Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Ідеологічний фронт
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Минулого року в Україні дерусифікували майже 10 тис. назв і демонтували 145 пам’ятників
Минулого року в Україні дерусифікували майже 10 тис. назв і демонтували 145 пам’ятників

Минулого року в Україні дерусифікували майже 10 тис. назв і демонтували 145 пам’ятників

Станом на кінець грудня 2022 року на розгляді у громадах перебували десятки топонімів, пам’ятників та знаків, які планувалися до перейменування чи демонтажу.

Про це інформує пресслужба Верховної Ради України з посиланням на заяву першої заступниці голови Комітету гуманітарної та інформаційної політики Ірини Констанкевич, передає Цензор.НЕТ.

"За 2022 рік в Україні перейменували майже 10 тисяч топонімів та демонтували 145 пам’ятників, пов’язаних з пропагандою російської імперської політики", – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що серед демонтованих пам'ятників 28 присвячені письменникові РФ Олександру Пушкіну, 4 – полководцю Олександру Суворову, 4 – радянському письменникові Миколі Островському, 9 – Максиму Горькому, один – російській імператриці Катерині ІІ та ще понад 20 – "визволителям" з СРСР.

Це не остаточна інформація, адже процес демонтажу та дерусифікації триває.

"Маємо ще багато роботи у кожному населеному пункті нашої держави. Час присвоювати вулицям, скверам, площам імена дійсно Героїв, тих, хто щиро любив і любить Україну. Завдання кожного з нас – виховати покоління, яке знає свою справжню історію!" – наголосили у ВРУ.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM