Податківці Чернігівщини – у першій п’ятірці
За рейтингами ДПА України податкова служба Чернігівщини останнім часом знаходиться в першій п’ятірці серед областей України.
До загального фонду державного бюджету податківці мобілізували 1 млрд. 277,5 млн. грн. Порівняно з минулорічними надходження зросли на 21 відсоток - до бюджету надійшло на 221 млн. грн. більше.
Разом з тим перед податківцями області поставлені відповідальні завдання щодо успішного завершення бюджетного року. Як реалізувати незадіяні резерви і мобілізуватися на виконання доведених завдань обговорювала на засіданні колегія ДПА в області.
Голова ДПА в області Валентин Осипенко, перш за все, акцентував увагу на організації роботи з платниками, які мінімізують податкові зобов’язання.
Актуальний напрямок – забезпечення надходжень платежів до бюджетів адекватно росту економічних показників. І хоча в цілому по області баланс витримується, але в деяких районах необхідно зосередити на цьому посилену увагу. Зокрема, в Ічнянському, Борзнянському та Менському районах при зростанні промислового виробництва скоротилися надходження податків на прибуток та на додану вартість.
Йдеться і про платників, які при значному зростанні валових доходах відповідно не збільшують сплату податків.
Приміром, на одному з чернігівських підприємств валові доходи у другому кварталі порівняно з першим зросли на 48 млн. грн., а податкове зобов’язання – лише на 20 тис. грн. На іншому місцевому підприємстві валові доходи зросли на 31 млн. грн., а податкове зобов’язання – лише на 11 тис. грн.
Голова ДПА в області значну увагу приділив роботі зі збитковими підприємствами. Розглядалася ситуація в районах, де не зменшуються кількість збиткових підприємств та задекларовані суми збитків. Зазначено, що має активізуватися та підвищитися результативність роботи відповідних комісій.
Як позитив у роботі Валентин Осипенко зазначив роботу щодо скорочення податкового боргу і наголосив, що цю тенденцію треба зберегти.
Щодо місцевих бюджетів, то жоден з районів не допустив скорочення платежів порівняно з відповідним періодом минулого року – загалом додатково надійшло 141 млн. грн. В цілому до місцевих бюджетів мобілізовано більше півмільярда гривень.
Хоча сплата податку з доходів фізичних осіб перевищує минулорічний рівень на 47%, але адмініструванню цього податку приділена значна увага. Податківців непокоїть виплата «конвертної» зарплати. Адже понад 1000 підприємств області виплачують зарплату в незначних розмірах.
Найбільше їх у Бахмацькому, Борзнянському, Чернігівському, Ічнянському, Корюківському районах та у Чернігові. Дуже низькою є заробітна плата у сфері торгівлі. Тож у вирішенні цієї проблеми необхідно активізувати співпрацю податкової служби з органами місцевої влади, прокуратури та інших контролюючих структур.
За результатами роботи податкової міліції встановлено 132 факти злочинів в сфері економіки, з них 29 злочинів, відповідальність за які передбачена ст.212 Кримінального кодексу України. Порушено 11 кримінальних справ, де сума ухилень сплати до бюджету перевищує мільйон гривень.
Викрито 44 злочини незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів та 13 випадків легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Заступник прокурора в Чернігівській області Валерій Грищенко, який взяв участь у роботі колегії, зазначив, що є позитивні зрушення, як в роботі податкової служби щодо наповнення бюджетів, так і в роботі управління податкової міліції.
Під час засідання колегія також розглянула інші важливі питання в роботі податкової служби області.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6010 |
Додати коментар: