ЦВК «оформила опікунство»
Центрвиборчком закріпив окремі області України за своїми членами. На черзі – вирішення інших питань
Уже давно минули ті дні, коли головних новин і подій чекали від Конституційного Суду України. В політичному пасьянсі карти лягли так, що доля дострокових виборів (остаточно узгоджених між Президентом, Прем’єром і екс-спікером Верховної Ради) тепер залежить від тих рішень, які прийматиме Центрвиборчком.
Зокрема, від того, чи обнулить ЦВК списки «Нашої України» та БЮТ, чи, навпаки, ухвалить введення у гру нових депутатів від вказаних фракцій – замість тих, які склали свої мандати. В останньому випадку Верховна Рада знову стає (за версією коаліціантів!) правомочною. Втім про такий варіант розвитку подій ще рано думати. Поки що ЦВК спромоглася вирішити інше, «простіше» питання – закріпити за своїми членами окремі регіони України.
Буквально до вчорашнього дня дійти згоди з цього пункту порядку денного цевекістам не вдавалось ніяк. Як уже писала «УМ», для ухвалення будь-якого рішення Центрвиборчкому необхідні 10 голосів, але з 15 представників цього органу 8 — належать до креатур коаліції, а 7 — представляють інтереси опозиції і Президента.
За таких умов ЦВК тривалий час не могла зібрати кворум, i передостаннє засідання комісії (яке відбувалось у другій половині дня в п’ятницю) в цьому відношенні також було провальним. Під час п’ятничних зборів президентські «багнети» в ЦВК двічі покидали засідання на знак протесту проти проекту рішень, які пропонували ухвалити їхні колеги. Зокрема, йшлося про те, аби закріпити Київ не за Жанною Усенко-Чорною (як це спочатку було домовлено), а за Тетяною Лукаш.
Таку пропозицію вніс член ЦВК від коаліції Олександр Шелестов. Слід додати, що обидві дами належать до протилежних політичних таборів – Усенко-Чорна, зокрема, представляє в ЦВК інтереси БЮТ. В кулуарах закритого засідання Центрвиборчкому подейкували, що прохання відсторонити Усенко-Чорну від контролю за голосами у столиці надійшло безпосередньо від нинішнього мера Києва Леоніда Черновецького.
Протистояння набуло такої гостроти, що ще вчора зранку експерти не виключали радикальних рухів з боку Президента України. Представник Президента у ЦВК – Марина Ставнійчук – зазначила навіть, що справа, вірогідно, може дійти до переобрання всього складу ЦВК.
Проте у другій половині дня гордіїв вузол ЦВК було несподівано розрубано. ЦВК ухвалила постанову, згідно з якою заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна контролюватиме Львівську і Чернівецьку області, заступник голови комісії Андрій Магера – Житомирську область і місто Київ, Олександр Чупахін – Крим, Херсонську область і місто Севастополь, Олександр Шелестов – Донецьку область, Тамара Астахова – Одеську та Миколаївську, Юрій Донченко – Луганську і Закарпатську, Юрій Данилевський – Харківську область і закордонний виборчий округ, Михайло Охендовський – Дніпропетровську і Кіровоградську області, Броніслав Райковський – Запорізьку і Чернігівську, Анатолій Писаренко – Сумську і Полтавську, секретар ЦВК Тетяна Лукаш – Київську і Черкаську, Ігор Жиденко – Хмельницьку і Рівенську, Валерій Шелудько – Тернопільську та Івано-Франківську, Юлія Швець – Вінницьку та Волинську області.
Насамкінець ЦВК узгодила також проекти створення Державного реєстру виборців.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4194 |
Додати коментар: