Останнє оновлення: 15:52 п'ятниця, 1 грудня
Освіта
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Вмістить одночасно 110 людей: для ліцею на прикордонні Чернігівщини будують підземне укриття
Вмістить одночасно 110 людей: для ліцею на прикордонні Чернігівщини будують підземне укриття

Вмістить одночасно 110 людей: для ліцею на прикордонні Чернігівщини будують підземне укриття

У Городнянській громаді за 24 кілометри від російського кордону на території ліцею будують підземне укриття. Це роблять, щоб всі учні закладу могли навчатися одночасно очно. На сьогодні, діти відвідують ліцей раз на три дні, бо під час сигналу тривоги не всі можуть поміститися у старому сховищі.

Володимир Коваленко — директор ліцею в одному із прикордонних сіл Чернігівщини, назву якого ми не називаємо із міркувань безпеки. Чоловік розповідає, укриття в якому перебувають зараз учні одночасно може вмістити 60 людей, хоча у ліцеї навчається 151 учень, не рахуючи персонал закладу.

Підвозять дітей із 10 сусідніх сіл, аби всі ліцеїсти мали очні уроки. Також у закладі розробили графік відвідування.

"В понеділок навчаються перші-четверті класи, у вівторок — п'яті-восьмі, у середу навчаються дев'яті-одинадцяті класи, а в четвер — перші-четверті, і так по колу", — розповів Володимир Коваленко.

Володимир Коваленко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зі слів учениці Тетяни Пузеєвої, ходити до школи один раз на тиждень — не зручно.

"Ми ходимо до школи раз на три дні, це для кожного учня важко. Через те, що дуже напружений графік, багато навчаємось".

Тетяна Пузеєва. ФОТО: Суспільне Чернігів

Щоб діти могли відвідувати ліцей щодня, необхідно побудувати більше сховище, яке дозволить під час сигналу тривоги всім перебувати у безпеці. Реалізовувати проєкт взялись за гроші з місцевого бюджету, розповідає заступник міського голови Городнянської міської ради Володимир Пінчук.

"Реалізація — шість мільйонів гривень. Це кошти місцевого бюджету, бюджету громади, які саме направлені на реалізацію даного проєкту".

За словами підрядника, який виконує роботи Миколи Карацюби, котлован заглиблений на 4,5 метри, стіни зводять із бетонних блоків. В укритті буде шість кімнат. Одночасно там зможуть перебувати 96 дітей і 14 працівників школи.

Укриття матиме два виходи, система вентиляції та все необхідне, щоб там перебувати. Закінчити роботи планують до нового року.

Коментарі (3)

Наталія Городня | 2023-11-09 23:40

   Тепер російські вбивці взнають про укриття недалеко від кордону глибиною в
  4.5 метра,з чого зроблений та скільки дітей може перебувати в ньому..Що
  будуємо-те добре,а ось що про все кажемо- це необачно вважаю.

Наталія Городня | 2023-11-09 22:59

    Не знаю може небеспечно про таке казати.

Serg. | 2023-11-09 12:51

Коментар не по темі .Але цього більш не можна терпіти! Звертаюся через цей сайт до народного депутата Ар'єва! Пане Ар'єв! Ви в минулому професійний фаховий журналіст та сьогодні діючий народний депутат! Те що ви вчинили є ганебно! Мова про пости у соцмережах нібито про майбутнє звільнення однієї поважної людини! Так! Ви видалили зі своїх сторінок свої пости.Так! Ви визнали,що інформація,яку ви отримали як ви кажете з перевірених анонімних джерел не підтвердилася іншими джерелами.Але ви заподіяли величезну шкоду як військовим так і державі в цілому! Ви пане Ар'єв якщо вважаєте себе порядною людиною то будьласка вибачтеся перед людьми за вашу фсбєшну "дезу" та складіть мандан! Майте сміливість! Для мене особисто ви припинили існувати і як журналіст і як народний депутат.Бо після вашого ганебного вчинку вам нема довіри.Взагалі!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Гурт VSIVDOMA презентував провокативний трек "Мама"

SVOBODA.FM