Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Офіційно
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Чернігівська облрада розбирається з торфопереробниками

Чернігівська облрада розбирається з торфопереробниками

Обласна   рада   вимагає   повернення   статусу юридичних осіб торфопідприємствам краю.

Така вимога  міститься у листі-зверненні  голови обласної ради Наталії Романової   до Міністра вугільної промисловості України С.Б.Тулуба, в якому висловлено  прохання щодо  виправлення негативної ситуації, що склалася в державному підприємстві «Чернігівторф».

Як  ми вже інформували, з метою вивчення тривожного звернення трудового колективу ДП «Чернігівторф», яке надійшло минулого тижня на адресу голови облради,  цими днями   Наталія Романова зустрілася з керівництвом  та працівниками Смолинського торфопереробного заводу, що в Чернігівському районі, а 23 липня – з колективом Ірванцівського торфозаводу Семенівського району, які входять до складу ДП «Чернігівторф». Разом з нею в цій роботі взяли участь депутати обласної ради та відповідальні працівники виконавчого апарату.

На обох зустрічах люди вимагали, насамперед, повернення  своїм підприємствам юридичної самостійності, яку мали до 2003 року. Саме цей рік, як наголошували трудівники Ірванцівського торфозаводу, став своєрідним водорозділом між «до» і «після», який веде торфогалузь області в глухий кут. Адже в першій частині цього водорозділу був сталий розвиток виробництва і соціальної сфери, вчасно видавалась зарплата та інші соціальні виплати…  В частині ж «після» - стрімке зниження обсягів виробництва, великі борги по зарплатах і, що найтривожніше для людей, величезна заборгованість до пенсійного фонду, яка просто не дає їм пенсійного стажу.З особливою тривогою ділились про це  з головою обласної ради директор Ірванцівського торфозаводу  Микола Степчук,  головний інженер підприємства Олександр Олійник, голова профкому Олександр Вернацький , інші заводчани.

Саме тому, в листі до Міністра вугільної промисловості України С.Б.Тулуба голова обласної ради  наголосила , що зустрічі з працівниками Смолинського та Ірванцівського торфобрикетних заводів показали, що, дійсно, після ліквідації міністерством в 2003 році прав юридичних осіб виробничих  підрозділів, що входять до складу  ДП «Чернігівторф», та внаслідок   неналежного менеджменту в його роботі  показники  виробничо - фінансової діяльності з року в рік погіршуються, допускаються зловживання та порушення у використанні фінансових ресурсів, про що засвідчує аналіз виробничо-господарського стану підприємства, проведений Контрольно-ревізійним управлінням в області.

Через вказані причини на підприємстві, починаючи з грудня 2006 р. зростає заборгованність по заробітній платі, яка  вже перевищує 500 тис.грн., а через несплату відрахувань до пенсійного фонду його працівники втрачають страховий стаж. Поряд з цим, непродумані дії керівництва ДП «Чернігівторф» по скороченню кадрів привели до зростання соціальної напруги  у виробничих  колективах.

Все це, як зазначається в листі, змусило депутатів, як обласної,  так і районних рад, спільно з органами виконавчої влади  розпочати детальний аналіз діяльності ДП «Чернігівторф», результати якого будуть розглянуті в постійних комісіях та на  черговій сесії обласної ради.

З метою поліпшення соціально-психологічного клімату в підрозділах підприємства та налагодження ефективного виробництва до Міністра вугільної промисловості України  висловлено прохання вирішити питання             погашення заборгованості по заробітній платі та платежах до пенсійного фонду та  прискорити виділення запланованих бюджетних коштів на переоснащення і розвиток галузі для відшкодування витрат, які понесені підприємствами, за рахунок обігових коштів на ці цілі;

З метою виведення Смолинського та Ірванцівського торфобрикетних заводів з кризового стану, враховуючи звернення працівників до обласної ради та  районних рад і райдержадміністрацій, в листі  підтримано доцільність порушення питання про надання їм з боку  міністерства статусу юридичних  осіб. Порушено також і питання щодо кадрового оновлення керівництва ДП «Чернігівторф», яке сьогодні просто не спроможне впоратися із покладеними на нього обов’язками і веде підприємство до подальшого зниження темпів виробництва та  до його повного збанкрутіння.

Відділ інформаційного забезпеченнята зв’язків із громадськістю виконавчого апарату обласної ради

Коментарі (1)

Tktyf | 2008-07-29 15:18

Для меня и до этого времени интересно что люди которые обворовывали государство и предприятие "Смолинский торфозавод"а также Черниговторф, сидят на тех же должностях,кстати "худо директор" Лещенко Н.И. уже новоиспеченый директор "Смолинский торфозавод"
уже перебрался в Смолин, может поднять предприятие с колен, да пусть он хоть говорить нормально научиться, в наглую вывозится брикет не извесно в какую сторону, рабочие люди месецами не получают заработную плату, ну зато директора ездят на Опеле каждый день в Киенку с дома и домой, главные бухгалтера ставят дома стеклопакеты,ездят на море(хотя тоже не получая зарплаты), за чей счет,откуда у людей деньги, стыдно за наше государство, кто-то в открытую ворует миллионы, а кто-то за банку краски укратую в колхозе сядет в тюрьму на 6 лет!!!!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM