Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
Преса
Ви знаходитесь: Культура / Література / Vkraina / Попри все «Світ-інфо» відзначила 4-річчя
Попри все «Світ-інфо» відзначила 4-річчя

Попри все «Світ-інфо» відзначила 4-річчя

11 лютого, чотири роки тому, вийшов перший номер газети «Світ-інфо». Це був 2012-й!

Тобто той час, коли ніхто в Чернігові вже певно й не думав запускати нову класичну інформаційно-аналітичну (а не рекламно-партійну) газету. Рік, коли один бізнесмен закрив «Слово Черниговщины», необачно запущену в 2011-му. А наш місцевий медіа-магнат кинув безперспективну справу запуску газет ще за кілька років до появи «Світ-інфо».

Цій річниці була присвячена сьогоднішня зустріч в «Інтермецо» у теплому колі шанувальників газети з її редакцією. Зустріч із засновником, видавцем, редактором, автором і… та насправді тільки з однією людиною – Петром Яковичем Антоненком. Якого інколи називають «людина-редакція».

Газетні боги

Втім, секрет існування газети – не те, що її може робити одна людина чи в мінімалізмі редакційних витрат.

«Добрі люди допомагають. Це українці, це патріоти», – сказав Петро Антоненко. Допомагають без зобов’язань і прохань присвятити комусь колонки чи рядки.

Заковика в тім, що інформація коштує незрівнянно менше, аніж папір, на якому вона надрукована. Це у газетній царині в нинішніх саме українських реаліях. Бо навіть у прогресивних потужних державах, як ось США – батьківщина Інтернету, видаються місцеві паперові газети.

Звісно, пересічну людину, читача-покупця або передплатника, не може не цікавити ціна. А її основна складова – папір і друк. У редакції з компактним колективом з професіоналів частка вартості газети як носія інформації може бути суттєво більша половини всіх витрат.

Тим більше в останні роки падіння гривні. Бо якщо хтось хоче надрукувати огляд зовнішньої політики РФ, то зробити це доведеться на російському газетному папері, заплативши за нього доларами США. Або польському, фінському чи ще якомусь. Тільки не на українському – його в Україні не виготовляють.

Це ті умови, у яких чотири роки, з різною періодичністю й обсягом, видається «Світ-інфо».

Медіа як частина громадянського суспільства

Віддавши незаслужено належне нинішнім газетним богам – паперу й банкнотам, перейдемо до суті.

«Хотілося щось робити, щоб у нас було громадянське суспільство, частиною якого є медіа», – пояснив засновник одну з мотивацій появи газети.

Відмінність газети «Світ-інфо» в тому, що в ній немає «чорнухи», «жовтизни» і навіть (який жах!) немає телепрограми. Петро Антоненко каже, що без «хтось когось зарізав, теща зятя в банки засолила і таке інше», чого газета не містить, вона «не касова». Тобто і не масова.

«Проект цей не дуже комерційний, а з надією на те, що людям ще не зовсім притупили голови. Що є люди, в котрих голова на плечах, – сказав Петро Антоненко. – В мене прагнення таке: щоб вона була і серйозна, і цікава. Наскільки це вдасться в міру моїх можливостей».

Перший результат передплати на газету (мова вже про рік 2015) – близько двохсот передплатників. А наступної передплатної кампанії – 460. Як каже «людина-редакція», нових читачів, які в очі не бачили газету, стільки не може бути.

«Я прошу в газеті: прочитали – не викидайте, покажіть іншому. Можливо загітували читачі», – припускає Петро Антоненко. Також він додав, що газету популяризують деякі інтернет-видання.

 

Детальніще і, головне, цікавіше розповість сам Петро Антоненко:

І про деякі товсті економічні «тонкощі» видання преси в Україні:

Коментарі (3)

П. Антоненко | 2016-02-15 09:06

Operator
Коментатор влучно й навіть з іронією підмітив, що газета нагадує блог її редактора. Це один з її недоліків, і я б хотів бачити в газеті менше публікацій редактора, тобто себе самого.Просто інколи "заносить"і так багато хочеться сказати. А головне - бракує авторів. то ж запрошую всіх до співпраці: листи інших журналістів і читачів друкую охоче.
Взагалі-то , блогом можна вважати й те,що коли друкую чимало творів видатних письменників чи розповідей про них, то це, насамперед, мої улюблені автори. Радий,коли ця симпатія збігається і з думкою читачів.Так само й історична тематика, якої може видатися в газеті й забагато.
А щодо кола читачів, воно потроху ширшає. Звичайно, повільно,адже всяка нова газета у тісному медіа-просторі області постає перед стіною існуючих,звичних для читача газет.

Operator. | 2016-02-14 21:19

Антонеску
Ця газета - немов блог автора, але не тільки в інтернеті, а й у паперовому вигляді, на своє коло читачів. Така ось оригінальна штука.

Антонеску | 2016-02-14 02:19

Поздравляю и «Світ-інфо» и Антоненка с почти юбилеем. Интересно, вспомнит ли кто-нибудь, когда-нибудь первую черниговскую независимую газету "Громада" и её редактора Москаленко? Но вообщем-то бумажным газетам наступает конец. И электронным тоже. Молодь живёт в интернете, но вовсе не в СМИ, а в других его направлениях. Вот, вымрет поколение бумажных читателей, и - всё. Ютуб же интересней. К тому же теперь можно втыкать флэшку в ТВ, и лёжа на диване наслаждаться смешными котятами или страшными ДТП (я уж не говорю о смарт-телевизорах). ТВ тоже вымирает. Теперь каждый сам себе составляет ТВ-программу: качает из инета новости, обучающие курсы, смешное, страшное, кино, обзор каких-нибудь железяк или софта. Сам качает, сам же и создаёт подобный контент, чтоб другие качали. Новая эпоха это когда чукча не читатель, это когда каждый чукча - писатель. Соласитесь, часто читать комменты читателей интереснее, чем статью проф. журналиста, под которой эти комменты написаны. 21-й век - век смерти профессий журналиста, писателя, ведущего, литредактора и многих подобных.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM