Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Міжнародна співпраця
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / У Чернігові розпочала роботу місія ЮНЕСКО. Які її завдання
У Чернігові розпочала роботу місія ЮНЕСКО. Які її завдання

У Чернігові розпочала роботу місія ЮНЕСКО. Які її завдання

У Чернігові з 30 жовтня розпочала свою роботу місія ЮНЕСКО. Фахівці оцінять пошкодження, які отримали пам’ятки культурної спадщини міста через ракетні удари Росії.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП).

Місія пропрацює, попередньо, протягом тижня — в межах проєкту "Підтримка України в галузі культури та освіти через ЮНЕСКО: реагування на надзвичайні ситуації для всесвітньої спадщини та культурних цінностей: оцінка збитків та захист". У планах — зібрати дані про такі пошкоджені об’єкти:

- П’ятницька церква (була пошкоджена під час ракетної атаки росіян 19 серпня 2023 року);

- Антонієві печери (там чернігівці рятувалися від російських бомбардувань під час облоги міста у 2022-му);

- Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка (також має руйнування внаслідок атаки 19 серпня) та інші.

Комісія збере необхідну документацію та підготує план реабілітації цих об’єктів, а також історичного центру Чернігова, включно з територією "Історичний центр Чернігова, IX-XIII ст.", яка внесена до Попереднього списку всесвітньої спадщини України.

Місія, окрім ЮНЕСКО, складається з представників Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ) та вітчизняних фахівців у сфері культури. Також відбуватиметься співпраця з Міжнародною радою з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС).

Не перша місія ЮНЕСКО в Україні

ЮНЕСКО наприкінці липня відправило свою місію до Одеси для оцінки шкоди від російських атак. Місія там працювала з 29 липня по 1 серпня 2023 року. Місія отримала список із 52 ушкоджених об’єктів культурної спадщини, але підтвердила не всі. Повний звіт готує на грудень 2023 року.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM