
У чому відмінність ковідної пневмонії від звичайної та чому її не можна лікувати антибіотиками
На сьогодні можна лікувати тільки симптоми коронавірусної пневмонії, адже ліків, здатних побороти джерело хвороби – вірус, поки що немає.
Про це у програмі «Прайм-Вечір. Акценти» в ефірі Українського радіо Чернігівської хвилі розказав Іван Тельнов, лікар-пульмонолог Чернігівської обласної лікарні.
З його слів, коронавірусна пневмонія суттєво відрізняється від звичайної.
«По-перше, це навіть не слово «пневмонія». Насправді це є пневмоніт. Це не є бактерійне ураження, як при звичайній, бактеріальній, пневмонії. Це є специфічне ураження легень, коли виникають і мікротромбози в судинному руслі легень, коли виникає пошкодження тієї поверхні, яка є газотранспортною системою в нашому організмі, але немає бактерійного носія, а є реакція гіперзапалення. І ці клітини перешкоджають транспортуванню кисню, і людина відчуває кисневе голодування, задишку», - каже Іван Тельнов.
Також цю хворобу називають «вірусним ураженням легень».
Як сказав Тельнов, проходить така хвороба важче, бо немає як бактерійного носія, на якого можна подіяти антибактеріальним препаратом, так і перевірених препаратів, які можуть впливати саме на вірус.
Тому нині лікують симптоматично – власне сам запальний процес, який досить швидко розвивається. Вплинути ж на сам вірус лікарі поки що не можуть.
Також коронавірусну пневмонію не можна лікувати антибіотиками, каже Тельнов. За його словами, ці медикаменти дійсно є в протоколах лікування COVID-19, але там прописано, коли саме їх можна призначати – у випадку приєднання бактеріальної інфекції – вторинної флори. На вірус антибіотики ніяк не впливають.
«Те, що зараз коїться з призначеннями антибактеріальних препаратів, самопризначеннями пацієнтів, то, на мій погляд, ми отримаємо шалену антибіотикорезистентність за два-три роки. Ми не будемо мати, чим лікувати звичайну бактерійну пневмонію».
За його словами, патологічний процес у легенях може виявлятися навіть у людей з легким перебігом хвороби. Хай навіть і невеликими відсотками ураження. Це не означає, що потрібно одразу лягати в лікарню. При більшості випадків, організм сам справляється з хворобою у такому її прояві.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 2794 |
Посилання до теми:
21.11.2020 Кого і де оштрафували сьогодні на Чернігівщині за порушення карантину?
20.11.2020 Під Черніговом пенсіонерку вигнали з "коронавірусної" лікарні і вона померла
20.11.2020 У настоятелів трьох православних церков - коронавірус
20.11.2020 Чернігів отримав нові «швидкі» COVID-тести
20.11.2020 Новий рекорд - 14575 нових випадків COVID-19 за добу в Україні
19.11.2020 Готуйте маски - Зеленський підписав закон про штрафи у громадських місцях
19.11.2020 Україна на карантині: моніторинг суспільних настроїв
19.11.2020 В Україні за добу підтвердили 13357 нових випадків COVID-19, померли 257 людей
18.11.2020 В Україні сповіщатимуть громадян про перебування в приміщенні з інфікованим COVID-19
Додати коментар: