Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Імідж*
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Прилучани хочуть правди: в чиїх кишенях осідають бюджетні кошти. Документи. Інфографіка
Прилучани хочуть правди: в чиїх кишенях осідають бюджетні кошти. Документи. Інфографіка

Прилучани хочуть правди: в чиїх кишенях осідають бюджетні кошти. Документи. Інфографіка

На сесії Прилуцької міської ради 28 листопада члени трудового колективу комунального підприємства «Прилукижитлобуд» і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради у сфері житлово-комунального господарства Володимир Назім оприлюднили низку фактів нецільового використання бюджетних коштів та порушень законодавства на КП «Прилукижитлобуд».

 Для того, щоб перевірити, чи відповідають ці факти дійсності, на сесії створили комісію, до складу якої увійшли депутати, представники Самооборони і громадськості.

Комісія, котру очолила голова бюджетної комісії міськради Олена Сотніченко, мала завершити свою роботу до 9 грудня. Але, як пояснила «ВЧ» Олена Михайлівна, у зв’язку з великим обсягом робіт перевірка закінчиться аж наступного тижня. Тоді ж висновки комісії будуть оприлюднені на сесії міської ради. Однак уже сьогодні можна говорити про те, що порушення на КП «Прилукижитлобуд», яке незаконно уклало договори з приватними підприємствами, які люди називають «фірмами-присосками» (ТОВ «Даф Транс ЛТД» і ТОВ «Рембудсервіс-Прилуки»), дійсно є.

На позачергових травневих виборах мера 2014 року нинішній міський голова Прилук Дмитро Барнаш здобув величезну підтримку городян. За нього віддали голоси понад п’ятдесят відсотків виборців. Ще б пак! Адже Дмитро Васильович, якого висунуло кандидатом Всеукраїнське об’єднання «Свобода», узявся здійснити давню і найзаповітнішу мрію земляків – раз і назавжди здолати в Прилуках корупцію. Завдання не з легких, але пан Барнаш, мило посміхаючись електорату з агітаційних листівок, білбордів, сітілайтів, запевняв, що кому-кому, а йому це під силу.

І люди повірили Дмитру Барнашу, повірили «Свободі» й вручили її представнику ключі від мерського кабінету та стали чекати, коли ж від твердої руки Дмитра Васильовича загине корупційна гідра. Проте, схоже, прилучан знову обманули. Бо що показав приклад комунального підприємства «Прилукижитлобуд» і його горезвісної реорганізації командою пана Барнаша? Спадає на думку відомий вислів: якщо не можеш побороти злочинність – очоль її.

У вищезгаданому Поданні міжрайонного прокурора Сергія Івашка йдеться про те, що КП «Прилукижитлобуд», як того вимагає статут цього підприємства, не мало права укладати договори з приватними фірмами без погодження з його власником, яким є Прилуцька міська рада. Тобто, адміністрація «Прилукижитлобуду», призначена Дмитром Барнашем, проігнорувала депутатів, навіть не повідомивши їм про свій намір залучати до роботи приватні структури.

Чому ж так? Можливо, тому, що, як стверджують працівники КП, дані фірми належать родичам тепер уже колишніх керівників «Житлобуду», котрі, в свою чергу, є хорошими друзями мера. Тож навіщо віддавати бюджетні кошти по укладених договорах комусь чужому, коли є свої? І байдуже, що хтось інший міг би виконати роботи та надати послуги якісніше й дешевше. Таких промерське керівництво «Прилукижитлобуду» і не шукало, тим самим порушуючи норми Закону України «Про здійснення державних закупівель», який застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг.

Хто боїться тендерів!

Згідно з даним Законом, якщо вартість послуги дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень на календарний рік, то обов’язково повинен проводитися тендер. А що у випадку із «Прилукижитлобудом»? Ніяких тендерів тут не було, хоча підприємство мусило їх провести. І на це Дмитру Барнашу ще 29 вересня вказав у своєму Поданні міжрайонний прокурор. Та чомусь мер на прокурорську вимогу не відреагував – відтак, «Прилукижитлобуд» продовжує незаконно співпрацювати із «фірмами-присосками».

Наприклад, за 5 місяців ТОВ «Рембудсервіс-Прилуки» одержало лише за прибирання прибудинкової території 209 тисяч 988 гривень 77 копійок. Менш ніж за півроку ця сума вдвічі перевищила дотендерну. А договір із даним ТОВ укладений на календарний рік. Отже, маємо ще один факт порушення законодавства. Важко повірити, що Дмитро Барнаш, бізнесмен з досвідом, не знає про таку елементарну річ, як тендер.

То чому ж тоді він не вимагає виконання норм законодавства від своїх підлеглих – керівників «Прилукижитлобуду», яких за час його правління змінилося аж п’ять? Чому всі рішення ухвалюються за зачиненими дверима кабінету мера? Це і є реалізація розпіареної антикорупційної програми пана Барнаша? А де ж тоді обіцяна мером відкритість діяльності, прозорість закупівель робіт і послуг?

Бюджетні гроші осідають у кишенях приватних фірм, якість послуг кращою, як обіцяв Дмитро Барнаш, не стала, і вони не подешевшали. Прилучани розчаровані й обурені. Сподіваємся, що після нашої публікації правоохоронні органи та новий Прилуцький міжрайонний прокурор дадуть правову оцінку діям команди міського голови Дмитра Барнаша.

ДОКАЗИ порушення на КП «Прилукижитлобуд», яке незаконно уклало договори з приватними підприємствами

Витяги із Подання про усунення порушень вимог трудового та іншого законодавства, надісланого Прилуцькому міському голові Дмитру Барнашу Прилуцьким міжрайонним прокурором Сергієм Івашком 29 вересня 2014 року

«…КП «Прилукижитлобуд» на такий вид комунальних послуг, як прибирання прибудинкової території, укладено договори із суб’єктами господарювання приватної форми власності про надання аналогічних послуг, зокрема: із ТОВ «Даф Транс ЛТД» №01/07-1 від 01.07.2014 та ТОВ «Рембудсервіс-Прилуки» №05-08/3 від 05.08.2014. На виконання робіт із поточного ремонту м’яких покрівель житлового фонду, що є видом комунальної послуги з утримання будинку, укладено також два договори із вищевказаними підприємствами: №08/07-2 від 08.07.2014 (ТОВ «Даф Транс ЛТД») та №05-08/3 від 05.08.2014…

…Проте договори укладені із порушенням норм статуту підприємства.

КП «Прилукижитлобуд» свою основну виробничу діяльність – надання комунальних послуг з утримання будинків та прибудинкової території – поєднало з іншими суб’єктами господарювання приватної форми власності без погодження із власником підприємства – Прилуцькою міською радою в особі виконавчого комітету Прилуцької міської ради.

Крім того, укладення господарських договорів про надання послуг із прибирання прибудинкової території є також порушенням вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» (у редакції від 10.04.2014).

Відповідно до ч. ч. 1.5 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель», цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт – 1 мільйон гривень. Забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом.

…Крім того, укладення договорів на прибирання прибудинкової території та поточний ремонт м’яких покрівель може негативно вплинути на розмір тарифів на даний вид послуг та доходи підприємства, оскільки відповідно до Постанови КМУ №869 від 01.06.2011 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в основу розрахунку послуг, які затверджуються органами місцевого самоврядування, входять середньомісячні витрати з оплати праці та середньомісячні матеріальні витрати на рік окремо за статтями експлуатаційних витрат, крім того, основний дохід підприємства – це плата за комунальні послуги споживачами.

Тарифи на послуги з утримання будинків та споруд, прибудинкової території та перелік послуг для КП «Прилукижитлобуд» затверджені рішенням виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 06.03.2012 і не коригувались.

…На підставі наведеного, керуючись ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», –

Вимагаю:

1. Розглянути подання на черговому засіданні виконавчого комітету Прилуцької міської ради та вжити заходів до усунення порушень вимог трудового, господарського законодавства, Закону України «Про здійснення державних закупівель», причин та умов, що їм сприяють, для недопущення їх у майбутньому.

2. Скасувати накази від 13.08.2014: №153 «Про внесення змін до штатного розпису та скорочення чисельності і штату працівників КП «Прилукижитлобуд», №154 «Про внесення змін до штатних розписів адміністративно-управлінського персоналу, загальновиробничого персоналу КП «Прилукижитлобуд» та №155 «Про попередження працівників щодо наступного вивільнення, у зв’язку зі скороченням чисельності і штату працівників КП «Прилукижитлобуд» з 13.10.2014 як такі, що не відповідають вимогам законодавства та статуту підприємства.

3. Вжити дієвих заходів щодо усунення порушень трудових прав працівників підприємства, з якими укладалися договори підряду, шляхом укладення строкових або безстрокових трудових договорів.

4. Притягнути до дисциплінарної відповідальності директора Комунального підприємства «Прилукижитлобуд» Ткаченка О.В.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM