Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
обличчя міста / інтерв'ю
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / «Люблю квіти і співати», - Артем Стах про роботу вночі і креативні ідеї «Зеленбуду»
«Люблю квіти і співати», - Артем Стах про роботу вночі і креативні ідеї «Зеленбуду»

«Люблю квіти і співати», - Артем Стах про роботу вночі і креативні ідеї «Зеленбуду»

Місяць тому Чернігівський "Зеленбуд" очолив новий керівник Артем Стах. За його словами, він прийшов на посаду не заради власних амбіцій і грошей.

Мета нового очільника комунального підприємства - втримати високу планку благоустрою Чернігова і, діючи в команді міського голови Владислава Атрошенка, перетворити місто над Десною на туристичну "перлину".

Інтерв'ю для Свободи.ФМ Артем Стах призначив під кінець робочого дня.

Власне, він вже скінчився, проте за дверима нового шефу Зеленбуду ще триває виробнича нарада.

Журналістів господар кабінету зустрічає свіжою посмішкою і без запитань переходить до розмови:

- Для мене дуже важливо почути думку чернігівців, яким вони хочуть бачити місто.

Хочеться, щоб містяни були партнерами в питаннях благоустрою. Ми готові зібрати громадські пропозиції щодо озеленення міста, створення нових цікавих ландшафтних об'єктів, обробити їх на базі підприємства і далі пропонувати на розгляд міському голові.


Про ефект "wow", або як Чернігову мати прибуток з карантину

- Пам'ятаєте, як навесні 2016-го в місті вперше розквітли величезні клумби тюльпанів? - запалюється в розмові Артем Стах. - Або з яким захопленням всі ми спостерігали за тим, як поступово перетворювався сквер імені Богдана Хмельницького? Розбили клумби, виставили квіткові вазони, посадили кронові дерева. Це було wow, простір став абсолютно іншим!

Зараз я міркую, а що ми ще можемо зробити, аби місто по-новому відкрилося для чернігівців та гостей? Я подорожував Європою, придивлявся, як у них облаштовано. Можливо, нам не вистачає саме європейського підходу, наприклад, вертикального озеленення.

За умов карантину, коли кордони закриті, люди активніше подорожують Україною. Маємо чудову нагоду презентувати наше місто гостям, щоб вони їхали сюди, надихалися красою Чернігова, залишали тут кошти, а з собою забирали гарні враження.


Ландшафтні новинки-2021: реконструкція скверу ім.М.Попудренка та нижнього Валу

- Серед запланованих на наступний рік важливих об'єктів це насамперед реконструкція скверу ім.М.Попудренка та нижня частина Валу, парк ім.М.Коцюбинського. Там будуть втілені сучасні ландшафтні рішення.

Ще є чимало позицій по місту, де треба докласти рук. Це і зелена зона біля Палацу урочистих подій, і парк залізничників, і Болдині гори, і центральний парк культури і відпочинку, і Мар'їн гай.

Разом з тим є зелені зони, де можна облаштовувати ландшафтні об'єкти в комплексі з озелененням, - на Масанах, Кордівці, Шерстянці.

Артем Стах демонструє цілий перелік ретельно виписаних пропозицій з обрахуванням вартості робіт і все ж зауважує:

- Багато чого залежить від подальшої ситуації, в тому числі епідемічної.

Намагатимемося зберегти заданий раніше темп роботи Зеленбуду.

Що стосується фінансування? На галузь житлово-комунального господарства наступного року в бюджеті міста передбачено на 70 мільйонів гривень менше, ніж цього року. Тож акцентуємо роботу на якості. Зробимо об'єктів менше, але якісно і не лише в центрі міста, а й у віддалених мікрорайонах.


Про робочий день з четвертої години ранку та чому взимку зеленбудівцям "спекотно"

- Зазвичай мій робочий день починається опів на сьому. Але якщо погодні умови несприятливі, як от зараз, то наш черговий телефонує мені та головному інженеру у будь-який час, навіть о другій годині ночі, доповідає ситуацію, і далі ми зіздвонюємося з нашими службами.

Службовий телефон не вимикаю, - розповідає керівник Зеленбуду. -

- Насправді я переконаний, що людям, які живуть в місті і платять податки, нецікаво, о котрій прокидається керівник комунального підприємства. Їм головне, щоб зранку було комфортно йти до роботи чи у справах, а з роботи йти - радіти красі міста і подумки співати.

(посміхнувшись, додає) До речі, я, коли йду на роботу по сонячній погоді, милуюся нашим Черніговом, то співаю. Що саме? "Крылатые качели", наприклад.


- Навесні і влітку у вашого підприємства традиційно гаряча пора. А чим займається Зеленбуд взимку?

- Роботи вистачає на цілий рік, - пожвавлюється Артем Стах. -

Окрім озеленення, за Зеленбудом закріплений догляд за всім зеленим господарством міста. На хвилинку, у Чернігові близько 700 гектарів парків, скверів, зелених насаджень, які ми обслуговуємо. Доглядаємо за деревами.

А взимку взагалі, як на передовій. З ночі чистимо доріжки в парках і скверах, посипаємо піщано-сольовою сумішшю. Люди мають безпечно добиратися до роботи без падінь і травматизму.

До речі, ви помічали тонку кірку льоду на тротуарі? Дехто каже: навіщо її чистити, вона сама розтане.

Але взимку не слід покладатися на милість погоди. Якщо все залишити, як є, то вранці, коли спостерігається пік добового похолодання, лід міцно схоплюється, і людям доводиться буквально "плисти" по ожеледиці.

До речі, міський голова ставить конкретне завдання, щоб тротуарна плитка взимку виглядала так, як влітку. Стараємося.


Філософія після 40 років, зеленбудівська мрія і керування "без шаблі"

- Вважаю, те, як системно та ефективно міський голова Чернігова підходить до створення в місті комфортних умов, ті сучасні технології, що сьогодні працюють в сфері благоустрою міста, - це показник сучасного господарювання.

Подивіться, яка функціональна і зручна комунальна техніка задіяна! А нещодавно я мав нагоду на власні очі побачити роботу прибиральної машини фірми Karcher.

Це мініатюрна, компактна техніка для садово-паркового господарства. Вона дозволяє якісно мити тротуарну плитку в парках і скверах, пилососить, збирає опале листя. Це моя зеленбудівська мрія!

- З перших хвилин спілкування з вами відчувається людина, яка скучила за активною роботою. Чи плануєте зміни в роботі підприємства, і якщо так, то які?

- Якщо б 10 років тому я прийшов, то прийшов би з шаблею. А сьогодні я спочатку роздивлюся, зроблю певні висновки. Для мене важливо не зламати те, що відлагоджено і працює, адже підприємство працювало, працює і буде працювати після мене.

Попередній керівник Роман Старіков підняв дуже високо планку, мені не можна опуститися нижче, мені треба зробити краще.

Головне, щоб в роботі колективу була синергія людей з досвідом, ветеранів, які можуть ділитися досвідом, і молодих спеціалістів, які приходять працювати на підприємство і бажають цей досвід перейняти.

Особисто я готовий працювати від раннього ранку до вечора. Хочу працювати на користь міста і прагну, щоб саме такі однодумці були поруч зі мною.

Мені вже за сорок. Філософський вік. Час замислитися, а що ж ти можеш зробити корисного у житті? Відверто скажу, якщо раніше я йшов у владу за статусом і заробітком, то сьогодні я готовий працювати на благо міста. Як вийде, покаже час.

Мені імпонує позиція міського голови, який вболіває за розвиток Чернігова. Тому я в команді.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM