Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Проблема
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Історичному ландшафту Чернігова загрожує знищення
Історичному ландшафту Чернігова загрожує знищення

Історичному ландшафту Чернігова загрожує знищення

«Новобудови наступають на історичну частину міста. Якщо ми вчасно їх не зупинимо, то цінність нашого центру буде втрачена, територія Валу опиниться в кам’яному мішку», - занепокоєний вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков.

Він повідомив про це вчора на прес-конференції, яка пройшла в офісі обласної організації УНП.

За словами  вченого секретаря заповідника, Чернігів залишився єдиним містом у Східній Європі, яке зберегло архітектурно-містобудівний ландшафт. Наприклад, з території Валу можна бачити споруди, які розташовані на Болдіних горах. Цього вже давно немає в інших містах, навіть у столиці.

Саме тому ведеться мова про те, щоб включити історичну частину Чернігова до Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Водночас, через незаконне будівництво в Києві на сьогодні піднімається питання про виключення з цього Списку Києво-Печерської Лаври та Софії Київської.

Сергій Черняков нагадав також, що 25 червня минулого року на сесії міської ради був прийнятий Генеральний план розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Цим планом суворо регламентується висотність забудови в охоронній зоні заповідника.

Аби не порушити архітектурно-містобудівний ландшафт, згаданий вище, нові будівлі не можуть бути вищими за 15 метрів. Крім того, в документі чітко визначено: «Вся містобудівна документація, що розробляється на цю частину, підлягає погодженню з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини». 

– Тобто перш ніж щось будувати, треба подумати, аби не зіпсувати вигляд старовинного міста. На жаль, це відбувається зараз, зокрема, на проспекті Миру 17а, куди прийшли київські будівельники з наміром звести восьмиповерхову будівлю, – повідомив вчений секретар заповідника «Чернігів стародавній». – 17 травня було прийняте рішення виконкому міської ради, яке зупинило це незаконне будівництво, але керівник будівельного підприємства Володимир Митенков ніяк не вгамується. Він і зараз доводить, що має всі необхідні дозволи, а також запевняє, що цей будинок аж ніяк не порушуватиме архітектурної гармонії стародавнього міста. Все це не відповідає дійсності. Наш обов’язок – зупинити це та подібні свавілля, аби зберегти історичну частину Чернігова. 

Коментарі (3)

Николай | 2010-06-30 15:41

ХУЦПА! Не хотел употреблять это словечко, но другого не нахожу! Об угрозе уничтожения исторического центра Чернигова заговорил человек, еще 2 года назад, тут же на ВВ, так рьяно защищавший "реконструкцию Дворянского собрания на Валу", а по сути, строительства в самом, что ни на есть историческом центре, гостиницы. (см. комменты к статье): http://val.ua/politics/chernigov/191696.html

Сергій Соломаха | 2010-06-30 11:55

Суть проблеми в тому, що якщо побудують сьогодні споруду у 8 поверхів, то це дасть фактично старт для майбутньої забудови усього мікрорайону будинками такої ж висоти за принципом вже існуючого аналога.
До речі, спроба забудувати сьогодні 8-поверховий будинок по Миру ,17 А обгрунтовується на вже існуючою спорудою так званого "інституту архитектури" за колишним магазином "Янтар".

Алекс | 2010-06-30 11:44

А чому місту не викупити цю ділянку, як в Києві викупають під будівництво мосту. Це ж візитівка міста. Це привабливість. Це те що ніколи не повернеться, якщо поставити 8 поверхів (+ можливо 1 і останній (чи останні) поверхи будуть рахуватися як технічні) - це ж капець і можна забудовувати Вал.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM