Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Медицина
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Парадокс: скажені тварини турбують чиновників більше, аніж… хворі люди
Парадокс: скажені тварини турбують чиновників більше, аніж… хворі люди

Парадокс: скажені тварини турбують чиновників більше, аніж… хворі люди

Диво-дивне: держава виділяє для Чернігівщини більш як достатньо коштів для щеплення від сказу домашніх тварин, але економить на ліках від цієї смертельної хвороби для людей!

Про такий парадокс розповіли на брифінгу перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич та в. о. начальника Головного управління ветеринарної медицини в області Юрій Павлішен.

За словами першого, Україна посідає третє місце у світі після Росії та Білорусі за поширенням сказу. Минулого року в області виявлено 48 неблагополучних пунктів, в яких захворіло 79 тварин. 2015 року на Чернігівщині зареєстровано 1776 укусів людей скаженими представниками фауни.

«Торік проти сказу щеплено 289 тисяч голів тварин, в тому числі 147,4 тисячі собак та 121,9 тисячі котів», - повідомив Леонід Сахневич.

Як зазначив Юрій Павлішен, ситуація по сказу в області перебуває під контролем, «вона стабільна упродовж останніх 5 років». Але є одне «але».

«Раніше ми в січні виявляли 5-7 неблагополучних пунктів, але цього року маємо вже 8, де захворіло 12 тварин», - здивував журналістів чиновник.

Через таку тенденцію до збільшення захворюваності 2016 року планується прищепити 299,5 тисячі голів домашніх улюбленців, для чого слід закупити антирабічної вакцини на суму близько 3,6 мільйона гривень( торік на це використано близько 1,7 мільйона).

«Нам держава виділила її достатню кількість, тому нині проблем з вакциною немає», - підкреслив Юрій Павлішен. – Для власників тварин щеплення залишається безкоштовним».

На цьому райдужність картини довкола сказу закінчується. Чому? А тому, що, як виявляється, шансів вижити у тварин більше, ніж у людей. На щеплення перших, як бачимо, держава грошей не жаліє, а ось на покусаних других махнула рукою, мовляв, помирайте в судомах.

«Проблема з ліками від сказу – імуноглобуліном - існує, потреба є дуже гострою, - визнав Юрій Павлішен. – За рік, як правило, ними треба лікувати 2-3 тисячі мешканців Чернігівщини, покусаних скаженими тваринами».

Леонід Сахневич, як міг, намагався втішити схвильованих представників ЗМІ.

«Прийшло в Україну 10000 доз імуноглобуліну, ми в області отримали 2000, - уточнив він. – Якщо врахувати, що для лікування однієї людини треба мінімум 6, то бачимо, що ця кількість є недостатньою. Слава Богу, що й стільки є і не потрібно їхати до Білорусі і переплачувати вдесятеро більше».

Висновок – на ліки від сказу може розраховувати лише один з 6 хворих. У решти вибір, без перебільшення, між життям та смертю - або за будь-які гроші купувати-діставати білоруський імуноглобулін, або помирати жахливо і повільно. Хоча є й третій варіант – змусити чиновників піклуватися не лише про тварин, але й про людей…

Коментарі (1)

911 | 2016-02-18 17:13

краще б розказав, скільки здійснив незаконних приватизацій через БТІ :)
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM