Останнє оновлення: 19:28 п'ятниця, 10 травня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / У Чернігові на зупинці на вулиці Дрозда встановили перше мобільне укриття
У Чернігові на зупинці на вулиці Дрозда встановили перше мобільне укриття

У Чернігові на зупинці на вулиці Дрозда встановили перше мобільне укриття

Перше мобільне укриття у Чернігові встановили на зупинці громадського транспорту на вулиці Дрозда. Як розповів Суспільному керівник благодійного проєкту SafePlaceUA Ілля Блохін, у такому укритті можуть захиститися від осколків до 15 людей. З його слів, виготовлення та доставку укриття, а це 370 тисяч гривень, профінансували благодійники з Одеси.

"Це укриття зроблене виробником із Одеси. Є всі відповідні документи – сертифікати відповідності згідно з ДСТУ, які було прийнято в цьому році. У вересні 2022 року ми встановили перше укриття в Миколаєві, на той момент місто перебувало під постійними обстрілами. Сьогодні – це вже 14 укриття", – каже Ілля Блохін.

За його словами, таке укриття може вберегти людину від осколкових уражень. Модулі мають свій унікальний дизайн. Для Чернігова благодійники обрали зображення Богородиці Оранти. Прототипом став мозаїчний образ із Софії Київської.

"Тут є вентиляція. Кабель завести і – освітлення. Тобто, для того, щоб перебувати тут, умови є, лавочки є", – говорить Ілля Блохін.

Чернігівець Григорій каже, що укриття зручне, якщо чекаєш транспорт і почалась тривога:

"Ну так добре ж. Встановили, так є ж куди ховатися людям, хоч трохи".

Анатолій Кучерявий подивитися укриття на зупинці прийшов разом з дружиною. Каже, що було б добре, якби таких укриттів у місті було більше.

"Мало, де я йду містом, і не знаю, де є укриття. А такі, якщо б були, то воно одразу видно, особливо, де скупчення населення. Наприклад, зупинка. Чи ось поставили за містечко і добре. То поки я добіжу до великого укриття, а тут це чудово", – говорить Анатолій Кучерявий.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM