
Як районній комунальній газеті стати успішним медіа?
Відповідь на таке запитання має дати проект «Медіа-менеджмент: від комунальної газети до успішного медіа», що реалізуватиметься у найближчі півроку Асоціацією регіональних ЗМІ за фінансової підтримки «У-медіа».
Загалом проект передбачає практичну допомогу колективам редакцій друкованих ЗМІ Чернігівської області в умовах процесу роздержавлення, що відбувається у відповідності до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».
Проект передбачає дослідницьку та аналітичну частину: збір, узагальнення та аналіз інформації щодо медіа-карти області, відомостей про ЗМІ, що підпадають під дію законодавства про роздержавлення, статистичних даних щодо інформаційного простору області, інформації про стан медіа-ринку Чернігівщини, контенту комунальних друкованих ЗМІ, розробку алгоритмів успіху для місцевих комунальних газет. І практичну – проведення комунікативних семінарів.
Зокрема, для редакторів районок та їх заступників планується провести тренінги надання практичних консультацій щодо особливостей процесу роздержавлення, оцінити загрози, вивчити мотивації колективів стосовно вибору способів роздержавлення.
«Особливо актуальним – і це вже відчувається після перших кроків по роздержавленню – є надання юридичної допомоги колективам районок. Хоча закон про реформування передбачає чітку покрокову процедуру виходу місцевих державних адміністрацій та місцевих рад зі складу співзасновників, влада не поспішає приймати відповідні рішення. У багатьох випадках чиновники відмовляються готувати проекти рішень щодо виходу органів влади із співзасновників, вимагають додаткові документи з редакцій, що не передбачено законодавством. Відтак навіть ті газети, які планують реформуватися у 2016 році, вже зіштовхнулись з проблемами», – каже Олександр Назаренко,координатор проекту, голова Асоціації регіональних ЗМІ.
Окрім того, за словами Олександра Назаренка (до речі, не варто плутати з журналістом Віталієм Назаренком), який нещодавно обраний головою Асоціації місцевої преси, наразі потрібно готувати ЗМІ, що реформуються, до самостійного «плавання». Тому проект передбачає навчання редакторів та їх заступників основам маркетингу, функціонуванню нових медіа. А головне – розробці стратегій успішних медіа.
Для журналістів редакцій планується навчання з опанування нових навичок та вмінь щодо нових медіа, конвергенції та монетизації контенту.
У перспективі проект має сприяти покращенню якості медійного простору Чернігівщини, у тому числі друкованого, а також підвищити конкурентну спроможність реформованих комунальних друкованих ЗМІ області.
* * *
Нині в області 25 комунальних друкованих ЗМІ: 22 районних (ті самі «районки»), 2 міських (в Чернігові – «Чернігівські відомості») та 1 обласна (газета «Деснянська правда»).
Абсолютна більшість газет в останні роки мають значні фінансові труднощі, наявне значне скорочення накладів, у більшості періодично виникають конфліктні ситуації з співзасновниками з приводу контенту.
З іншого боку, кошти, що виділяються з місцевих бюджетів, використовуються більшістю таких ЗМІ включно на оплату друкарських послуг, що знижує мотивацію керівників ЗМІ працювати відповідно вимог сучасного медіа-маркетингу.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10446 |
Посилання до теми:
3.03.2016 Забудова навпроти монастиря – незаконна
24.02.2016 Петро Антоненко – про збір підписів на вуличних акціях. Відео
20.02.2016 Жовто-блакитний совок
18.02.2016 Андрос проти Стаха: судовий квест триває. Фото
11.02.2016 Попри все «Світ-інфо» відзначила 4-річчя
Коментарі (7)
Наталка | 2016-03-12 12:19
старожил | 2016-03-06 20:24
Що стосується саме районок, то (пинаймні зараз) варто лише кинути заклик і на допомогу поквапляться "друзі газетярів" дуже ласі до газетної площі: податкова і земельна служба, міліція, центр зайнятості, пожежники, ветеринарна медицина, суд, санстанція, прокуратура, пенсійний фонд.
Що ж стосується "Чернігівських відомостей", то це взагалі кур’йоз: варто подивитися на галерею її редакторів.
ВВ | 2016-03-06 11:33
ВВ | 2016-03-06 11:33
старожил | 2016-03-05 11:35
Як перший крок треба позбавитися всіх дармоїдів, які називаються служби і систематично нав’язують свої матеріали редакціям.
Взагалі "районки" давно стали анахронізмом. Для публікації документів рад і адміністрацій цілком вистачило б офіційних інтернетних сайтів. Передбачаю заперечення: мовляв, це у місті так просто, а що робити бідному селянину? Відповідаю: кому треба інформація, той завжди знайде. А у сільраді знайдеться і комп’ютер, і інтернет, і принтер (якщо інфа заслуговує на зберігання у друкованому вигляді).
Володимир | 2016-03-05 07:07
старожил | 2016-03-04 19:28
Вже вкотре раджу журналістам: або вчить латинь, або вживайте тільки сталі латинськи вислови у сталих ситуаціях. Не можна казати "успішний медіа":
С п р а в к а:
medium (лат. однина) - засіб
media (лат. множина) - засоби.