
Чернігівські історики формують чорний список - «Реєстр Герострата»
Колегія Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури нещодавно прийняла Постанову «Про створення реєстру архітектурних та містобудівельних проектів, що руйнують історичне середовище» – так званий «Реєстр Герострата».
Чернігівські науковці вже мають першого кандидата, котрий «заслуговує» бути внесеним до цього чорного списку.
Зокрема, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков пропонує включити в «Реєстр Герострата» директора компанії ТОВ «Ріел Кепітал Інвест» Володимира Мітенкова, який розпочав скандальне будівництво багатоповерхівки в історичному центрі Чернігова (за адресою проспект Миру, 17-а) в охоронній зоні заповідника «Чернігів стародавній».
- Керівник будівельної компанії і замовник будівництва намагається зруйнувати історичне та архітектурне середовище, яке формувалося в нашому місті упродовж тисячоліття і дійшло до наших днів у високому ступені збереженості, - переконаний пан Черняков.
Вчений секретар Національного заповідника повідомив також, що в рамках вищезгаданої Постанови Українського товариства охорони пам’яток історії та культури передбачено створити електронний перелік всіх архітектурних та містобудівельних проектів, що руйнують історичне середовище в містах України, а також оприлюднити інформацію про їхніх замовників, авторів, посадових осіб органів охорони культурної спадщини, місцевих органів влади, та громадських організацій, які підтримали цей проект.
До відома: Герострат – мешканець Ефеса, котрий спалив храм Артеміди у своєму рідному місті в 356 році до н.е. Він зробив це для того, аби його ім’я пам’ятали нащадки.
Ефеська влада не лише стратила Герострата, а й заборонила згадувати його ім’я під страхом смертної кари. Однак Герострат досяг того, чого прагнув, щоправда, вираз «Геростратова слава» вживається з різко негативним підтекстом.
На фото: Представник забудовника спілкується з жителями, яких "уплотняєт" ТОВ «Ріел Кепітал Інвест».
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7137 |
Посилання до теми:
30.06.2010 Історичному ландшафту Чернігова загрожує знищення
29.06.2010 Володимир Ступак вимагає зупинити «дерибан» чернігівської землі. ФОТО
22.06.2010 Звідки у «слуги народу» гроші на «Lexus»?
28.05.2010 Чернігівському забудовнику вдалося встановити паркан. ФОТО, ВІДЕО
22.05.2010 Солдат забудовника-загарбника: «Мне лишь бы деньги». ВІДЕО
15.05.2010 Окупанти б’ють жінок у Чернігові. Ростуть барикади. Фото
29.04.2010 Повторюємо запитання: «Соколов, за сколько продал землю?» ФОТОрепортаж
19.04.2010 Уплотнєніє: «Соколов, за сколько продал землю?» ФОТОрепортаж
31.05.2010 Вырубка парка им.Горького в Харькове. Хроника. ВИДЕО
6.01.2009 Події-2008: Будівельний бєспрєдєл, страйки та протести
Коментарі (4)
Максимус | 2010-07-03 08:59
Строить нужно много и везде - особенно нужно пустить под капитальное строительство территории занимаемые одноэтажным частным сектором. Затем нужно пустить под снос пятиэтажные панельные дома. И уж только после этого смотреть на до этого пустующие территории. Только так возможно преобразить город из вонючей забытой дыры в современный приличный полис, и вернуть Чернигову былую славу.
Сергій Черняков | 2010-07-02 15:24
Цей список "Герострата" буде відомий на всю Україну. І повірте, не кожному приємно буде значитися в ньому.
Хвилює також те, що забудова продовжує наступ на архітектурне та історичне середовища Чернігова. Необхідно всім, хто не байдужий (історикам, архітекторам, краєзнавцям і т.д.) об"єднуватись, щоб протистояти незаконній забудові.
Алекс | 2010-07-02 09:59
и что? | 2010-07-01 23:27