учасником діалогу (розмови двох), але як віруючі, через молитву, ми можемо бути співтворцями добрих плодів діалогу!
Господи, благослови!"
Про це на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук написав архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря.
Президент України Петро Порошенко і Вселенський Патріарх Варфоломій підписали у Стамбулі Угоду про створення незалежної української церкви.
Про історичну подію повідомив сам український лідер у своєму Twitter. Щиро дякую Вселенському патріарху, Його Все-святості Варфоломію, за сьогоднішню нашу, як завжди, по-родинному теплу і повну мудрості, зустріч", - прокоментував переговори глава держави.
При цьому Порошенко пояснив, що угода, яку підписали, має забезпечити надання Україні Томосу за всіма канонами православної церкви.
У свою чергу патріарх Варфоломій після підписання угоди зазначив: "Я впевнений, що рішення про автокефалію призведе до єдності та об'єднання всіх православних в Україні".
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Константинополі оголосили, що майбутня українська автокефальна церква буде називатися "Православна церква в Україні". При цьому передбачається, що УПЦ МП також перейменують.
Перед цим архієпископ Іов також розповів, що УПЦ МП припинила існування, коли Константинопольський патріархат скасував акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви.
Нагадаємо, що 11 жовтняВселенський Патріархат підтвердив зняття анафеми (відлучення від церкви) з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.
Таким чином, УПЦ КП та УАПЦ визнані канонічними, а анексія Київської метрополії Російською православною церквою у 1686 році незаконною.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM