Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Ще раз про сесію
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Недосконала сесія, сумнівні рішення: що наприймали депутати Чернігівської міськради
Недосконала сесія, сумнівні рішення: що наприймали депутати Чернігівської міськради

Недосконала сесія, сумнівні рішення: що наприймали депутати Чернігівської міськради

Програма підтримки бійців АТО, вирішення земельного питання для учасників війни на Сході, обмеження продажу алкоголю у нічний час та поіменне голосування депутатів. Ці, на перший погляд, важливі рішення та зміни ухвалили на 45 сесії Чернігівської міської ради.

Однак більшість із прийнятих проектів сміливо можна назвати половинчастими і недосконалими. До того ж як та коли запрацює усе проголосоване уявити поки що складно.

«Високий Вал» спробував розібрати плюси і мінуси ухвалених рішень. 

 Земля та пільги – і мертвим і живим. Коли – невідомо.

Найгостріше питання 45 сесії стосувалося виділення землі бійцям АТО. Упродовж попередніх місяців міський голова Олександр Соколов вперто повторював, що вільної землі у Чернігові для бійців АТО немає.

Утім, після численних походів вояків чернігівських батальйонів до Олександра Соколова влада пішла на компроміс: виявилося, вільна земля у місті таки є.

А якщо мера сильно попросити – можна дійти згоди і по скандальним земельним питанням, винесеним на розгляд сесії. Вони, нагадаємо, стосувалися змін до Генплану та земель Ялівщини. Депутати з подачі сотні чернігівських АТОшників у сесійній залі вирішили взагалі не чіпати на сесії тему землі, а зосередитися на проблемах чернігівських захисників.

Як результат – маємо ухвалену програму підтримки бійців АТО.

У перерві під час підходу до преси Олександр Соколов не зміг назвати точну суму, яку місто передбачає виділити на підтримку захисників.

Адже точної кількості воїнів АТО з Чернігова у міськраді не знають. Тобто, пільги поки що отримують і будуть отримувати лише родини загиблих. А це, зокрема і 50-відосткова знижка на оплату комунальних послуг.

«Поки що ми вийшли лише на програму із конкретними виконавцями» - зазначив Олександр Соколов. За його словами, усі пільги для бійців АТО запрацюють лише коли ті отримують статус учасника бойових дій.

Стосовно ж землі для військових, поки що прийнято рішення утворити комісію. До її складу увійдуть депутати від відповідих комісій, а також командири чернігівських батальйонів.

За словами старшого лейтенанта 13 батальйону територіальної оборони Ігоря Андрійченка , який брав участь у переговорах із керівництвом міськради, ця комісія визначатиме, кому з АТОшників давати землю, а кому – ні. «Щоб не виходило так, що людина пробула в АТО 2 дні, зробила собі довідку і хоче землю».

Самі ж ділянки, за словами Олександра Соколова братимуть із земель запасу. Для цього міськрада повинна подати пропозиції до управління архітектури, ті – звернутися до «Дніпромісто», які розробляли Генплан.

Вони визначать, скільки землі можна виділити для житлової забудови, чи можна її виділяти. Далі – треба передбачити кошти у міському бюджеті(вже наступного року) для розробки відповідних проектів. 

Скільки на все це піде часу – невідомо.

Чи страшний «сухий закон» для його порушників?

«Обмежити продаж алкоголю у магазинах з 22 години вечора до 8 ранку» - таке табу для чернігівських цілодобових магазинів, які торгують оковитою запровадили депутати. Перші спроби розробки подібного проекту були ще рік тому.

На цей раз його обговорення викликало жваві дискусії. Якщо по суті – регуляторний акт не надто налякає любителів поторгувати вночі.

По-перше, побачивши правопорушення, себто продаж алкоголю після 22ї,  міліція не матиме права зупинити неслухняних продавців. Тобто, є проблеми із притягненням до відповідальності.

Це визнав і головний чернігівський міліціонер Володимир Рапута. Правоохоронці мають право лише здійснювати контрольні закупки і надсилати скарги та просити анулювати ліцензію.

Ті, хто хоче випити легально вже після 22ї години вечора, може піти у численні кафе та ресторани. На них обмеження не діє.

Загалом же, єдиний варіант заборони та дієвих санкцій за продаж алкоголю уночі – лише прийняття відповідного закону Верховною Радою. Як от у сусідній Росії. Або ж як приклад: закон про заборону куріння у кафе та ресторанах України, який передбачає чіткі штрафи і відповідальність за порушення.

Чи стануть прозорішими рішення міськради?

Своєрідним тестом на прозорість та відкритість для міської ради було питання вводу електронної системи голосування. Війна за публічність голосування велася ще перед початком сесії на засіданнях комісій.

Зрештою, як вже писав «Високий Вал», депутати ухвалили: поіменний список депутатів виводитиметься на екран голосування за вимогою одного із депутатів.

Однак двічі «прокатили» голосування за публікацію поіменних результатів голосування на сайті міськради: спочатку 16 голосів «за», потім – 22.

Тобто тепер, щоб знати список тих, хто проголосував за те чи інше рішення, приміром, пересічний журналіст повинен спочатку домовитися із знайомим депутатом, щоб той попросив вивести на екран поіменний список голосувальників і хутко встигнути зробити фотографію екрана.

Власне, це і демонструє, наскільки готові відповідати за свої голоси чернігівські депутати.

Чи завершилася сесія?

У цьому, здавалось би, простому запитанні також є дві протилежні точки зору. На думку депутатів від «Батьківщини» та «Рідне місто» - сесія не закрилася, а лише пішла на перерву.

На думку Соколова та з десятка депутатів, які залишились слухати гімн – вона закрилася.

Як ми вже повідомляли, суперечки з приводу того, чи потрібно скасовувати голосування по Ялівщині, тривали більше ніж дві години.

Олександр Соколов наскільки міг, намагався не дійти до голосування проекту «Батьківщини» стосовно скасування скандального голосування 40 сесії.

Він консультувався з юристами, прокурором Чернігова Андрієм Криворучком, говорив про те, що якщо депутати проголосують, то, по суті, визнають те, що скандальне рішення таки було. А він «його ніколи не визнає таким, що відбулось».

Зрештою, оголосив 10 хвилинну перерву для доопрацювання проекту. Вона тривала більш ніж півгодини. Проект рішення змінили за формою, не за суттю, а от цього часу вистачило, аби екс-регіонали та УДАРівці втекли із сесійної зали.

Зрозуміло, що продовжувати розгляд питання при 25 депутатах не було сенсу. Більш ніж годину обранці чекали поки прийде Артем Стах чи хоч хтось із депутатів та марно.

Міський голова оголосив про завершення сесії. Та чи завершилася вона, або ж таки пішла на перерву? На думку одним – завершилася, бо питання Ялівщини обговорили і дарма, що не голосували. Зроблять це у грудні.

На думку інших – Соколов не мав права закривати сесію, адже депутати розглянули не всі питання порядку денного.

Як би там не було, а ламати списи на питанні Ялівщини – цілком у традиціях Чернігівської міськради. Власне, як і приймати неоднозначні рішення. 

Коментарі (2)

иван | 2014-11-29 15:57

Андрейченко очень хочет земли и льгот.А остальное просто пиар.

Максим | 2014-11-29 10:38

Решение про алкоголь лобировали Правый сектор. И по земле снять вопросы настаивал правый сектор. Андрейченко ничего не делал. Сложилось впечатление ,что он договорился с гор.советом?!!!
закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Міс-Латвія приїздила в Чернігів. ФОТО

SVOBODA.FM