Останнє оновлення: 12:03 четвер, 13 березня
МНС застерігає
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / МНС: Економія на малому – втрата великого. ФОТО

МНС: Економія на малому – втрата великого. ФОТО

НедолікиУ осінньо-зимовий період значно загострюється ситуація із забезпеченням пожежної безпеки на об’єктах агропромислового комплексу. У цей час худоба переводиться на стійлове утримання.

Працівники державного пожежного нагляду постійно виконують перевірки, проте кількість пожежонебезпечних недоліків з кожним роком тільки зростає. Зрештою це призводить до виникнення пожеж, загибелі худоби, знищення будівель, кормів та значних матеріальних збитків.

Нещодавно співробітники Головного управління МНС у Чернігівській області здійснили рейдову перевірку стану забезпечення протипожежного захисту об’єктів сільгоспвиробництва на території Варвинського, Прилуцького та Ічнянського районів.

Жодне з перевірених підприємств не відповідає вимогам пожежної безпеки. Приміщення не забезпечені достатньою кількістю вогнегасників. Пожежні щити на території ферм не укомплектовані необхідним протипожежним інвентарем.

У випадку виникнення пожежі швидко загасити вогонь у початковій стадії буде просто неможливо.

Електричне господарство тваринницьких приміщень знаходиться у пожежонебезпечному стані. Очищення від пилу та павутиння не здійснюється тривалий час. В електророзподільних щитах замість стандартних запобіжників використовуються так звані «жучки». Світильники не мають захисних плафонів.

Крім того, у більшості підприємств електрообладнання упродовж багатьох років не перевірялось на відповідність нормам безпечної експлуатації. Захист тваринницьких приміщень від блискавок несправний або зовсім відсутній. Дерев’яні конструкції горищ не оброблені вогнезахисним розчином.

Грубі корма зберігаються безпосередньо в тамбурах та проходах тваринників та на небезпечній відстані від будівель і споруд. Тому при їх загорянні, вогонь швидко може розповсюдитись та перекинутися на інші приміщення.

Вчасно ж евакуювати худобу у випадку пожежі буде майже неможливо. До того ж протипожежні інструктажі з працівниками не проводяться. Отже персонал не знає, як правильно діяти у разі виникнення пожежі.

Такий стан протипожежного захисту тваринницьких приміщень та складів грубих кормів є наслідком неналежної уваги та безгосподарності з боку керівників сільгосппідприємств до забезпечення пожежної безпеки.

БаштаСерйозна проблема, з якою часто стикаються підрозділи МНС під час ліквідації пожеж у сільській місцевості – відсутність спеціально обладнаних водоймищ для забору води пожежною технікою.

Водонапірні башти на території тваринницьких комплексів теж здебільшого не пристосовані для цього.

Тому оперативно-рятувальні підрозділи витрачають дорогоцінний час, долаючи по декілька кілометрів щоб заправитися водою. Керівники об’єктів проявляють бездіяльність і байдужість у вирішенні даної проблеми.

До того ж, у багатьох населених пунктах раніше функціонували пожежно-сторожові команди, які утримувалася за рахунок сільгосппідприємств. Вони практично перестали існувати. Так, наприклад у Прилуцькому районі, на території якого знаходиться 41 сільська рада, в боєздатному стані лише чотири протипожежні формування.

У багатьох населених пунктах пожежні автомобілі в кращому випадку просто зберігаються «законсервованими» у гаражах. Або ще гірше - стоять під відкритим небом та іржавіють. У випадку пожежі людям доводиться чекати в основному на допомогу районних підрозділів МНС, які розташовані на відстані 15-20 км. Це втрачений дорогоцінний час та знищене майно.

Тому, тільки комплекс своєчасно та якісно виконаних організаційно-технічних та практичних протипожежних заходів дозволить надійно захистити тваринницькі приміщення, склади зберігання грубих кормів, запобігти загибелі худоби в сільгосппідприємствах Чернігівщини.

За повідомленням центру пропаганди
Головного управління МНС України
в Чернігівській області

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новий дім у Німеччині - що українці думають про своїх співвітчизників, які втекли

SVOBODA.FM