Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Підтримка України
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / У Чернігів приїжджали поляки: подивитись на модульні містечка
У Чернігів приїжджали поляки: подивитись на модульні містечка

У Чернігів приїжджали поляки: подивитись на модульні містечка

У Чернігові містяни активно обговорюють тему модульних містечок. Один із блогерів оприлюднив відео із начебто порожніми будиночками, що їх надали Чернігівщині влітку 2022 року за домовленістю Міністерства регіонального розвитку з Польщею.

18 жовтня подивитись на містечка приїхала делегація посольства Польщі. Представники Чернігівської ОВА пояснили: містечок є два, вони розташовані поряд. В одному з них дійсно не живуть люди – немає заявок на поселення.

"Це житлове містечко, воно, як бачимо, з чотирьох модулів складається, загалом тут 88 кімнат, це дає змогу розмістити тут близько 352 осіб. Зараз тут ніхто не проживає, оскільки поряд у нас є містечко Новоселівка-2, де достатня кількість вільних місць. У разі надходження заявок на поселення, звісно, ми будемо селити туди, бо там вже облаштовано, установлені кондиціонери, створені всі умови для проживання людей. Але зараз заявок на поселення ми не маємо", - каже Костянтин Мегем, перший заступник голови Чернігівської ОВА.

Костянтин Мегем додав: зараз по всій області діє 6 модульних містечок, загалом вільні 50% місць. Це є резерв для жителів прикордоння області на випадок загострення бойових дій.

Наразі ж люди воліють жити у родичів, друзів або винаймати житло. Чернігівщина, до речі, прийняла і українців з інших регіонів країни, у модульне містечко, зважаючи на суттєву кількість вільних місць, готові заселити всіх, кому це потрібно.

"Там є навіть переселенці зі сходу України, отримали кімнати, там проживають. Тобто вільних місць достатньо, якщо будуть заяви від людей – будь ласка, вільні місця є", - додає Костянтин Мегем.

Містечко на лижній базі, де вільно 50% кімнат

Перший секретар посольства Республіки Польща в Україні Павел Кохановіч каже: побачив, що містечко виконує свою функцію, це найголовніше.

"Найбільше тішить те, що це модульне містечко належно виконує свої функції. Ми побули у містечку номер один, порозмовляли із мешканцями. Розуміємо, які вони мають додаткові потреби", - каже Павел Кохановіч, перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні.

Пан Кохановіч поспілкувався із місцевими жителями. Говорить: саме ці люди є підтвердженням необхідності такого містечка і подальшої співпраці між нашими країнами.

"Це такі моменти, які підтверджують, що до цього часу вдалося зробити, що зробили ми це успішно і хочемо продовжувати – не тільки в Чернігові, але в усій Україні. Хочемо допомагати і точно ще з цим не закінчили", - додав Павел Кохановіч.

Варто зазначити, що інше модульне містечко, яке будують у Чернігові за сприяння Червоного Хреста, досі не прийняло жодного поселенця, хоча будівництво йде вже рік.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM