«Чернігівгаз» погрожує відключати від газу будинки, де не хочуть встановлювати лічильники. Відео
Споживачів, що відмовляться від встановлення загальнобудинкових лічильників газу, змусять платити за збільшеними удвічі нормами.
Про це на прес-конференції повідомили голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова, комерційний директор Сергій Савченко та директор з капітального будівництва Сергій Нагорний.
За словами першої, до кінця року планується встановити 621 вузол обліку (вже обладнано 148 будинків), на що компанія виділяє 19 млн грн.
«Встановлення загальнобудинкових лічильників відбувається за рахунок тарифної виручки ПАТ «Чернігівгаз». Бюджет і перелік будинків затверджений в інвестпрограмі «Чернігівгазу» на 2016 рік, разом з цим там взагалі не закладені кошти на квартирні прилади в помешканнях, де використовують лише газові плити. Встановлюючи будинкові лічильники, «Чернігівгаз» не порушує прав споживачів і виконує свою роботу в рамках тих документів, які були затверджені Урядом та Нацкомісією», - наголосила голова правління «Чернігівгазу» Алла Ярова.
Вона нагадала журналістам про спротив, який чинять газівникам у деяких будинках Чернігова та інших міст, погрожують фізичною розправою, влаштовують сутички. Газівники склали вже близько 400 актів про порушення, здебільшого, у Чернігові та селищі Десна.
«Через таке нерозуміння та те, що ми не вживаємо радикальних заходів, з 1 жовтня була закрита програма фінансування встановлення лічильників. Тобто, Нацкомісія нас покарала, забравши частину грошового ресурсу з тарифу і залишивши те, що було станом на вказану дату. Тому при офіційному оформленні відмови ми готові відключати від газу споживачів. Як бачимо, порушень законодавчої бази з боку «Чернігівгаз» немає, порушення з боку мешканців є наявними. Навіть незрозуміло, на якій підставі одному нашому співробітнику зламали щелепу», - обурилася Алла Ярова.
Чи не найбільше лякав Сергій Нагорний.
«Після офіційної відмови від встановлення лічильника за кошт «Чернігівгазу», ми мусимо перевести споживачів на збільшені норми споживання, - пояснив він. - Зокрема, замість діючої норми у 4,4 кубометра споживач оплачуватиме щомісяця обсяг у 9,8 на людину, а замість 7,1 - 18,3. Надалі відмовникам необхідно буде до 1 січня 2018 р. встановити прилади обліку в квартирах за власний рахунок. В іншому випадку, згідно із Законом України, газопостачання повинно бути припинено».
Серед основних переваг загальнобудинкового лічильника Сергій Савченко назвав непідвищення тарифів, зникнення поняття «норма споживання», показання передаються автоматично, без присутності споживача, полегшення контролю нарахувань.
«Будь-хто в такому будинку може встановити своїм коштом індивідуальний прилад обліку (вартість орієнтовно 3-3,5 тисячі) і платити за ним», - зауважив він.
Перелік адрес багатоквартирних будинків області, де цьогоріч заплановано встановлення будинкових лічильників, можна переглянути на сайті «Чернігівгазу» cn.104.ua в розділі «До уваги клієнтів» або в обласній газеті «Деснянка» № 41 від 06.10.2016 р.
Детальніше про прес-конференцію керівників ПАТ «Чернігівгаз» - на відео з онлайн-трансляції, яку вів автор:
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8828 |
Посилання до теми:
15.09.2016 Міністр соцполітики Рева: лічильники газу слід ставити в кожну квартиру. Відео
8.04.2016 Поставлять лічильник – і миру між сусідами не буде?
22.02.2016 Газовий «колгосп»: одну зрівнялівку замінила інша
Коментарі (5)
Владимир | 2016-10-27 17:32
Стаття 6. Обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території
1. Суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного
газу на відповідній території, зобов'язані:
1) забезпечити встановлення лічильників газу:
а) для населення, що проживає у квартирах та приватних
будинках, в яких газ використовується:
У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому
підпункті, лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що
здійснюють розподіл природного газу на відповідній території,
припинення розподілу природного газу таким споживачам
забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників
газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом
Міністрів України;
На багатоквартирні будинки встановлюють ВОГ (вузол облику газу) , це не є лічильником газу....
Лічильник газу, це засіб вимірювальної техніки, який використовується для вимірювання, запам’ятовування та відображення об’єму (обсягу) природного газу, що проходить через нього, та є складовою комерційного (дублюючого) вузла обліку.
Вузол обліку природного газу - сукупність засобів вимірювальної техніки та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об'єму природного газу, зведеного до стандартних умов, що складається з одного або кількох вимірювальних комплексів та/або:
лічильника газу в комплекті з реєструвальними приладами
температури і тиску газу;
лічильника газу в комплекті з показувальними приладами
температури і тиску газу;
лічильника газу, вимоги до якого встановлюються
нормативно-правовими і нормативно-технічними документами;
Из вище викладеного - лічильник газу, це засіб вимірювальної техніки, який може бути складової частиною Вузла обліку газу и как окрема одиниця визначатися, як Вузол обліку газу.
Но назвати Вузол обліку газу - лічильником газу не можливо.....
Отже якщо в Законі "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" вказано встановити лічильники газу (це засіб вимірювальної техніки) - как прилад - населенню, яке проживає в квартирах, то це означає установку лічильника газу, но ні як ні Вузла обліку газу - який встановлюється на будинок та за визначенням є сукупністю засобів вимірювальної техніки.
Закон "Про ринок природного газу"
Глава 3. Облік природного газу
Стаття 18. Приладовий облік природного газу
1. Приладовий облік природного газу здійснюється з метою отримання та реєстрації достовірної інформації про обсяги і якість природного газу під час його транспортування, розподілу, постачання, зберігання та споживання.
2. Приладовий облік природного газу здійснюється з метою визначення за допомогою вузла обліку природного газу обсягів його споживання та/або реалізації, на підставі яких проводяться взаєморозрахунки суб’єктів ринку природного газу.
39) суб’єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач;
Суб'єктом ринку природного газу є споживач (який отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу ) та котрий повинен розраховуватися за тот реальний (достовірний) об'єм газу, якій конкретно він - суб'єкт ринку використав за даними приладу обліку (лічильника газу -ВОГ), а не за колхоз котрий визначається будинковим ВОГ, так как багатоквартирний будинок не є суб'єктом -споживачем, який отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу !
Потому до 1.01.2018 года кожний субъект ринку природного газу повинен бути забезпечений приладом обліку, для цього и був прийнятий закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу"!
2) комерційний (приладовий) облік природного газу (далі -
облік природного газу) - визначення за допомогою вузла обліку
природного газу обсягу споживання та/або реалізації природного
газу, на підставі якого проводяться взаєморозрахунки між
споживачами природного газу та суб'єктами господарювання, що
здійснюють постачання природного газу;
3. Постачання природного газу споживачам здійснюється за умови наявності вузла обліку природного газу. Побутові споживачі у разі відсутності приладів обліку природного газу споживають природний газ за нормами, встановленими законодавством, до термінів, передбачених у частині першій статті 2 Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".
Анатолий | 2016-10-09 13:41
Гоша | 2016-10-09 02:48
ЧПО | 2016-10-07 21:47
1.Говоріть на державній мові, коротко і чітко. Виключіть із неї слова-паразити, такі як "как бы" (мабуть перейняли у бувшого мера Соколова), або "вроде".
2. З приводу роторних лічильників. Вони сертифіковані для встановлення в країні і ніякі Ваші "рекомендації" громадянам не указ. Дійсно, конструкція "камера-ротор" дозволяє проходження невеликих витрат (наприклад споживання однієї камфорки газової плити) безобліково, але тільки тоді як частинки сміття попадають між ротором і стінкою камери лічильника. Тож поставляйте чистий газ. А пані Яровій слід дещо підняти голову, коли будете заходити до своєї кухні і прямо зверху у Вас стоїть роторний лічильник. Так що не потрібно радити людям одне, а собі робити зовсім інше.
3. Варіння самогону не є протизаконною дією. Особливо зараз, коли держава дозволяє потрапляння в торгову мережу сурогату на основі метилового спирту (метанолу) від якого вже померло більше півсотні людей, а скільки залишилось інвалідами, ніхто і не знає.
4.При встановленні домових лічильників Ви так любите робити посилання за нормативні документи НКРЄ та уряду. Але там вказано поняття "абонент", яким являється не будинок, а окремий фізичний споживач. Так що не треба підміняти поняття.
5. Ви хочете піти далій та встановлювати один лічильник на декілька будинків. А навіщо? Поставте один вузол обліку на головному ГРП, відніміть від того об'єм індивідуальних лічильників, а залишок поділіть між абонентами без лічильників. Це ж набагато "економніше"і не потрібно міняти конфігурацію газових мереж. Відродження колгоспів? Навряд чи доцільно. Їх відмінив ще пан Кучма. А Ваші дії без згоди мешканців призведуть до відповідних вандальних проявів і ніякі стальні ящики не допоможуть.
Смотрящий | 2016-10-07 21:29