Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Економіка регіону
Ви знаходитесь: Політика / Україна / 12 мільйонів передбачено на зміну русла Десни

12 мільйонів передбачено на зміну русла Десни

на ДесніНа Десні біля Змітнева (Сосницький район на Чернігівщині) кипить робота. Тут розпочалась робота з впровадження амбітних планів по спрямленню русла ріки, яка завдає великої шкоди селу.

Десна з року в рік відбирає у людей землю. І не тільки, а й помешкання. За весь час уже 11 хат забрала вода.

 “Уже років з 18 існує ризик поступового захвату Десною села, - розповідає Змітнівський сільський голова Дмитро Іващик. - Про це ми вже давно говоримо і просимо допомоги. Тільки минулого року  написали 5 листів в обласну адміністрацію з проханням звернути увагу на нашу проблему. І от Державний комітет водного господарства минулого року розпочав втілювати цей проект: уже виготовлено проектну документацію, на що потрачено 500 тис. грн.”

Вирішення цієї проблеми мало два варіанти: спрямлення русла і укріплення берега. Столичні спеціалісти вирішили обрати перший варіант як більш ефективний і менш затратний. А для того, щоб його втілити, треба зробити величезний об’єм роботи: русло Десни, яке, вигинаючись у вигляді підкови, все ближче підступає до Змітнівських осель,  планується пустити напряму.

 “Для цього у тому місці, де йтиме нове русло, зараз випилюються дерева, - детально пояснює керівник Сосницького міжрайонного управління водного господарства Іван Козар, - а пізніше корчуватимемо пні. Валити ліс почали 12 лютого, як нам повідомили, що Мінфін виділив 300 тисяч для цього.

 Спочатку працювало три бригади: наша і наймали ще Шабалинівських людей та бригаду приватного підприємця М.Д.Шведа. Але тепер, коли Десна почала прибувати, ці дві бригади до місця лісоповалу дібратись не можуть, тому працює лише бригада УОСу: А.В.Бажа, М.В.Зайченко, В.А.Єфіменко, С.М.Адаменко, П.С.Дворецький, В.М.Косолап. А вночі на місці валу ліс стережуть сторожі.

У нас тут усього ділового лісу - 1059 кубів, дров - 1589 кубів. До речі, для всіх охочих повідомляємо, що наразі наше управління реалізує населенню чи організаціям дрова вільхи, липи, осики по 13 грн. за складометр, дуба, ясена - по 16 грн. Діловий ліс продаємо по 150 грн. за куб осики і 323 грн. за куб дуба.”

 Ділянка у 20,7 га пилятиметься ще певний час, а тоді корчуватиметься. Після чого спеціальними екскаваторами ритиметься майбутня траєкторія русла. На все це, за планами і при наявності фінансування, знадобиться 2 роки.

- Чи не ефективніше було б використати ці 12 мільйонів на переселення людей в більш безпечне місце? Та і всі ми знаємо, як використовуються державні кошти, оскільки лише на папку документів витрачено півмільйона, - питаю сільського голову.

- Це досить спірне питання, - каже Дмитро Іващик, - оскільки на сьогодні у нас налічується 430 дворів. Та і чи всі місцеві жителі захочуть покидати рідні місця. А цей проект нам бачиться досить ефективним. Сподіваємось, що він буде доведений до кінця. Також є надія, що спрямлення русла обійдеться дешевше, бо 12 мільйонів - це найвища вартість. Можливо, на практиці вона виявиться дешевшою.

біля Десни

На фото: сільський голова Д.С.Іващик переправляє делегацію через Десну до місця рубки; стільки лісу вже спиляно на одній ділянці.

Коментарі (2)

василий | 2007-04-03 11:05

Явное отмывание денег. Конечно-же намного дешевле просто переселить людей. Ну а кто не хочет, так это его проблеммы. Пусть и дальше тогда топит.

Юрий | 2007-04-02 14:47

Ни в коем случае нельзя изменять течение реки. Лет 30 назад спрямили течение в районе Моровска и что получилось....
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM