
На Донбасі можуть бути «сини полку» з Чернігівщини?
В бойових діях на Сході України могли (можуть) брати участь безпритульні діти з Чернігівщини.
Про це сьогодні, 30 травня, на прес-брифінгу в облдержадміністрації заявили керівник громадської організації «МАРТ», голова правління Освітнього дому прав людини в Чернігові Сергій Буров, начальник Служби у справах дітей ОДА Людмила Зеленько та голова правління Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс» Світлана Федорова.
Як зазначив перший, правозахисники нині активно відстежують залучення юних громадян до участі у військовому конфлікті по обидва боки лінії розмежування.
«Зараз ми разом з всеукраїнською коаліцією «Справедливість заради миру» почали досліджувати включення дітей до збройних формувань. Відповідно до міжнародного гуманітарного права, це є військовим злочином. На жаль, залучення відбувається як на неконтрольованій, так і на контрольованій території України. Є різні причини і ми намагаємося вплинути на цю проблему», - зауважив Сергій Буров.
Як розповів він нашому кореспонденту, наразі на Донбасі тривають розпочаті рік тому опитування жертв катувань у підвалах сепаратистів.
«Це досить глибинні інтерв’ю. Люди, які потрапляли в полон до незаконних збройних формувань, могли бути свідками включення дітей. Ті, в свою чергу, могли виконувати різні функції - участь у конфлікті зі зброєю в руках, у побутовій допомозі. Є у нас інформація і у відкритих джерелах», - наголосив Сергій Буров.
На запитання, чи є загроза потрапляння безпритульних дітей та юних «мандрівників»-утікачів з інтернатів Чернігівщини у зону АТО, він відповів: так і є.
«Це не загроза, це реальність, - запевнив Сергій Буров. - Наприклад, ми були в школі-інтернаті, коли тривали бої у Дебальцевому, дітей просто відпустили до батьків. Директорка розповідала, що вихованці бігають по блок-постах у пошуках їжі і їх, ймовірно, залучають. Є свідчення від переселенців, зокрема дівчинки, яка згадує, що її одноліток нині служить на блок-посту збройних угруповань сепаратистів».
За словами Людмили Зеленько, таких фактів в області офіційно не реєстрували.
«Звісно, діти із соціально неблагополучних родин можуть приховувати те, що брали до рук зброю, - зазначила вона.- Якщо такі випадки і були, то їх одиниці. Однак, на сьогодні, про них нам невідомо».
Її підтримала Світлана Федорова.
«Батьки в родинах, де виховуються діти, повністю за них відповідають, - вказала вона, - Якщо ж це неблагополучні сім`ї, то вони стоять на обліку в соціально орієнтованих державних організаціях, тобто перебувають під контролем».
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5482 |
Посилання до теми:
16.03.2016 1-я танковая бригада в боях на Донбассе
21.03.2016 Забытая битва лета 2014 года – сражение за Луганский аэропорт
4.03.2016 Латифундисти у погонах. Відео
26.02.2016 Широкий Лан: Коли в тилу гірше, аніж на передовій. Фото
15.02.2016 Заява Волонтерської спільноти та громадських організацій щодо подій навколо 53 бригади
Додати коментар: