Останнє оновлення: 22:00 неділя, 3 листопада
ЖКГ
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Газовий «колгосп»: одну зрівнялівку замінила інша
Газовий «колгосп»: одну зрівнялівку замінила інша

Газовий «колгосп»: одну зрівнялівку замінила інша

Перший пішов! У п’ятницю, 19 лютого, «Чернігівгаз» встановив перший у місті загальнобудинковий лічильник газу.

Виробники самогону славнозвісної Шерстянки ситуацію поки що не коментують. Їм-то вигідно, щоб не було квартирних лічильників. Та чи не будуть жителі будинку вимагати «виставитися» по завершенні кожного виробничого циклу?

Втім, до суті питання.

Йдеться про один лічильник газу на весь 120-квартирний будинок, де користуються лише кухонними плитами – будинок №9 на вул. Стаханівців, чи то пак вже Самоквасова. Його жителі відтепер будуть платити тільки за те, що нарахує цей лічильник й ані кубом більше.

Ось тільки одна заковика: поняття «консолідовано». Гуртом тобто.

Як було

Є постанова Кабміну ще 1996 року, згідно з якою з кожної оселі газопостачальна організація брала гроші за нормами споживання. Так жителі того будинку і платили – за 3 куби газу з людини на місяць.

Ця норма (останнім часом 3 куб. м) близька до реального нормального споживання у звичайній пересічній родині. На відміну від часів, коли ця норма була встановлена на рівні аж 9 куб. м на місяць.

Однак така оплата із зрівнялівкою абонентів на загальнодержавному рівні (та сама норма, однакова для всіх) не влаштовує газопостачальну організацію.

Чому саме цей будинок «ощасливлений» першим, прес-секретар ПАТ «Чернігівгаз» Наталія Свириденко не пояснила, проте зазначила, що в багатоквартирному будинку, де особистих квартирних лічильників багато, загальний лічильник навряд чи ставили б. Принаймні, варто розуміти, що найближчим часом.

Як буде

«Чернігівгаз» встановив один лічильник на 120 квартир з пропускною здатністю G25 (номінальна об’ємна витрата газу на годину 25 куб. м, максимальна – 40).

Віднині борги за газ жителям будуть нараховувати так: від показань нового, одного на всіх лічильника, віднімуть спожите у 4-х квартирах, де вже є особисті лічильники, і решту поділять поміж іншими 116-ма квартирами пропорційно до кількості зареєстрованих у них жителів.

Скажімо, в одній квартирі живе одна пенсіонерка, а в іншій – п’ятеро квартирантів у квартирі, де зареєстрований один лише господар. Припустимо, що всі ці шестеро споживають по 3 куби на місяць (6*3=18). Раніше, без лічильника, кожна квартира платила за 3 куби – і чесна пенсіонерка, і орда квартирантів. З лічильником пенсіонерка заплатить за 9 кубів і орда квартирантів ще за 9.

Тобто питання зрівнялівки (оплата за нормами) на державному рівні перетворено на питання зрівнялівки на рівні будинку за суто комуністичним принципом: «каждому – по потребности, с каждого – по возможности». З тією лиш різницею, що можливості чесної пенсіонерки нікого не цікавлять.

«Войти в положение»

– Ці будинкові лічильники для того, щоб був краще облік газу і він нікуди не дівався. «Чернігівгаз» розподіляє газ і має налагодити облік, – каже телефоном Наталія Свириденко. – А як вже люди будуть це вирішувати – вже ж трохи не «Чернігівгазу» питання…

– Вони перекладаються на людей: нехай там сваряться.

– То нехай не сваряться, а споживають газ лише на приготування їжі. А не опалюють приміщення і не варять самогонку. А якщо де виток газу – то вчасно повідомляють. Якщо квартира орендована, то нехай господар робить це в правовому полі, з договором і фіксує, скільки там людей. Що ж робити «Чернігівгазу», якщо у нас багато квартир, де варять самогонку, а платять за 3 куби?

– В законі наче ж сказано, що поквартирний облік має бути?

– Людина не позбавлена права власним коштом встановити індивідуальний лічильник. І не будуть тоді ані самогонку варити, ні опалювати кухню плитою.

– І скільки ж це коштує…

– «Входить в положение» жителів – це ж не справа «Чернігівгазу», у кожного – своя робота.

ЛічильникАМИ чи лічильникОМ?

«Чернігівгаз» посилається на Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», прийнятий у 2012р., який каже, що до 2018 року всі «кухонні» споживачі, тобто хто на газу тільки куховарить, мають споживати газ облікований – через лічильник.

І справді, такий термін у законі є. Сформульовано це так:

Стаття 6. Обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.
1. Суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані:

1) забезпечити встановлення лічильників газу:
а) для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:
комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 року;
для підігріву води та приготування їжі - до 1 січня 2016 року;
тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

У цій статті закону читаємо саме те, що стосується вказаної події на вул. Самоквасова, 9: «Суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані: забезпечити встановлення лічильникІВ газу для населення, що проживає у квартирах…».

«Чернігівгаз» розуміє цю норму так, що можна встановити один лічильник на 120 квартир і вона буде виконана.

Стривайте… А чому тільки 120? За такою логікою – чом би не відразу на 1200? Чи 12000? Та ні – краще на вході газопроводу до Чернігова один лічильник, та й годі: так населення, що проживає у квартирах, буде забезпечене лічильникОМ газу! Одним махом і недорого!

* * *

Як пояснила Наталія Свириденко, технічне рішення з лічильником на багатоквартирний будинок цілком годиться, бо один лічильник на сотні квартир – це теж комерційний облік. При цьому рекомендувала для ознайомлення Постанову КМУ №620 від 16.05.2002 р., прийняту за 10 років до прийняття вищезгаданого закону з лічильниками і терміном до 1 січня 2018 р.

Коментарі (4)

Обыватель | 2016-02-25 09:37

Если люди молчат значит они этого стоят .

Дак ить | 2016-02-23 09:05

Обесчали поставить в каждую квартиру бесплатно, а тут балалайка выходит опять за власни кошти

Operator. | 2016-02-22 20:01

Поставив лічильник ще в 2006 році, з того часу накрутило на плиті "аж" 600 кубів. Жителів було 1, 2, 3 - по-різному.

Правдоруб("Глибокий рів") | 2016-02-22 16:23

Мабуть, уже у самий раз
Згадать про примус й керогаз!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Історія Чернігова прийшла у Спас

SVOBODA.FM