Помер останній онук Івана Франка
Роланд Франко, останній онук українського письменника Івана Франка, помер на 90-му році життя.
Про це повідомили в Міжнародному фонді Івана Франка, засновником і головою правління якого був нащадок українського класика.
"З сумом повідомляємо, що 11 серпня обірвалося життя останнього онука Івана Франка - Роланда Франка. Світла пам'ять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і серцях тих, кому пощастило з ним працювати, дружити і спілкуватися", - йдеться в повідомленні.
Роланд Франко - український вчений-інженер, дипломат, громадський діяч, кандидат технічних наук. Він народився 28 березня 1932 року, був одружений.
У 1993-1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі, був радником з питань науки в посольстві України у Великобританії.
У 1996 році завдяки його клопотанням Україна отримала у дарунок від Великобританії науково-дослідну станцію «Фарадей» (зараз станція «Академік Вернадський») в Антарктиді.
Роланд Франко заснував Міжнародну премію імені Івана Франка. Її вручають за значні досягнення і значні заслуги вчених в галузі україністики та соціально-гуманітарних наук.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 1995 |


































Додати коментар: