Гребенюк, засуджений за розгін Майдану в Чернігові, подав позов до ЄСПЛ
Колишній заступник начальника ГУНП в Одеській області Едуард Гребенюк подав позов до ЄСПЛ (Європейського суду з прав людини, — ред.), адже вважає рішення Верховного суду від 2018 року, яким його осудили на 3 роки умовно, — суто політичним.
Про це він розповів особисто Суспільному.
«Я вважаю, що це рішення є політично мотивоване. Воно не має ніякого відношення до юриспруденції чи кримінального кодексу. Зараз моя справа розглядається в Європейському суді з прав людини. Я сподіваюся, що все-таки там, на тому рівні, вона політично не заангажована, і вже скоро ми очікуємо на рішення. Розраховую, що воно буде на мою користь, адже апеляційний суд та Верховний суд допустили ряд помилок».
Також Гребенюк додав, що не вважає себе винним, адже дії міліції тоді були правомірні.
«Винним себе не вважав і не вважаю зараз, а дії міліції тоді були правомірні та закономірні».
Йдеться про події восьмирічної давнини — а саме розгін силовиками Євромайдану, який відбувся у Чернігові 25 листопада 2013 року. Під час цих подій Гребенюк був заступником начальника ГУНП у Чернігівській області та керував діями міліціонерів.
За його словами, в діях міліції не було жодних правопорушень, адже вони виконували чітко закон України про міліцію та інші розпорядження керівництва області.
«Нормативно-правові акти, які надають повноваження забезпечити охорону громадського порядку, розпорядження державної виконавчої служби, яким вона залучила працівників міліції до охорони громадського порядку. Також міський відділ міліції та облміліція розробила відповідні доручення. Міліція діяла в межах і рамках чинного законодавства, ні в якому разі не порушуючи і не обмежуючи нічиї права».
Крім того, Едуард Гребенюк нагадав, що перший суд — Деснянський районний — виправдав його по обох статтях, за якими його звинувачували.
Та звинуватив апеляційний суд в тому, що вони вийшли за межі пред'явленого обвинувачення та фактично звинуватили в тому, що він незаконно залучив працівників міліції, керував комунальними службами.
«Що я вдавав вказівку працівникам міліції на демонтаж наметового містечка. Хоча жоден працівник міліції до наметів не підходив. Цю роботу виконували комунальні служби та якісь інші люди. Я не знаю, хто це був. Всі працівники міліції, які були залучені до охорони порядку, всі в суді давали свідчення під присягою, що таких команд від мене їм не надходило. Щодо демонтажа наметів, блокування та утримання людей... Для мене особливо було шоком, що мене засудили за те, що я виконував свою роботу з охорони правопорядку».
Нагадаємо, у лютому 2018 року Верховний Суд визначив: Гребенюк безпосередньо причетний до силового розгону 25 листопада 2013 року Євромайдану в Чернігові.
За незаконне перешкоджання проведенню мітингів і зібрань полковника міліції засудили до 3 років в'язниці умовно. До того ж у жовтні 2014 року Гребенюка звільнили з «органів» і включили до реєстру люстрованих осіб.
Він оскаржив це рішення. ОАСК скасував люстрацію. Судді поставили під сумнів твердження, що Гребенюк сприяв узурпації влади Януковичем і порушував права і свободи громадян. Відтак, звільнили з МВС його незаконно.
У серпні 2021 року окружний адміністративний суд Києва постановив поновити Едуарда Гребенюка на посаді в Одесі.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 1783 |
Коментарі (1)
AnonimAtron | 2021-11-26 07:12