Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
Акценти тижня
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Минулотижневі рухи: Старт, звіт, живий коридор…
Минулотижневі рухи: Старт, звіт, живий коридор…

Минулотижневі рухи: Старт, звіт, живий коридор…

З цього вже повністю відпускного літнього тижня життя країни і Чернігова завмирає у літньо-відпускному стані.

Офіційну відмашку «завмирання» та політичної відпустки дала Верховна рада. Бурхливий епілог останньої сесії парламенту був, як відомо, безрезультатним. Тож, народні обранці без краплини сорому за неприйняті поправки до бюджету, роз’їхались по курортам, показавши приклад всій країні, що час відпочивати остаточно вже прийшов.

Незважаючи на показники термометрів за вікнами та офіційні політичні канікули, політична активність в Чернігові продовжує тримати високі показники. Тож про минуло- тижневі акценти тижня.

Місто громадське

Громадянська Платформа в нас вже є. Громадських Організацій, Фондів та Об’єднань також вистачає. А минулого тижня в Чернігові стартував громадянський Рух . З назвою «НОВИЙ ЧЕРНІГВ». Лідером якого очікувано став відмий в місті підприємець, громадсько-політичний діяч Сергій Кнуренко.

Чому очікувано? – Бо ж під брендом «Новий Чернігів» Сергій Кнуренко провів не одну виборчу кампанію та реалізував низку проектів. Фактично мова йде про переформатування діяльності очолюваного Сергієм Кнуренко об’єднання з аналогічною назвою. Переформатування полягає в публічній декларації засад і принципів цієї громадської сили та чітке позиціонування в громадсько-політичній сфері Чернігова.

Що ж, тепер ще більш очевидно стало викристалізування кількох різних за потужністю та методами роботи громадсько-політичних сил, що працюють в чернігівському ринку. Це безумовно радує. Чим більше місто буде мати рухів, об’єднань, платформ, організацій, фонді тощо, тим більше місто, вибачте за тавтологію, буде рухатися в позитивному напряму. Адже конкуренція стає очевидною. Міська влада починає швидше рухатись. Міські партії та фракції теж мають згадувати частіше про свої передвиборчі обіцянки -цяцянки. Тай самі громадські утворення в конкурентному середовищі рухатися будуть активніше. Напружуватимуть всі креатині сили для того щоб покращити життя чернігівців.

Навіть чисто агітаційні та «піарівські» речі і ті можна розглядати як позитив. Ну от наприклад численні біг – борди від пана Олексія Савченка та його громадської організації «За Чернігів» - пряме вливання в економіку міста, можна сказати, інвестування. Нова серія біг-бордів під гаслом «Добрих справ забагато не буває» з’явилася в місті минулого тижня. До нових гасел додалося і нове обличчя пана Володимира Сулима. Який, судячи вже з газети організації, є місцевим, чернігівським заступником пана Савченко.

Покой нам только снится…

Наче на підтвердження вищевикладеного міська влада минулого тижня теж активно рухалася. Причин тому було дві. Перша дуже прагматична – звітування за перше півріччя поточного року, другу прозаїчна – пожежа в міській раді.

Практика проведення міським головою Олександром Соколовим прес-конференцій, присвячених підсумкам роботи за певний період не дуже була поширена до останнього часу. Можливо проведення звітування – це і є один з показників того, що в міськраді зарухалися.

Запропонований звіт міської ради за підсумками півріччя розбитий на три головні підпункти: економіка, бюджет, будівництво. Викладений в цифрах і відсотках. Водночас, цікаво було б побачити звіт про виконання передвиборчих обіцянок міського голови. Пригадуєте знамениті «накази меру Соколову». Хотілося, щоб Олександр Володимирович представив які ж накази чернігівців були виконані в цьому півріччі. А які можливо будуть виконані в наступному.

Крім підготовки звіту, порухатися, та ще й вночі, працівників міськради примусило «тління й загоряння кількох несучих дерев'яних перекриттів даху на технічному поверсі будинку міськради в Чернігові». Скандалу не вийшло. Причина пожежі банальна - через те що в мерії проводилися зварювальні роботи – заявили в МНС. А в міській раді поспішили запевнити – збитків мовляв пожежа не нанесла.

«Обіцяного два роки ждуть». Дочекалися!

е, чого два роки чекали прихожани Київського патріархату і те, проти чого ті ж самі два роки виступали прихожани Московського, нарешті трапилося. В кінці минулого тижня, в суботу, керуючись рішенням Вищого господарського суду під охороною живого коридору міліції Київський патріархат увійшов до храму Катерининської церкви.

Наразі очевидно, що конфлікт на цьому не вичерпаний. Священнослужителі УПЦ МП продовжують богослужіння біля храму та намагаються ввійти до нього. Намети біля Катеринки прибирати вони здається також не збираються. Питання тепер в тому, скільки часу ці злощасні намети стоятимуть біля храму.

Вся ситуація цікава ще й з огляду на приїзд в Україну патріарха Константинопольського Варфоломія та сподівань, пов’язаних з цим візитом. На цьому тлі різкого загострення протистояння в Чернігові не вигідне нікому. І в першу чергу владі в особі Президента. Думаю тому влада робитиме все можливе, щоб зм’якшити розв’язання цього конфлікту. Як це виглядатиме зможемо побачити вже наступного тижня.

«Зачарована Десна»

І на завершення про відпочинок. Про відпочинок біля води. Тобто на пляжі.

Пляжна тема теж була обговорювана минулого тижня. Про те, що пляжний сезон в Чернігові міська влада не змогла організувати на належному рівні писали низка чернігівських видань. Та й самі відпочивальники, думаю, можуть спостерігати невтішну картину завітавши на будь-який місцевий пляж. Хоча «будь-який» - це, напевно, голосно сказано, бо ж офіційний пляж в Чернігові один – «Золотий». Але і він, попри всі обіцянки заступника міського голови пані Тунік-Фриз, перебуває у вкрай занедбаному стані.

А тепер найцікавіше. Як стало відомо, єдиний офіційний пляж в місті «Золотий берег» міська влада планує в наступному році перенести за пішохідний міст. Аргументи такі: на «Золотому» вода постійно підмиває берег. Проте низка запитань виникає сама собою. Якщо ця територія позбавиться статусу міського пляжу, чи не побачимо ми за кілька років її забудовану приватними котеджами та базами відпочинку? На кшталт того, що з’явився цієї весни біля пляжу з однойменною назвою «Злотий берег». І чи не є перенесення пляжу з цього району ще одним кроком міської влади до реалізації проекту пробивки «об’їзної – необ’їзної» дороги в район Савчука та його подальшої забудови?

Але краще не засмічуйте собі голови складними запитаннями. Відпочивайте, засмагайте поки ще на міському пляжі. Літо ж бо!

Коментарі (7)

Стас | 2008-07-22 23:55

Ну у вас и весело. Одна поножовщина. Кто-то кому-то платит за печатные материалы, кто-то потом страдая полной необъективностью старается - пишет. После написанного все видят полную его предвзятость - и начинается перепалка:))). Борьба на каждом шагу. Каждого с каждым. Захват. Отскок. Бросок через бедро. Ууух.. лихо :)))
А между тем:
- у вас в городе существует что-то вроде должности главного архитектора и генплан застройки?
- какие приоритеты выделения земельных участков первичны? Под инвестиционные проэкты? Прозрачность этого процесса и допуск к рассмотрению проектов нескольких политических партий есть?
- какая политика города в вопросах зелёных зон? Какой их процент от общей территории города считается нормальным и достаточным?
Фотки пляжа смотрел - красиво у вас. Речка широкая, можно плавать далеко (или буйки стоят?). И ещё вопрос кто знает. Водные мотоциклы и у вас летают, или запрет есть на этот вид индивидуального отдыха?
Картинка про черепах понравилась (вверху). Прикольна.

проФФессионал | 2008-07-21 14:39

В Чернигове много робітників, фахівців,трудящіх тощо. Ф вот профессионалов почти нет,причем в любых направлениях. В основном они с Чернигова бегут. От этой постоянной злости и зависти,которые выгодны только нашей несостоятельной власти. А ты,Павло,не звертай увагу на вищезазначене. Собоки лают-караван идет...

medium | 2008-07-21 12:44

Ну вот почему у нас в Чернигове все так? Любое хорошее начинание рано или поздно надо обязательно обгадить

Фахівець | 2008-07-21 11:48

Павло П
Які котлети і мухи? Зрозуміла мета цих оглядів

Павло П | 2008-07-21 10:02

Хвахівцям зазначу наступне: давайте так "Мухи окремо, котлети окремо".

Адмін | 2008-07-21 09:53

ФахівецьПаша, некоректно робити огляди і піарити свою громадську організацію "Новий Чернігів" (великими літерами) та зневажливо писати про конкурентів, називаючи їх акції "піарівськими" або взагалі забувати. Це некоректно, некрасиво, упереджено. Всі знають, що ти працюєш на Кнуренка. Тоді або в своїх оглядах взагалі про ньоо не ... , або не ... . бо всі претензії на обьєктивність зникли.
Прохання бути коректними, закликаючи автора огляду до коректності :) Зовсім некоректно, роблячи зауваження по суті, вказувати автору, про кого він повинен НЕ писати або чим він повинен НЕ займатися.

Фахівець | 2008-07-21 09:45

Паша, некоректно робити огляди і піарити свою громадську організацію "Новий Чернігів" (великими літерами) та зневажливо писати про конкурентів, називаючи їх акції "піарівськими" або взагалі забувати. Це некоректно, некрасиво, упереджено. Всі знають, що ти працюєш на Кнуренка. Тоді або в своїх оглядах взагалі про ньоо не ... , або не ... . бо всі претензії на обьєктивність зникли.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM