Партія «ОСНОВА» – це політики обНОВА
Як вже всім відомо, на політичному полі нашої держави з’явилася кардинально нова політична сила «ОСНОВА».
Це партія людей справи, для якої громадянин є основою суспільного і політичного устрою держави, а держава є республікою -- спільною справою усіх громадян, що базується на новому суспільному договорі.
Держава, як механізм взаємодії громадян, має забезпечувати умови для ведення бізнесу та самореалізації, дотримання закону і правосуддя, бути зручним сервісом для всіх людей, захищати спільні національні інтереси. Адже чесний бізнес мусить стати основою економіки, а економічний прагматизм є основою відносин України зі світом.
«ОСНОВА» знаходиться в конструктивній опозиції до діючої системи управління державою і пропонує власні альтернативи розвитку держави, економіки та суспільного устрою.
Оскільки «ОСНОВА» об’єднує людей справи (за чиїми плечима – репутація, успішні проекти, створені підприємства й робочі місця), які переконані, що основою державної політики мають бути насамперед питання економіки та добробуту громадян (а не питання мови, історичної пам’яті та геополітичного вибору), то партія пропонує довгостроковий план економічного розвитку.
Партія «ОСНОВА» проти керування економікою в ручному режимі, бо знає, як підтримати працюючих людей та їхні сім’ї, як відродити підприємства й повернути роботу безробітнім і як для цього провести об’єднання конструктивних опозиційних сил у коаліцію національного компромісу.
Сучасна влада загрузла в корупції, руйнівних конфліктах та взаємних звинуваченнях, а тому Україні потрібні лідери, здатні знайти компроміс і повернути стабільність.
Отже, продовжуємо знайомство з політичним курсом партії «ОСНОВА»:
Надії на те, що Україну чекають в НАТО, і що альянс допоможе нам в боротьбі з російською агресією, було остаточно розвіяно на початку 2015 року під час боїв за Дебальцеве, коли ВСУ зіткнулися прямо з підрозділами армії РФ.
Тому розмови про швидкий вступ України в НАТО та ЄС є популізмом, і перш ніж так ставити питання, потрібно отримати пряме запрошення від Євросоюзу і НАТО.
Голова партії «ОСНОВА» Андрій Ніколаєнко стосовно оцінки зарубіжними експертами перспектив вступу України в НАТО:
- Далеко не всі українці є прихильниками курсу України в НАТО, що підтверджує і соціологія (як українська, так і міжнародна). І навіть прихильники такого вектора України зізнаються в безперспективності членства України в НАТО у найближчому майбутньому. Наприклад, Джон Гербст (екс-посол США в Україні та Узбекистані, очільник Євразійського центру при американській неурядовій організації Atlantic Council), котрий побував нещодавно в Україні, відверто зізнався, що скептично оцінює можливість членства України в Альянсі найближчим часом.
«Шарахання» нашої країни з боку в бік (то ми дружимо з Москвою, то ми дружимо з Вашингтоном проти Москви), призвело до того, що сьогодні Україна дезорієнтована, і частини народу роз'єднані з питань не тільки Північноатлантичного альянсу, а й мови, історії, релігії. Це все точно не додає нам єдності.
Наразі всі українці найбільше хочуть припинення війни, а тому висловлювання про вступ в НАТО – це спроба радикально налаштованої частини суспільства пообіцяти, що Альянс нас буде захищати. Проте потрібно зрозуміти, що НАТО не буде захищати Україну, бо для того, щоб Україна була сильною державою, ми повинні самі досягти економічної стабільності, мати власну сильну армію, і, в разі необхідності, підписати двосторонні договори про безпеку з низкою країн.
У НАТО вступають здебільшого ті країни, що не мають свого військово-промислового комплексу, з нечисленними, слабкими арміями. І такі країни, як правило, прив'язуються до американського ВПК.
Голова партії «ОСНОВА» Андрій Ніколаєнко стосовно перспектив української «оборонки»:
- Україна ж, маючи свій ВПК, при вступі в НАТО зобов'язана буде перейти на стандарти НАТО. Відповідно до чого військово-промисловий комплекс України, який сьогодні забезпечує нашу обороноздатність і навіть працює на експорт, потрібно буде закрити, щоб перейти на стандарти озброєння Альянсу.
Натомість маємо міжнародний приклад нейтральних країн:
Австрія. У жовтні 1955 австрійський парламент прийняв конституційний закон, що проголошує вічний нейтралітет і відмову в майбутньому від участі в будь-яких військових альянсах та заборону на розміщення будь-яких військових баз на своїй території. З цього моменту Австрія будує свою зовнішню політику, відштовхуючись від принципу постійного нейтралітету.
Швеція. Ще однією позаблоковою країною у Європі є Швеція, яка офіційно дотримується принципу нейтралітету у воєнний час і неприєднання до військових блоків - в мирний. Після короткої війни з Норвегією в 1814 році Швеція більш не брала участь безпосередньо в жодному військовому конфлікті. З початку XX століття принцип нейтралітету разом із забезпеченням власної безпеки за рахунок потужної системи національної оборони став офіційним базовим принципом зовнішньої політики Швеції.
На півночі Європи нейтральною країною є також Фінляндія.
Франція. Франція в 1949 році була співзасновником НАТО. У лютому 1966р. президент Франції генерал Шарль де Голль заявив, що з огляду на зміну світового порядку, його країна виходить з Альянсу. З цього моменту відносини між НАТО і Францією були досить напруженими. Тільки в 2009 році після 42-річної перерви Франція повернулася до лав військового союзу.
Поширення в інформаційному полі новини про те, що Україна отримала статус «аспіранта» НАТО, є спробою маніпуляції громадською думкою з боку влади, оскільки по суті у відносинах Києва і Альянсу нічого не змінилося. Коментуючи цю новину про статус «аспіранта» для України, Андрій Ніколаєнко зауважив наступне:
- Сама новина про «аспірацію»України - це продаж ілюзій тим, хто погано вчив англійську в школі, тому що нічого не змінилося і нас ніхто раніше не кличе в Альянс.
Апеляції до «Будапештського меморандуму» передбачають не тільки гарантії безпеки України, а й її позаблоковий статус.
Народний депутат та член партії «ОСНОВА» Сергій Тарута про «Будапештський меморандум»:
- Зараз є шанс повернутися до «Будапештського меморандуму», що, перш за все, пов'язано з перемогою Дональда Трампа на президентських виборах в США, бо він є людиною конкретною, а конкретика полягає в тому, щоб отримувати результат в короткостроковій перспективі. Тому, якщо ми повертаємося до «Будапештському формату», то Україна повинна буде повернутися до нейтрального статусу. Це той варіант, який може зробити прогрес, якого до цього, на жаль, у нас не було.
У Законі «Про національну безпеку України», прийнятому в червні 2018 р, був закріплений курс на вступ в НАТО і ЄС. При цьому ні Євросоюз, ні Північноатлантичний альянс не давали підтвердження готовності прийняти Україну до своїх лав. Сергій Тарута не підтримав цей законопроект під час голосування. Адже такі питання, як вступ в НАТО, повинні вирішуватися не депутатами через закони, а всенародним референдумом.
Народний депутат та член партії «ОСНОВА» Сергій Тарута про настрої суспільства по відношенню до НАТО:
- В Україні необхідно піднімати стандарти армії, а також економічні стандарти, проте робити це варто, враховуючи настрій суспільства, адже соціологія показує, що тільки 43% українців виступає за вступ в НАТО і 52% за вступ до Євросоюзу. Тому, перш ніж виносити це питання в політичний контекст, потрібно, все-таки, розуміти настрій суспільства.
(Довідково: згідно з дослідженнями КМІС, 46,4% опитаних українців або проти НАТО, або не визначились з позицією).
Партія «ОСНОВА» підтримує розвиток сильної української армії, яка повинна входити в топ-10 за бойовим потенціалом, відповідати кращим світовим стандартам у сфері оборони. Такими стандартами є стандарти НАТО.
Голова партії «ОСНОВА» Андрій Ніколаєнко про стандарти НАТО:
- Безумовно, НАТО - непоганий орієнтир для армії, але воювати за нас вони не будуть. Щоб стати цікавими для НАТО, треба пройти ще величезний шлях, і пройти його швидко, тому що блок НАТО теж не стоїть на місці. Про реальний рух в НАТО можна буде говорити лише тоді, коли на частині території відновиться мир і українські збройні сили увійдуть в ТОП-10 світових армій за рівнем бойового потенціалу.
(Довідково: у глобальному індексі військової могутності Global Firepower в 2018 році Україна зайняла 29 місце).
Отже, партія «ОСНОВА» виступає ЗА позаблоковий статус і військовий нейтралітет України, ЗА розвиток економіки і підвищення соціальних стандартів, ВПК та бойового потенціалу армії, що гарантуватиме безпеку державі.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6029 |
Посилання до теми:
19.09.2018 Трансляція прес-конференції лідерів партії «Основа»
29.06.2018 О глобальном и реальном. - Мысли вслух.
26.08.2009 Погостювати у палаці Розумовського коштує 25 гривень
11.02.2009 ТОП-100 січня: Результати рейтингу «Перша сотня»
13.03.2008 Чернігівщину «зігріватиме» співвласник «Росукренерго»
Додати коментар: