Комісія Мінкульту закрила доступ парафіянам УПЦ МП до низки храмів у Чернігові: подробиці
У Чернігові представники комісії Міністерства культури за результатами обстежень опечатали 26 пам’яток архітектури. Серед них і найдревніші православні храми міста, якими користується УПЦ МП.
Про це пише Суспільне.
Зазначається, що 5 жовтня представники комісії почали роботу на об'єктах, які входять до структури заповідника "Чернігів Стародавній". Храми опечатали, закривши парафіянам до них доступ. Релігійна громада УПЦ Московського патріархату називає такі дії протиправними й припускає, що таким чином у них хочуть забрати храми.
Як пишуть у виданні, перевірка храмів, яку проводить комісія Міністерства культури, почалася у червні цього року та тривала протягом літа.
Першою обстежили П'ятницьку церкву, де править ПЦУ. Пам'ятка архітектури національного значення була пошкоджена під час ракетної атаки росіян 19 серпня.
Спасо-Преображенський собор 11 століття опечатала адміністрація Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній". Його з 1991 року передали у користування єпархії УПЦ, яка згідно з релігієзнавчою експертизою має зв'язок з Російською православною церквою.
Парафіяни Спасо-Преображенського собору під час роботи комісії проводили богослужіння на вулиці. Обстеження тривало близько півтори години, журналістів туди не пустили.
Голова комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар'яна Томин оцінила стан собору як жахливий.
"Це, починаючи зі стану зображень, кіптяви, верх собору і аж до різних елементарних речей, воно таке, що вимагає термінової консервації, реставрації".
Схожа ситуація спостерігалася біля Свято-Успенського Єлецького монастиря та біля воріт Троїцько-Іллінського монастиря.
Керівник заповідника Андрій Лісовий розповів, що 3 жовтня він направив листи до Чернігівських єпархій ПЦУ та УПЦ МП, щоб їхні представники долучилися до роботи комісій.
"В першому випадку людей дали. В другому випадку навіть не прийняли, не захотіли на супроводжувальному листі поставити".
За словами директорки департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яни Томин, комісія планує перевірити 26 об’єктів "Чернігова стародавнього" – як храми, так і адміністративні будівлі.
Робота комісії триватиме місяць і її висновки оприлюднять. Всі храми поки що будуть закритими. Зокрема планують запустити 3D-сканування, щоб провести нормальну оцінку.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3370 |
Додати коментар: