Останнє оновлення: 09:03 п'ятниця, 23 травня
Політбої
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Політичні викрутаси літописного Чернігова
Політичні викрутаси літописного Чернігова

Політичні викрутаси літописного Чернігова

Або - Коли одні вже розпалися, а інші ще не зібралися

Довгоочікувана 31 сесія Чернігівської міської ради розпочалася із запізненням на півгодини.

Депутати та інші впливові фігури в місті про щось радилися в кабінеті мера. Присутні журналісти чекали обіцяних сенсацій в кадрових питаннях. І подальші події показали, що ці очікування не були марними.

Політика в раді

Українські регіони втягнуті в кризу коаліції більшості в Парламенті. Велика політика, звичайно, не могла оминути цю сесію міської ради. БЮТ вимагав включити до порядку денного звернення до Президента України. Проте пропозиція не набрала належної кількості голосів (24 голоси із потрібних 26-ти).

Це не зупинило бютівців у бажанні висловити свою позицію. Депутат Олександр Мельник, що завжди нібито вирізнявся культурністю і толерантністю, видрався на трибуну та, перекрикуючи Соколова, зачитав бютівське звернення.

У цей час частина депутатів просто вийшла з залу. До речі, так само повели себе депутати і  з обласної ради  під час оголошення БЮТом своєї позиції. Словом,  на Чернігівщині представники БЮТ не впорались з  завдання Юлії Тимошенко. В деяких інших регіонах (наприклад Сумщина та Вінниччина) ради проголосували такі пробютівські звернення.

Якщо БЮТ намагався ув'язати міську раду всеукраїнські розборки, то міські регіонали, комуністи та вітренківці замахнулися на геополітику. Ці фракції запропонували ухвалити звернення  до Верховної Ради стосовно конфлікту Грузії та Росії. Проте і це  рішення  не набрало голосів для включення в порядок денний (16 голосів).

Таємні сценарії в дії

Того, чого так чекали, дискутували та прогнозували – здійснилося. Якщо на  попередній сесії міської ради депутати проголосували  за відставку секретаря міської ради. То в  міжсесійний період з’явилася інформація про можливу відставку виконкому і самого міського голови.  

Ось на  цій сесії і відбулася спроба почати процедуру відставки частини виконавчого комітету міської ради. Фракція БЮТ у міській раді спробувала включити в порядок денний питання про заступників міського голови  - Олександра Сердюка та Микола Літвінова.

Як виглядало, хоча питання відставки виконкому довго мусувалося, але остаточне  рішення ініціаторами  приймалося напередодні, оскільки питання не було вчасно оформлене і внесене до порядку денного.

Тільки після погроз бютівців - зірвати проведення сесії та півгодинних консультацій в кабінеті мера - до порядку денного було внесено питання про  заслуховування  на наступній сесії заступників міського голови та звіту комунального підприємства «Чернігівбудінвест», а також  внесення змін до регламенту міської ради.

БЮТ вимагав звіту від Сердюка за проштовхування ним будівництва на  Савчука,  а від Літвінова щодо питання проведення громадських слухань по підвищенню тарифів на теплопостачання. Від комунального підприємства «Чернігівбудінвест» теж бажали заслухати звіт про його діяльність. Зміни ж  до регламенту мали б полегшити  депутатам можливість вносити пропозиції до регламенті та зменшити вплив виконкому на цей процес. 

До розгляду  питань регламенту депутати дійшли вже наприкінці сесії, коли на годиннику було близько 20.00.  Депутатів в залі залишилося 29 чоловік (фракції СПУ, Віче та частина регіоналів покинули зал засідань).

Результати голосувань такі:

- за звіт заступників голови міської ради за 25 голосів – рішення не прийняте

- за звіт комунального підприємства «Чернігівбудінвест» 28 – рішення прийняте

- за зміни до регламенту міської ради  24 –рішення не прийняте.

Майже патова ситуація

Голосування з питань, що винесли бютівці, окреслило формат нової конфігурації сил в міській раді. Оскільки за ці питання разом з БЮТ голосувала і частина фракції регіоналів на чолі з Володимиром Вінниченком.  

Тож після цих голосувань принаймні смішними виглядають заяви іншого регіонала Олега Шеремета,  які він  озвучив  на прес-конференції на початку тижня, про утворення нової більшості на основі депутатської групи 23, куратором якої він є. Точніше - був.

Стару більшість у міській раді вчорашнє голосування поховало назавжди. Її (більшості) обломки: фракції соціалістів, частини регіоналів на чолі з Олегом Шереметом та «Віче» навіть покинули сесійну залу при голосуванні питання про звітування, але кворум все одно був.  

 Рішення про звітування заступників міського голови  мало стати першим кроком по висловленню їм недовіри. Для результативного голосування не вистачило  лише одного голосу. 

Бачимо, що попередня так звана більшість вже розпалася, а інша ще не утворилася. Проте питання 1 голосу, думаю, буде вирішене найближчим часом, незважаючи на опір міського голови. Це звичайно не 34 голоси, необхідних для відставки самого мера, але тиснути на виконком такою силою вже можна.

«Когда в друзьях согласья нет»

Дивлячись на місцевий союз бютівців з регіоналами, мимоволі напрошуються паралелі зі всеукраїнською ситуацією. В Чернігові ці політичні антагоністи об’єдналися проти Соколова, а в парламенті  голосували спільно проти Президента.

Чернігівська ситуація  показала, що в цих сил різні підходи до багатьох питань. Легко спільно товаришувати проти когось, а  от знайти спільні точки дотику до господарських питань  виявилось складніше. Так бютівці і регіонали знову посварилися через питання оціночної вартості землі. БЮТ наполягає що вона має бути 100%, а регінали за 30% .

У результаті більшість таких питань вкотре зняли з розгляду.  Різні позиції висловлювали вони і щодо ще одного дискусійного питання сесії – про передачу в оренду комунального підприємства «Ремонтно-будівельна дільниця».

Фракція БЮТ була проти позиції виконкому здавати в оренду це підприємство. Доцільнішим вони вважали його продаж. Регіонали ж  підтримували виконком в цьому питанні. В результаті перемогла позиція БЮТ – буде утворена робоча група, що вивчить це питання та надасть відповідні рекомендації.

Щоправда, є побоювання, поки депутати будуть вирішувати – як бути з комунальним підприємством - податкова може його продати за борги. Догосподарюються.

Прокурора як завжди «зняли»

Питання прокурорських протестів розглядалася за звичною схемою. Виконком готує рішення про відхилення протесту прокуратури. Але депутати не підтримують відхилення протестів. При цьому виконком  просто не готує проектів рішення про задоволення протестів прокуратури. Тож такі протести  знімаються з розгляду і переносяться на наступну сесію.

Так кочують від сесії до сесії кілька резонансних питань. На цій сесії знову зняли протести прокуратури: 7,5 га  землі по вулиці Савчука виділених ТОВ «Єврокон Полісся» для будівництва багатоповерхових житлових будинків, а також -   0, 2354 га по  Савчука 7-в виділених ДП «УкрСіверБуд» під будівництво житлового будинку, плюс -  0,2971 гектара  на розі вулиць Софії Русової та Мстиславської для будівництва багатоповерхового житлового будинку. Та деякі інші, дрібніші рішення.

Щоправда, регіонал Віктор Демшевський  спробував внести пропозицію проголосувати за підтримку протестів прокуратури. Але Олександр Соколов на правах головуючого не поставив це питання на голосування, аргументуючи  відсутністю підготовленого відповідного проекту рішення.

Питання:  коли виконком почне готувати рішення не лише про відхилення протесту прокурора, а й

Програма є - заводу нема

На цій сесії була підтримана «Програма поводження з побутовими відходами у м. Чернігові на 2008 – 2012 роки». Суть якої зводиться до роздільного збирання побутових відходів. Проте головного компоненту в цій програмі немає.

Не передбачено будівництво сміттєпереробного заводу – який і мав би стати кінцевою ланкою цивілізованого поводження з побутовими відходами. Бо ж після сортування, необхідна переробка відходів. Але,  як зазначили на сесії Соколов та Літвінов, питання будівництва сміттепереробного заводу коштує 35 млн.євро.

Коли австрійські інвестори, обіцяні виконкомом кілька років тому, почнуть реальні кроки до 

Приємний епілог

Перед днем міста в Чернігові побільшало його почесних городян. Сесія ради присвоїла такі звання єпископу Чернігівському і Новгород-Сіверському Амвросію, заслуженому діячу мистецтв України Любомиру Боднаруку, народному художнику України Володимиру Ємцю та заслуженому працівнику фізичної культури Олександру Рикову. З чим їх і вітаю.

І поки «місто над Десною» готується до святкування свого чергового ювілею, різні люди, об’єднані в політично-фінансові групи, думу думають - як владу втримати, а інші - як цю владу забрати.

Але що це в порівняння з 1100 - річчям літописної згадки про Чернігів – так суєта...

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чому Панявежис милував око

SVOBODA.FM